Розділ: Лікування молочниці у дітей

Молочниця у дітей в паховій області — лікування і профілактика

Кандидоз або молочниця – грибкове захворювання, яке здатне вражати як окремі органи, частини тіла, так і розповсюджуватися на весь організм. При цьому подібний неприємний недуга нерідко відзначається у дітей, особливо маленьких, локалізуючись в області статевих органів. У випадку з дитячим кандидозом самостійне лікування строго протипоказано, воно може спровокувати серйозні ускладнення. Тому при першій підозрілої симптоматиці і на основі дитячих скарг важливо терміново звернутися за консультацією до фахівця. Якщо захворювання не дозволити прогресувати, його лікування може протікати швидко і досить успішно. Яким чином варто коригувати стан у дитини при грибкової патології, що виявляється в паховій області?

Варіанти лікування дитячого кандидозу

Молочниця у ранньому віці вражає багатьох діток, що обумовлено, в першу чергу, нерозвиненістю імунної системи. Велика кількість негативних факторів, наприклад, неправильне харчування, переохолодження, погана гігієна, відсутність контролю за здоров'ям, впливають на розвиток патологічного стану. При цьому кандидоз, зачіпає статеві органи, у новонародженого може виникнути із-за контакту з навколишнім світом. Однак більша частина дітей заражається подібної інфекцією від матері, у якої перед пологами не були ліквідовані симптоми кандидозу, і хвороба не була вилікувана. А в більш старшому віці однією з першопричин стає гормональна перебудова.

Варто відзначити, що молочниця, вражаючи пахову область дитини, зазвичай заявляє про себе не тільки яскравою симптоматикою. Нерідкі випадки, коли грибкова патологія одночасно також вражає ротову порожнину і губи, нігті, шкіру, внутрішні органи, наприклад, кишечник. Якщо лікування не проводиться, а симптоми намагатися усунути самостійно, зростає серйозний ризик поширення грибкових спор на весь організм, проникнення їх у кров. Подібна ситуація особливо небезпечна для дітей до року, недоношених, з іншими патологіями у розвитку, з дефіцитом імунної системи.

Прояви захворювання в дитячому віці типові, практично не відрізняються від симптоматики, яка супроводжує грибкову хвороба у дорослих. До числа найпоширеніших симптомів відносять:

 • творожистие «кислі» виділення з піхви у дівчаток і густі білі виділення з уретри у хлопчиків;
 • белесую висип в районі пахових складок і внизу живота, між сідниць, яка при розчісуванні може трансформуватися в хворобливі виразки;
 • білий наліт або пластівці на поверхні слизових оболонок;
 • сильний свербіж, печіння, почервоніння і сухість шкірних покривів;
 • специфічний запах виділень або з рота.

Лікування патологічного стану у дітей зазвичай проводиться комплексне. Якщо відзначаються супутні хвороби, їх необхідно вилікувати як можна швидше. Також важливо захистити дитину від прийому антибіотиків, при цьому обов'язково пропиваючи вітамінний курс для зміцнення імунітету. Медикаментозну терапію важливо поєднувати з додатковим зовнішнім впливом на недугу, яке згодом може стати частиною профілактичних заходів, зважаючи на яких молочниця не зможе знову про себе заявити.

Для дітей основними варіантами дії на патогенні грибки є прийом таблеток всередину і використання місцевого лікування протигрибковими препаратами. Підбираючи засіб для вживання перорально, потрібно враховувати загальний стан дитини, так як в окремо взятих ліках міститься велика доза антибіотика загального спектра дії. При відсутності додаткових патологій лікування краще здійснювати виключно вузькоспрямованими протигрибковими препаратами, а не комплексними засобами, які здатні пригнічувати всю мікрофлору і знищувати навіть сприятливі для дитячого організму бактерії.

Перед тим як починати цілеспрямоване лікування, при якому молочниця перестане турбувати дитину, необхідно врахувати, що величезна кількість сильнодіючих препаратів має ряд протипоказань і побічних дій. З-за цього популярні і рекомендовані для дорослих кошти можуть бути неактуальними для терапії дитячого кандидозу. І тому підбирати потрібний препарат повинен виключно лікар, стежачи після за станом дитини під час терапії.

Найбільш затребуваними засобами, якими успішно здійснюється лікування грибкової інфекції у дітей, що вражає статеві органи, вважаються:

 1. «Мірамістин», крем або гель;
 2. «Пімафуцин», рекомендований в підлітковому віці;
 3. «Клотримазол» («Канізон»);
 4. «Флуконазол»;
 5. у деяких випадках можливе використання «Ністатину» і його аналогів.

Використання таблеток або кремів здійснюється строго по інструкції, прикладеної до обраного препарату, а також з акцентом на рекомендації медичного спеціаліста. В середньому тривалість курсу терапії у дітей складає 5-10 діб. В такий період важливо стежити за реакцією організму на лікування. Якщо виявляються які-небудь побічні дії, непереносимість кошти або зазначається будь-якого роду алергічна реакція, корекцію стану потрібно негайно припинити, звертаючись за порадою до педіатра.

У рамках терапії при варіанті дитячого кандидозу також допустимо використовувати наступні лікувальні засоби:

 • бура в гліцерині;
 • слабкий содовий розчин;
 • сухі трави, мед і лікарські квіти, якщо немає алергічної реакції.

Комбінуючи кілька варіантів впливу на грибкову патологію, можна швидше досягти потрібного результату. Однак поряд з подібним впливом потрібно зробити деякі додаткові заходи, які також прийнято вважати профілактичними.

Профілактичні заходи

Молочниця у будь-якому віці – це захворювання, яке потребує комплексного підходу в лікуванні.

Під ним розуміється не лише лікарська терапія, але і корекція загального способу життя. Для дітей, особливо маленьких, таке додаткове вплив особливо виправдано за рахунок слабкої імунної системи. Поради, якими варто скористатися при корекції стану, також актуальні і на етапі, коли молочниця відступає. Подальша профілактика дозволить запобігти можливий рецидив грибкового недуги.

Що слід робити при боротьбі з кандидозом, крім звернення до медикаментозної терапії або траволікування?

 • Якщо дитина зовсім маленька, важливо уважно стежити за сухістю шкіри. Тому слід вчасно міняти памперси і пелюшки, дозволяти маляті перебувати і без них. А після будь-яких водних процедур насухо витирати шкіру.
 • Для запобігання можливого розвитку патологічного стану на основі попрілостей потрібно користуватися присипками, тальком або звичайним крохмалем, якщо немає протипоказань до застосування.
 • Варто відгородити дитину від переохолоджень, вчасно лікувати простудні захворювання.
 • При відмові від памперсів в силу віку необхідно навчити дитину основним правилам гігієни, походу в туалет.
 • При купанні зовсім маленьких діток рекомендується користуватися не спільною ванною.
 • Важливо скорегувати раціон харчування дитини, прибираючи максимально продукти з вуглеводами, цукром, але додаючи багато кисломолочних продуктів.
 • Загартовування, зміцнення імунітету будь-якими доступними способами, прийом вітамінів позитивно позначаться на самопочутті.
 • По можливості варто уникати вживання антибіотиків. Якщо необхідність в них сильна, то рекомендується одночасно з курсом лікування або відразу після нього провести терапію для відновлення мікрофлори в організмі.
 • Потрібно відмовитися від використання гігієнічних засобів, які здатні порушити кислотно-лужне середовище в організмі дитини.
 • Рушники та постільна білизна повинні бути особистими, а не загальними.
 • Нижня білизна дитина повинен міняти щодня. Прати такі делікатні речі рекомендується в гарячій воді, після добре отутюжив їх. Віддавати перевагу потрібно натуральним, дихаючим тканинам.
 • Важливо регулярно проходити обстеження у лікарів для контролю за загальним станом.

Якщо дитині ставиться діагноз молочниця, не потрібно панікувати і бити тривогу. Грамотний підхід у лікуванні, спостереження у лікаря, підбір максимально вдалих медикаментів дозволять в найкоротші терміни скорегувати стан. Додаткові рекомендації дадуть можливість проконтролювати подальше стан дитини та запобігти повернення грибкового недуги.

Переглядів: 252