Розділ: Лікування молочниці у жінок

Молочниця у дівчат 13-16 років

молочниці у віці 13-16 років у дівчатБагато захворюваннь статевої сфери зустрічаються не тільки у людей старшого віку, але дуже часто виникають в період статевого дозрівання у підлітків. Для дівчат, починаючи з 13 років, настає період перебудови організму, зокрема гормональної і саме в цей період вірусні та інфекційні захворювання статевих органів не рідко супроводжують ці процеси.

Батьки не завжди вважають за необхідне звертатися до гінеколога за консультацією, вважаючи, що у дівчат віком до 16 років статеві проблеми не виникають. Але це не правильна думка, тому що ряд інфекцій може вражати організм дитини навіть з самого народження. Молочниця, або кандидоз не є винятком.

Слід враховувати, що ця хвороба не виникає безпосередньо при статевому контакті, а найчастіше причиною молочниці є слабка імунна система на тлі загальної перебудови організму підлітка.

Слід відзначити той факт, що кандидоз та його хронічна форма може з'явитися у новонародженого в перші дні появи на світ.

Причиною є хвороба, яка присутня у матері і передається дитині при пологах або в перші дні після початку годування груддю. Дівчатка найбільш часто схильні до молочниці, в силу будови організму. У новонароджених зустрічається молочниця слизової ротової порожнини та статевих органів, у випадку занедбаності захворювання. Це також може бути причиною виникнення повторного захворювання в період статевого дозрівання і особливо в 16 років.

Запальні процеси, що виникають в області вульви, або піхви можуть бути внаслідок не дотримання гігієнічних правил, до яких треба привчати дівчину, починаючи з появи перших менструацій. Саме в цей час грибкові інфекції починають активно розвиватися, і організм може не впоратися самостійно з хворобою.

Дуже часто в період підліткової перебудови організму, молочниця викликається пригніченим імунітетом, не здатністю організму протистояти інфекції, а також через гормональні порушення, пов'язані зі статевою сферою.

Молочниця у дівчат та її причини

 1. Слабка імунна система, ця проблема є першочерговою причиною багатьох інфекційних та інших захворювань. Сучасне життя наповнена стресом, особливо це позначається на підлітках, тому що стомлюваність від шкільних занять, перевантаження додатковими обов'язками, які є і в школі, і вдома, створюють сприятливе середовище для формування стресу і депресії, а це викликає ослаблення імунітету. канидоз у дівчаток
 2. Підлітки, особливо у віці 15 або 16 років, які часто хворіють простудними або вірусними захворюваннями, внаслідок постійного перебування в великому колективі, переохолодженні при прогулянках, частого відвідування громадських заходів, концертів, клубів, кінотеатрів. Статева система дівчат 16 років, ще недостатньо здатна чинити опір навантаженням і ослабленню організму в цілому, тому грунт для розвитку дріжджової інфекції і подібним захворюванням, формується дуже швидко.
 3. При частих застудах лікування проводять із застосуванням антибіотиків, щоб запобігти можливим наслідкам. Але з іншого боку антибіотики пригнічують корисну мікрофлору, здатну дати відсіч грибкам і бактеріям. Якщо не проводиться профілактика вірусних інфекцій і не застосовуються засоби для відновлення організму, то наслідком застуди може стати поява молочниці. Лікувати вірусні захворювання звичайно необхідно, але і дотримуватися заходів обережності, щоб не стати жертвою інших інфекцій, теж потрібно.
 4. У підлітковому віці у дівчат, особливо в період 16 років можуть виникнути гострі або вже хронічні форми захворювань внутрішніх органів, які також сприяють розвитку грибкової інфекції. молочниця у підлітків

  Особливо важливо стежити за травним трактом, тому що порушення обмінних процесів, неправильне харчування і дієти призводять до порушень, пов'язаних з переварюванням їжі, а також виникнення гастритів і навіть виразки. При цих захворюваннях, особливо в період їх лікування також створюється сприятливе середовище для розвитку молочниці.

 5. Однією з форм захворювань кандидозом, є ураження грибком травного тракту, що в результаті призводить до дисбактеріозу, а в подальшому до хронічних хвороб, які можуть супроводжувати людину протягом усього життя. Дівчата в 16 років дуже люблять застосовувати різні дієти. Якщо організм ослаблений, то це створює додаткове навантаження на органи травлення і порушує як мікрофлору, так і всі обмінні процеси. В результаті саме таких порушень може виникати молочниця, яку не завжди можна розпізнати відразу. В деяких випадках симптоми можуть бути повністю відсутні або їх приймають за інші хвороби і починають їх лікувати, навіть не пройшовши обстеження у гінеколога, який може визначити за допомогою дослідження наявність грибкових уражень організму.

  обстеження у гінеколога

 6. Молочниця статевих органів у дівчат є наслідком раннього або навпаки, пізнього статевого розвитку, не регулярного місячного циклу або його відсутність та збої в підлітковому віці. Молоді дівчата не завжди звертаються до фахівця, вважаючи, що відсутність статевого життя не може привести до виникнення кандидозу. Ця помилкова думка може створити численні проблеми в лікуванні захворювання. Якщо відсутнє своєчасне лікування і профілактика кандидозу, то дівчина може надалі лікуватися вже від інших хвороб і зокрема від безпліддя, яке з'являється на тлі молочниці. Непрохідність маткових труб, ерозії, запальні процеси статевих губ і піхви є наслідком саме грибкових уражень у дівчат, які ще не живуть статевим життям. Помилкова думка, що таке захворювання як молочниця передається тільки статевим шляхом, створює додаткові труднощі в діагностиці кандидозу та його подальшому лікуванні.
 7. Хронічна форма молочниці зустрічається у дівчат не менш рідко, ніж у дорослих. Причина може бути у відсутності системного лікування і профілактики, неповних даних лабораторних досліджень і самостійна діагностика проблеми. 

  кандидоз статевих органів у дівчатСамолікування або лікування, що проводиться за порадами друзів, лише погіршує загальний стан. Зовнішні симптоми дійсно можуть зникнути, але це не означає, що хвороби більше немає. Рецидиви можуть траплятися до декількох разів на рік, особливо під час застуди, переохолодження, купання в чистих водоймах або басейнах з сильно хлорованою водою.

 8. Дівчата дуже часто носять вузьку синтетичну білизну, яка постійно дратує статеві органи і може призвести до їх пошкоджень, а вже в подальшому до активності бактерій і грибків на запалених ділянках.

Лікувати молочницю у дівчат необхідно місцевими засобами і препаратами з протигрибковим ефектом.

Призначенням необхідних препаратів займається тільки фахівець після постановки остаточного діагнозу і виявлення причини хвороби.

Переглядів: 1169