Розділ: Лікування молочниці у жінок

Молочниця у дівчини

молочниця у дівчатМолочниця є захворюванням, яке може виникати в будь-якому віці. У молодих дівчат, як і у жінок старшого віку, молочниця зустрічається досить часто. Вона виникає внаслідок розмноження грибка, що перебуває у кожному організмі, але тільки за певних умов його активність стає настільки високою, що призводить до прояву хвороби.

Молочниця у дівчат виникає з ряду причин, які сприяють тому, що інфекція активно поширюється в організмі і може вражати багато систем. Досить часто фахівці відповідають на численні запитання щодо причин поширення грибкового захворювання, що таке молочниця у дівчат, як вона проявляється, як її розпізнати, які симптоми виникають у період хвороби і до чого вона призводить.

Молочниця і причини її виникнення у дівчат

прояви молочниці у дівчат

 1. Основною проблемою, через яку виникає захворювання, є зниження імунітету і в зв'язку з цим ослаблення захисних функцій організму. Слід зауважити, що розвиток кандидозу або молочниці ще більше пригнічує імунну систему організму і при недостатньому лікуванні або його відсутності, крім основного захворювання можуть розвинутися і інші вірусні інфекції, які лікувати досить складно, при наявності грибкового ураження організму.
 2. Молочниця може бути наслідком інфекційних, простудних, вірусних захворювань, які тривалий час лікувалися антибіотиками та іншими противірусними препаратами. Вживання цих ліків пригнічує або повністю знищує корисну мікрофлору, здатну боротися з поширенням інфекції дріжджів і бактерій в організмі будь-якої людини. Якщо одночасно з лікуванням не призначається терапія по відновленню мікрофлори, з використанням пробіотиків, то в результаті це може призвести до розвитку дисбактеріозу, порушення роботи травного тракту і, як наслідок, розмноження різних грибків.
 3. Якщо захворювання виявляється у молодої мами, то велика ймовірність передачі його під час пологів та в перші місяці життя дитини. Наслідком може стати поширення молочниці на статеві органи дитини і виникнення ряду наслідків, якими супроводжується надалі молочниця у підростаючої дівчини.
 4. У певний період починається гормональна перебудова організму дівчаток, особливо часто це зустрічається у віці від 10 до 13 років. В цей час організм піддається небезпеці більшою мірою, ніж в інші періоди життя. Саме в цей час досить часто з'являється молочниця у молодої дівчини з її вираженими симптомами.
 5. Ряд хронічних захворювань, які можуть виникнути вже в ранньому віці, також сприяють розмноженню грибка. Дуже часто молочниця зустрічається у дівчини, у якої є захворювання травного тракту, зокрема, гастрит.
 6. Не можна виключити наявність інфекційних та венеричних хвороб, наслідком яких молочниця виникає у дівчат в період статевого дозрівання і початку статевого життя.
 7. Цукровий діабет, підвищений вміст цукру в крові, порушення обміну речовин, ожиріння, вживання в їжу великої кількості солодкого, також є причиною, через яку молочниця розпізнається у дівчини як супутнє захворювання.
 8. Дівчатка, які страждають алергією та різними видами дерматозу, схильні до захворювання кандидозом значно частіше, ніж інші. Алергія підсилює ріст грибка і одночасно ускладнює лікування молочниці, тому що прийом численних препаратів може викликати додаткові алергічні реакції. Тому лікування молочниці у таких людей сповільнене, у зв'язку з тим, що ряд лікарських засобів використовувати неможливо.

У ранньому віці, у дівчаток, при виникненні молочниці можуть з'явитися незначні симптоми захворювання і досить часто на них не звертають уваги.

особливості молочниці у дівчток

Слід запам'ятати, що при виявленні будь-яких зовнішніх змін і появі симптомів, схожих на грибкове захворювання, необхідно звернутися до фахівця за консультацією і постановкою діагнозу.
Дуже часто причиною молочниці у ранньому віці у дівчат може стати елементарне недотримання гігієнічних правил. У перехідному віці, при перших місячних, мама повинна навчити дівчинку як правильно підмиватися, використовувати прокладки, щоб інфекція не потрапила в статеві органи в цей період.

Основні причини захворювання у дівчат

 • не дотримання гігієни;
 • неправильне використання прокладок, тривале їх носіння;
 • застосування для миття різних концентрованих косметичних засобів, таких як ароматичне мило, гель для душу з сильними ароматами;
 • носіння тісної білизни з синтетики;
 • переохолодження і як наслідок запалення статевих органів, особливо в зимовий період;
 • купання в брудних водоймах, басейнах з сильно хлорованою водою.

 

Якщо виникли перші симптоми захворювання, то тільки лікар може поставити правильний діагноз. Необхідно провести огляд у гінеколога, при якому виявляються характерні ознаки молочниці. Слід пам'ятати про те, що яскраві симптоми можуть бути відсутніми і хвороба здатна протікати у прихованій формі.

Перші симптоми кандидозу у дівчаток

огляд у гінеколога

 1. Поява нехарактерного нальоту на зовнішній поверхні статевих органів і виділень з піхви.
 2. Хворі починають скаржитися на посилення свербежу в області піхви, спровокованого грибковою інфекцією.
 3. Можуть з'явитися незначні болі при сечовипусканні або спазми внизу живота, особливо перед менструальним циклом.
 4. При обстеженні лікар може виявити набряк статевих органів, почервоніння, нехарактерний запах виділень.

Якщо подібні симптоми починають турбувати, то не слід приховувати їх і намагатися займатися самолікуванням. Наслідки молочниці можуть бути дуже серйозні, аж до порушення роботи всієї сечостатевої системи, звуження піхви, зміни статевих органів, неможливість подальшого запліднення, передчасні викидні, безплідність. Тому лікування необхідно починати одразу, коли тільки з'явилися симптоми, не зволікаючи і не запускаючи хворобу. Хронічна форма молочниці зустрічається так само часто, як і гостра, але лікувати її значно важче. При недотриманні форми лікування хронічна молочниця може турбувати дівчину кілька разів на рік. У цьому випадку тільки комплексний підхід до лікування може дати позитивні результати.

Для лікування молочниці у дівчат використовують

симптоми молочниці у дівчаток

 • протигрибкові препарати місцевої, а при хронічній формі, обов'язкової загальної дії;
 • креми і мазі, свічки від кандидозу;
 • профілактичні препарати, здатні підняти імунітет і відновити організм після перенесених захворювань;
 • народні засоби, такі як лікарські трави, сода, марганцівка, для приготування розчинів для підмивання та спринцювання в період лікування і подальшої профілактики.

Якщо не запускати хворобу на ранніх етапах, то лікування складе в середньому тиждень, але якщо молочниця прийняла хронічну форму, доведеться проводити ряд процедур протягом місяця і більше.

Особливу увагу для профілактики хвороби у дівчат слід приділяти гігієні, правильному харчуванню та здоровому способу життя.

Переглядів: 217