Розділ: Лікування молочниці у дітей

Молочниця у новонароджених

Молочниця у новонароджених у роті провокується грибками роду Candida. Вони є в будь-якому організмі, але проявляють свій негативний вплив на людину і доставляють занепокоєння тільки під впливом деяких факторів. Особливо часто це відбувається в грудному віці, коли організм ще недостатньо зміцнів, а імунітет не сформувався до кінця. Але не варто переживати — якщо проблему вчасно розпізнати і негайно приступити до лікування, то вирішити її буде досить просто.

Ознаки молочниці у новонароджених

Грудної малюк не може сам розповісти, що його турбує. Тому своєчасне виявлення молочниці у новонароджених – це цілком турбота батьків. Першими ознаками появи цього захворювання є:

 • підвищена дратівливість, плаксивість або, навпаки, млявість і сонливість дитини,
 • проблеми з ковтанням, плач під час їжі та відмова від неї,
 • кровоточивість бляшок, утворених у роті в результаті ураження грибком,
 • підвищене слиновиділення,
 • бажання засунути пальці в рот, що ще більше посилює проблеми, так як ця дія може сприяти інфікуванню малюка,
 • неприємні відчуття в роті, турбують малюка, наприклад, свербіж і печіння.

 

Щоб розпізнати молочницю у грудничка уважно огляньте його рот на предмет наявності сирнистого білого нальоту на щоках, язику, піднебінні. Коли ви його виявили, візьміть ватяну паличку і проведіть нею по ньому. Якщо під нальотом відкрилася червоний запалену ділянку, то у дитини точно є молочниця. Якщо ж слизова нормального кольору, а крихітка нещодавно поїв, то нічого страшного в цьому немає. Можливо, в роті просто залишилися частинки молока або суміші, які він їв до цього.

Пам'ятайте, що крім ротової порожнини новонародженого молочниця може з'являтися на грудях матері-годувальниці. При цьому буде спостерігатися припухлість шкірних покривів в області соска, свербіж і лущення, почервоніння ореоли і болючі відчуття під час годування.

Основні причини появи

Щоб правильно і швидко вилікувати молочницю у немовлят, потрібно знати, що послужило причиною її появи. Це можуть бути різні чинники, серед яких найбільш поширеними є:

 • Неправильне харчування малюка. Невідповідна суміш, неправильна дієта мами в період годування груддю, вживання дитиною соків та інших цукровмісних продуктів можуть призвести до появи молочниці.
 • Зниження імунітету. Після перенесення простудного або вірусного захворювання, а також на тлі деяких вроджених проблем дитина може захворіти кандидозом.
 • Недотримання правил гігієни. Непростерилизованные пляшечки і соски, брудні іграшки, власні пальці та інші предмети, які дитина бере в рот, можуть спровокувати появу цієї проблеми.
 • Інфікування кандидозом в материнській утробі. Під час виношування дитини нічого не загрожує, навіть якщо його мама страждає від молочниці. Але під час проходження по родових шляхах він заражається цією хворобою.
 • Прийом антибіотиків та інших лікарських засобів. Під час годування груддю молодій мамі, а також при лікуванні дитини потрібно ретельно вибирати ліки. Тим не менш, іноді без антибіотиків не обійтися. Вони і деякі інші препарати можуть стати причиною появи молочниці у немовляти.

 

Небезпека молочниці у грудному віці

Сама по собі молочниця у немовляти при своєчасному виявленні і лікуванні не небезпечна для дитини, хоч і може викликати неприємні відчуття і дискомфорт. Але з-за занедбаності захворювання під сирною плівкою утворюються кровоточать бляшки. Через них інша інфекція може проникнути і стати серйозною проблемою. До того ж молочниця у новонароджених призводить до примхливості і відмови від їжі, що несприятливо позначається на загальному стані і поведінці дитини.

Пам'ятайте, що захворювання здатне трансформуватися з гострої форми в хронічну, яка важче піддається лікуванню. А також здатне поширюватися на внутрішню поверхню горла і навіть нижче. В особливо запущених випадках губи і ясна дитини покриваються ранками і тріщинами, що завдає сильний біль малюкові.

Способи лікування молочниці у немовлят

Способів, як лікувати молочницю у новонароджених, досить багато. Розрізняють народні — ті, які можна використовувати удома самостійно без рекомендації лікаря, і аптечні. До останніх відноситься застосування лікарських препаратів протигрибкової дії, наприклад, на основі ністатину і клотримазолу. Це може бути розведена у воді таблетка Ністатину або застосування Кандида у формі розчину. Також рот немовляти і ранки можна обробляти розчином діамантової зелені і синьки, але робити це потрібно дуже обережно.

З тих народних засобів найбільшу популярність здобули такі рецепти:

 • Календула з медом. 1 ложку аптечної календули і стільки ж натурального рідкого меду розведіть склянкою теплої, але не гарячої кип'яченої води. Цим засобом за допомогою ватної палички обробляйте ротову порожнину дитини.
 • Содовий розчин. Зробіть самостійно содовий розчин у розрахунку 1 маленька ложка на склянку води. При цьому вода не повинна бути занадто гарячою. Розчин також за допомогою ватної палички наноситься на уражені ділянки слизової оболонки.

Увага! Застосування цих засобів може викликати алергію. Якщо молочниця не проходить протягом двох-трьох днів або вік немовляти занадто малий, то рекомендується звернутися за допомогою до фахівця.

 

Профілактика

У якості профілактичних заходів боротьби з молочницею у немовлят кращими засобами є постійне стеження за правильним харчуванням і здоров'ям дитини, а також дотримання гігієнічних правил. Кип'ятіть соски і пляшечки, ретельно мийте іграшки перед тим, як дати дитині. Слідкуйте за тим, щоб малюк не тягнув у рот сторонні предмети або власні пальці. Перед кожним годуванням мийте груди.

Дотримуйтесь особисту гігієну, як можна частіше мийте руки собі і дитині. Намагайтеся після кожного годування додатково поїти дитину кип'яченою водою, щоб змити молочний наліт у нього в роті. Якщо ваш малюк вже захворів молочницею, то слідкуйте за станом своїх грудей, так як вона може стати джерелом повторного інфікування дитини.

Своєчасне виявлення і лікування кандидозу – ключ до здоров'я вашого малюка. Тому при перших ознаках захворювання обов'язково зверніться за допомогою до лікаря, який після обстеження призначить відповідне лікування. Це дозволить позбавити від молочниці грудничка в найкоротші терміни і не дасть їй поширитися і стати джерелом сильної болі і печіння.

Переглядів: 164