Розділ: Лікування молочниці у дітей

Молочниця у новонародженого у роті

Молочниця у дитини в віці є захворюванням, яке виникає внаслідок активного розмноження в організмі грибка кандида. У новонародженого хвороба може передаватися від матері, якщо вона є носієм молочниці. Зараження може відбутися ще в утробі, якщо лікування жінки було не досить ефективним. У цьому випадку В процесі пологів дитині може передатися інфекція. Але найчастіше діти хворіють в перший рік життя з причини нестійкого імунітету. Організм дитини ще не може активно чинити опір вірусам і бактеріям, тому дуже важливо уважно стежити за станом здоров'я дитини та при незвичайних з'явилися симптоми, звертатися за допомогою до фахівця.
Дуже часто у новонароджених кандидоз може уражати слизову оболонку порожнини рота і доставляти масу неприємних моментів, як мамі, так і дитині. Тільки пройшовши обстеження у фахівця можна точно сказати, як позбавитися від молочниці у роті.

Молочниця і причини її виникнення у дітей

 • зараження може відбутися при пологах, якщо жінка є носієм захворювання або відразу після народження, при недотриманні гігієнічних правил;
 • недостатньо розвинена імунна система, вірусні захворювання;
 • прийом антибіотиків та противірусних препаратів, що знижують захисні функції організму і знищують корисну мікрофлору;
 • погано вимиті пляшки для годування або соски;
 • основною причиною виникнення молочниці у роті дитини є суха слизова, з-за високої температури в приміщенні, пилу, а також брак повітря та вологості або зайве укутування дитину вдома і на вулиці.

Різні форми кандидозу, які виникають у дітей, можуть розпізнаватися тільки після взяття аналізів на наявність дріжджовий інфекції. Існує кілька різновидів кандидозу слизової ротової порожнини і тільки після ухвали, якою формою захворювання страждає дитина можна призначити лікування. Деякі різновиди грибка можна лікувати тільки певними препаратами, але у дітей основною причиною захворювання є candida біла, тому лікування призначається комплексне, з використанням лікувальних розчинів, мазей або протигрибкових препаратів. В залежності від форми і ступеня захворювання лікування може відрізнятися, тому намагаючись самостійно позбавитися від молочниці, можна лише погіршити стан дитини і отримати хронічне захворювання.

На першому етапі у дітей може з'явитися білястий наліт в ротовій порожнині.

Дуже часто батьки не звертають уваги на симптом, який може вказувати на початок захворювання кандидозом. При відрижці у роті дитини також може з'являтися наліт, який утворюється за рахунок залишився в роті молока, але він зазвичай не має відношення до захворювання. При розмноженні грибка поява нальоту не пов'язане з годуванням і виникає в будь-який час. Видалити його можна за допомогою розчину соди, яким обробляють ротову порожнину. У початковій стадії кандидозу, наліт легко видаляється і з цієї причини мами не завжди відразу звертаються за допомогою до лікаря. Однак, рекомендується при подібних симптомах провести діагностику організму новонародженого, на наявність у нього інфекції.

Ознаки початку захворювання молочницею у новонароджених

 • поява специфічного білуватого нальоту на слизовій ротової порожнини, який на першому етапі легко видаляється;
 • виникає підвищена збудливість дитини, занепокоєння, поганий сон;
 • відмова від грудей, часті зригування;
 • ураження грибком у вигляді появи стійкого нальоту на щоках, губах, мовою.

Важливо пам'ятати про те, що в період грудного годування у мами може виникнути захворювання, яке вражає шкіру навколо сосків, тому однією з форм зараження дитини може бути передача молочниці через годування.

Ознаками кандидозу навколо сосків можуть бути: сухість шкіри, утворення тріщин, хворобливість грудей.

Якщо подібні симптоми починають турбувати жінку, то варто негайно звернутися до фахівця за діагностикою і провести обстеження дитини на можливе зараження. Якщо діагноз підтверджується, то призначається лікування матері і дитини. Якщо у новонародженого за даними обстеження грибка не виявлено, то необхідно провести профілактичні заходи на час припинити годування груддю, до одужання матері.

Лікування грибкової інфекції у новонародженого

 1. З самих перших днів захворювання необхідно проводити гігієнічні процедури, пов'язані з знезараженням поверхні слизової рота і обов'язково почати обробляти ротову порожнину розчином соди.
  Для цього береться звичайна харчова сода, приблизно одна чайна ложка і розводиться в склянці кип'яченої води кімнатної температури. Далі робиться марлевий тампон, який можна намотати на палець, і з його допомогою починають обробку слизової в роті у дитини. Видаляти наліт потрібно обережно, щоб не пошкодити слизову і не викликати додаткового роздратування.
  Робити такі процедури потрібно як можна частіше, щоб утворюється наліт не став тверднути і утворювати скоринки, під якими починають виникати тріщини і виразки. Щоб цього не сталося, лікувати молочницю треба починати як можна раніше. Важливо відзначити, що в цей же період мамі необхідно обов'язково пройти діагностику на наявність грибкового ураження грудей і всього організму, щоб лікування дитини стало ефективним. Якщо мама є носієм захворювання, то потрібно відмовитись від годування груддю на час лікування.
 2. Слизову у роті, а також язик, щоки і губи можна обробити таким засобом, як Біовіталь гель для дітей.

  Це вітамінний препарат, який призначається при комплексному лікуванні стоматиту та інших інфекційних ураженнях слизової оболонки ротової порожнини.

 3. При серйозних формах захворювання та хронічної молочниці призначається лікування протигрибковими препаратами, мазями і розчинами, які здатні надавати безпосередній вплив на зростання грибка і запобігати подальший розвиток молочниці. Серед відомих препаратів варто відзначити Ністатин і нистатиновые краплі, з допомогою яких знищуються патогенні бактерії, мікроби і грибки. Використовують його для обробки поверхні слизової, до повного усунення симптомів кандидозу. Хорошим засобом для лікування молочниці новонароджених є Дифлюкан. Він може використовуватися як розчин або таблетки, якщо зараження грибком поширився на інші органи. Також у лікуванні використовують Кандид. Цей засіб може застосовуватися у вигляді розчину чи мазі. Розчином обробляють слизову, а при хронічній або запущеній формі молочниці необхідно проводити лікування за допомогою мазі Кандид.

У всіх випадках перед застосуванням лікарських засобів необхідно отримати висновок спеціаліста, щоб не викликати небажаних побічних ефектів і не отримати серйозних наслідків від використання препаратів.

Переглядів: 170