Розділ: Лікування молочниці у дітей

Молочниця у роті у новонароджених

Молочниця є захворюванням, яке може виникати в перші місяці життя дитини. Воно викликається особливими грибками, що живуть у кожному організмі, але за певних умов починають проявляти свою активність.

Молочниця, це не медичне назва, воно з'явилося завдяки вираженим симптомів хвороби у вигляді появи білого нальоту на слизових оболонках порожнини рота або статевих органів. У медичній практиці хвороба називається кандидоз. У новонароджених дітей молочниця є однією з форм захворювань слизової оболонки у роті під назвою стоматит.

Багато фахівці готові дати кілька порад, як уникнути зараження молочницею, що робити, якщо хвороба все ж настала, якими засобами можна лікувати захворювання і що необхідно робити для профілактики. Будь-який лікар, до якого звертається молода мама, може дати вичерпну інформацію по грибкового ураження, провести обстеження і при необхідності призначити лікування малюка, при перших з'явилися симптоми молочниці.

На сьогоднішній день багато мами звертаються за консультацією до такого відомого фахівця як доктор Євген Олегович Комаровський. Це, мабуть, самий популярний спеціаліст з дитячих захворювань, педіатр з багаторічним стажем, який вчить, як правильно лікувати і запобігати хвороби у немовлят, починаючи з самого народження.

Зокрема, Е. О. Комаровський проводить численні консультації з питань, пов'язаних з грибковими захворюваннями і в тому числі розповідає про молочниці або стоматиті.

Маючи величезний досвід у лікуванні і профілактики хвороб, доктор Комаровський може допомогти молодим батькам дізнатися причини виникнення молочниці, порадити необхідне лікування і подальші заходи профілактики.

Доктор Комаровський про молочниці у новонароджених

У роті кожної людини виробляється слина, саме вона захищає організм і слизову від попадання мікробів і бактерій, якщо з якихось причин слина втрачає свою захисну силу, починає прогресувати хвороба.
В першу чергу активність проявляють мікроби, бактерії і грибки і наслідком цієї активності є, зокрема, молочниця.

Слина перестає захищати організм з ряду причин, головною з яких є сухість у роті. Доктор Комаровський розповідає на своїх консультаціях про причини, за якими слина перестає служити захистом від бактерій і грибків. Коли захист зникає, з'являється стоматит або просто молочниця у немовлят.

Причини сухості слизової ротової порожнини

 • занадто тепле повітря в кімнаті, де перебуває дитина;
 • низька вологість у приміщенні;
 • перегрів під час гуляння або надто рідкісний вихід на вулицю;
 • занепокоєння, що супроводжуються безперервним плачем;
 • пересихання горла за рахунок простудних захворювань або вроджених проблем з носоглоткою.

Безумовно, можна говорити про те, що причин для розмноження грибка у новонароджених дітей досить багато. Але не завжди варто хвилюватися, при появі перших ознак, які характерні для молочниці. Звичайно, зайвий раз зробити профілактику або звернутися за консультацією і діагностикою до фахівця, не завадить, але панікувати не потрібно.

Симптоми, що супроводжують молочницю у новонароджених

 • поява нальоту на внутрішній поверхні щічок і мови;
 • сильне занепокоєння, яке дитина проявляє при годуванні груддю;
 • неможливість видалити наліт у роті самостійно;
 • почервоніння слизової ротової порожнини з супроводжуються білим нальотом на внутрішній поверхні щік.

Молодим мама, та й усім батькам слід запам'ятати, що наліт може з'явитися в будь-якому випадку, після годування молоком у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні.

Найчастіше це просто залишки молока, яке легко видаляється марлевим тампоном, змоченим у содовому розчині. Бажано, після годування дати дитині трохи чистої води, щоб прополоскати рот і можливо обробка не потрібна.

Турбуватися варто починати в тому випадку, коли крім нальоту на язиці або губах, він з'являється саме на внутрішній поверхні щічок. Форма нальоту не зовсім звичайна, він трохи нагадує сирну масу. Саме такий симптом може вказувати на початок захворювання.

У разі, коли підозра на хворобу виправдано, необхідно після кожного годування обробити слизову оболонку в роті за допомогою марлевого тампона або бинта, намотаного на палець мами, змоченому в содовому розчині.

Пропорції для приготування складу дуже прості. Треба взяти чайну ложку соди і розвести її в теплій кип'яченій воді, приблизно в 300 мл Після цього, палець занурюється в цей склад і акуратно обробляється рот дитини. Таку процедуру слід робити постійно, до повного зникнення симптомів і ознак стоматиту.

Зазвичай такий процедури буває достатньо, щоб позбутися прояви молочниці за порадою доктора Комаровського.

Щоб створити сприятливі умови у приміщенні, де знаходиться дитина, необхідно підтримувати певну температуру повітря, щоб створити комфорт і виключити перегрів малюка. Рекомендується підтримувати температури в межах +20, вологість повітря повинна бути близько 60%. Такі умови не дадуть можливості бактеріям і грибкам активно розмножуватися в роті новонародженої дитини.

Дуже часто молочниця з'являється у ослаблених дітей з вродженою патологією і дуже слабкою імунною системою. В цьому випадку, в першу чергу необхідно захистити дитину від інфекції і починати загартовування з самого раннього віку, щоб імунна система зміцніла.

Важливо не допускати частих простудних захворювань, особливо пов'язаних з виникненням нежитю. Неправильне дихання ускладнює годування дитини, він стає неспокійним, багато плаче, що, як вже було сказано, є однією з причини пересихання слини і втрати її захисних функцій. А це вже призводить до того, що грибок починає розмножуватися в роті дитини, приводячи у результаті до молочниці.

Слід дотримуватися деяких порад, серед яких:

 • профілактика простудних захворювань носоглотки за допомогою можливих промивань носа і горла;
 • підтримання імунітету;
 • загартовування;
 • часті прогулянки на свіжому повітрі;
 • комфортні умови в приміщенні, де знаходиться дитина більшу частину часу;
 • відстеження перепадів температури повітря і вологості в кімнаті дитини;
 • без крайньої необхідності не застосовувати антибіотики та противірусні препарати для дитини.

Мабуть, основною причиною пересихання слини все ж є неправильний температурний режим в приміщенні. Навіть якщо дитина перехворіла грибковим захворюванням, при недотриманні елементарних комфортних умов, може виникнути снів сприятливе середовище для розмноження хвороботворних бактерій і грибків, що в результаті знову призведе до появи молочниці. Спека в приміщенні і занадто велика сухість буде знову і знову сприяти розмноженню грибка, навіть якщо інші поради будуть дотримуватися, і імунна система буде в порядку.

Слід запам'ятати, що грибок живе в порожнині рота будь-якого здорового людини і не активізується без певних причин. Навіть якщо молочниця почала проявлятися, з перших днів потрібно дотримуватися правил і рекомендацій з дотримання гігієни, підтримання імунітету та своєчасної обробці рота слабким розчином соди. Цього буває достатньо для запобігання розвитку хвороби.

Але не завжди такі профілактичні заходи дієві. У деяких випадках, при дуже запущеній стадії хвороби, з'являється необхідність удаватися до традиційного лікування хронічної молочниці з допомогою лікарських засобів та протигрибкової терапії. Але до цього моменту є час і можливості, запобігти таку форму захворювання.

Зайве занепокоєння та застосування лікарських засобів в самому початку хвороби, може ослабити організм дитини, у якої імунна система ще недостатньо розвинена і не здатна швидко відновлюватися після вживання лікарських засобів.

Саме тому, дотримуючись порад лікаря Комаровського, можна позбавити себе і дитину від непотрібних проблем і не допустити розвитку хвороби до тієї стадії, коли потрібно тривале лікування з використанням препаратів, що надають дію на весь організм новонародженого.

Переглядів: 385