Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Лікування молочниці на 2-3 триместрі вагітності

Молочниця є неприємним захворюванням, яке дуже часто супроводжує вагітність у жінок на всіх її стадіях. Досить часто ще в перехідному віці у дівчаток може з'явитися захворювання, що супроводжується зудять відчуттями в області піхви і збільшенням виділень. Надалі, якщо молочниця не була повністю вилікувана, вона може проявитися у жінки, особливо в період вагітності. Перехідний вік супроводжує повна перебудова організму, при вагітності вона відбувається знову, але в цьому випадку захисні функції спрямовані на правильне формування плоду. Якщо імунна система не справляється зі своїм завданням, то розвиток молочниці є наслідком втрати імунітету і гормональної перебудови. Під час вагітності загострюється не тільки молочниця, але й різні форми хронічних захворювань, придбаних ще в юному віці. Сучасне суспільство сприяє появі стресу, перевтоми, частих застуд, які лікуються різними антибіотиками. Всі ці причини сприяють активному розмноженню бактерій і грибків, саме внаслідок цього виникає саме захворювання.

Лікування молочниці під час вагітності необхідно починати відразу при появі симптомів хвороби, інакше може статися внутрішньоутробне зараження плоду, в результаті чого у дитини захворювання з'явитися з перших днів його життя.

Кандидоз під час вагітності, особливо у другому і третьому триместрі рекомендується лікувати з використанням препаратів місцевої дії, щоб не погіршити загальний стан жінки і майбутньої дитини. Місцеві препарати не володіють можливістю всмоктуватися в кров і не впливають на перебіг вагітності, особливо в третьому триместрі, коли існує підвищена небезпека зараження плоду.

Вагітність і молочниця

 1. При появі перших симптомів захворювання, буквально на другий тиждень, необхідно пройти додаткове обстеження у фахівця і здати аналізи на наявність грибкового ураження організму. Симптоми можуть з'явитися в самому початку вагітності, коли починається гормональна перебудова. Якщо лікування розпочато несвоєчасно, то на всьому протязі вагітності молочниця може супроводжувати жінку, періодично рецидивируя і доставляючи численні проблеми майбутньої мами. Під час зачаття теж може статися зараження, якщо партнер є носієм кандидозу у прихованій або хронічній формі.
 2. Щоб визначити наявність захворювання кандидозом, потрібно провести лабораторне дослідження мазка з піхви, на другий або третій тижні, щоб бути впевненим у тому, що це дійсно грибкова інфекція.

  Численні бактеріальні інфекційні хвороби дуже схожі за своїми симптомами з молочницею, тому займатися самолікуванням і самодіагностикою під час вагітності і особливо при настанні другого триместру, не слід. Це може привести до неправильного розвитку плоду, а також порушення перебігу самої вагітності з можливими викиднями. Молочниця небезпечна тим, хто на перший погляд не представляє небезпеки, але насправді може з'явитися причиною виникнення патології статевих органів або призвести в подальшому до безпліддя.

 3. Лікування молочниці, особливо в період вагітності повинно суворо відповідати рекомендаціям фахівця. В кожному триместрі, кожного тижня, можуть використовуватися різні препарати, тому вибирати їх самостійно не слід. Тільки лікар знає, які засоби необхідно використовувати на кожному триместрі, виходячи з індивідуального обстеження жінки. Лікувати кандидоз слід під наглядом спеціаліста та форми лікування можуть значно відрізнятися в кожен період. Важливо знати на скільки добре переноситься той чи інший препарат, що не викликає він алергічну реакцію або здатний впливати на внутрішні органи, порушуючи протягом вагітності. Кожен триместр характеризується своїм станом, і протягом самої вагітності може бути дуже різним. Не завжди вдається вилікувати молочницю на першому етапі, тому важливо проводити додаткові дослідження і вчасно лікувати можливі рецидиви кандидозу.

 4. Лікування зазвичай проводиться з використанням препаратів місцевої дії, але в окремих випадках не обходиться без таблеток. Грибок може вражати багато внутрішні органи і його поява на слизовій піхви може бути лише наслідком загального захворювання організму. Лікування і процедури, які необхідно проводити під час хвороби потрібно робити з великою обережністю, щоб не пошкодити слизову оболонку піхви і не посилити запальні процеси, які супроводжують молочницю. Тому жінкам рекомендується не робити спринцювання, а лікувати інфекцію використовуючи підмивання або ванночки з лікарськими препаратами або рослинами, здатними зменшити зовнішні симптоми хвороби.
 5. Другий триместр при вагітності супроводжується активним формуванням плоду, а значить турбота про здоров'я жінки особливо важливо в цей час. В цей час лікарі призначають свічки, а іноді препарати загальної дії, якщо молочницю не вдалося вилікувати. Активність грибка і супроводжується порушеннями в харчуванні.

  Слід відмовитись від вживання великої кількості цукру, а краще від нього відмовитися, замінивши його фруктами і натуральними соками, в яких достатньо цукру для організму, і який не може вплинути на ріст грибка і бактерій. Одночасно рекомендується активно вживати вітаміни, як в натуральному вигляді, так і в таблетках. Не слід використовувати синтетичні препарати, природних вітамінів достатньо для того, щоб підтримувати імунну систему жінки в порядку і підвищити опірність організму різним формам бактерій, вірусів і грибків.

 6. Серед засобів особливо часто призначаються свічки або Клотримазол крем, а також свічки з вмістом нитамицина. Не слід забувати про мікрофлору кишечнику і піхви. Відновити її після перенесених захворювань можна з допомогою біфідобактерій, що входять до складу різних напоїв. Можна використовувати їх і для профілактики та лікування молочниці. Одним із способів є лікування за допомогою змазування піхви бифидокефиром. Як це не дивно, він допомагає відновлювати мікрофлору, не дозволяючи грибку розмножуватися.

 7. При порушенні флори кишечника і можливе зараження грибком травного тракту слід використовувати такі препарати як Лінекс і Лактобактерин. Особливо важливо їх застосування, якщо доводиться лікувати простудні захворювання, особливо з використанням антибіотиків. Однією з причин виникнення кандидозу може стати відсутність опірності організму внаслідок пригніченої мікрофлори після застосування антибіотиків.
 8. Не слід забувати під час вагітності і про те, що необхідно лікування партнера. Якщо у жінки виявили молочниця, то чоловікові важливо пройти профілактичний курс лікування, попередньо здавши всі аналізи, щоб уникнути повторного зараження жінки. Зазвичай препарати, які застосовуються для лікування обох партнерів, можуть бути ідентичні, особливо при профілактиці повторного зараження.
 9. У період другого триместру можна використовувати як додаткову терапію лікування кандидозу, народні засоби. Серед них дуже популярні ромашкові чаї та відвари для підмивання піхви. Також рекомендуються ефірні олії, з допомогою яких можна обробляти статеві органи. Серед таких масел дуже популярно масло чайного дерева, має бактерицидну і протигрибкову дію.

Вагітність є відповідальним період у житті будь-якої жінки і не варто затьмарювати його таким захворюванням, як молочниця та ймовірними наслідками несвоєчасного лікування грибкової інфекції. Для будь-якої жінки важливо власне здоров'я і здоров'я майбутньої дитини. Проведення профілактики молочниці допоможе уникнути непотрібних проблем і позбавить від прийому лікарських препаратів, а своєчасне лікування запобігає рецидивам.

Переглядів: 337