Розділ: Препарати для лікування молочниці

Лікування молочниці після прийому антибіотиків

Антибіотики рекомендується вживати тільки за призначенням лікаря після належного обстеження та аналізів. Адже ці препарати хоча і чудово борються з багатьма захворюваннями, але своїм впливом підривають баланс в організмі людини, негативно впливаючи на його мікрофлору. Саме тому молочниця після прийому антибіотиків, яка досить часто виникає саме у жінок, приносить дискомфорт і інші неприємні наслідки.

Ознаки молочниці

Молочниця після антибіотиків може проявлятися по-різному. Першими її ознаками будуть неприємні відчуття в області рота або статевих органів. Найчастіше зустрічається саме генітальний кандидоз. Це може бути свербіж, печіння, почервоніння, поколювання, особливо посилюються під час сечовипускання, прийняття душу і стають майже нестерпними при інтимній близькості.

Крім цих ознак з'являться незвичайного виду виділення з характерним кислуватим запахом. Вони білі або близькі по відтінку до цього кольору з сирною консистенцією. Якщо ви пропустили перший момент їх появи та не вжили потрібних заходів, то через 1-2 дні під білим нальотом на слизовій можуть утворитися ранки. Через них можливе проникнення інфекції. До того ж ці ранки викликають сильний біль при русі і в стані спокою.

Лікування молочниці від антибіотиків

Лікування молочниці після прийому антибіотиків дещо відрізняється від терапії того ж захворювання, що виникло з іншої причини, наприклад, з-за цукрового діабету або сильного стресу. Не варто відразу переривати прийом препаратів з-за перших симптомів кандидозу. Негайно повідомте про свої симптоми лікаря. В особливо серйозних випадках він замінить антибіотик на аналогічний з більш щадною дією на мікрофлору, якщо це, звичайно, можливо.

В інших випадках лікування молочниці від антибіотиків відбувається в кілька етапів:

 1. Візит до фахівця, щоб виключити інші можливі захворювання, дуже схожі з симптомами на молочницю, наприклад, що передаються статевим шляхом інфекції.
 2. Застосування препаратів протигрибкової дії в різних формах випуску: таблетках, капсулах, свічках та інших.

  Серед найбільш популярних лікарських засобів можна відзначити Флуконазол, Флюкостат, Клотримазол, Пімафуцин, Ливарол, Поліжінакс. У деяких випадках необхідно комбінувати лікування відразу декількома препаратами для отримання максимального результату, наприклад, свічок і таблеток.

 3. Поліпшення мікрофлори слизових за допомогою прийому препаратів з живими корисними бактеріями, наприклад, Біфідумбактерин, Хілак форте, Лінекс та інших.
 4. Вживання в їжу продуктів з живими лактобактеріями. При молочниці дуже корисно пити натуральні йогурти, кефір, біфідок і їм подібні.

Постарайтеся як можна швидше вилікувати молочницю від антибіотиків, тому що її гостра форма може легко перейти в хронічну. Тоді позбутися від кандидозу буде значно складніше. Так і неприємних наслідків від такого захворювання значно більше.

Профілактичні заходи

При прийомі антибіотиків досить складно уникнути молочниці, якщо ви не зробите вчасно заходи для її профілактики. Для цього дотримуйтесь кількох нескладних рекомендацій:

 • Змініть свій раціон харчування.

  Їжте більше фруктів і овочів, відмовтеся від жирної, солодкої, солоної гострої або пряної їжі хоча б на час лікування. Особливо корисні в цей період банани, вівсянка, натуральний мед, спаржа та інша зелень, всі види бобових. Скоротіть вживання хліба та інших борошняних продуктів до мінімуму. Виняток становить недрожжевой хліб з борошна грубого помелу.

 • Вживання великої кількості кисломолочних продуктів.
 • Більше гуляйте на свіжому повітрі і відпочивайте. Не допускайте перевтоми і сильних хвилювань.
 • Дотримуйтесь гігієну. Причому тут не можна переборщити. Надмірно часті підмивання особливо із застосуванням невідповідного засобу може також стати причиною молочниці.
 • Зміцнення імунітету. Прийом полівітамінів значно знизить ризик виникнення молочниці у будь-який час, в тому числі і при терапії антибіотиками.
 • Профілактичне застосування протигрибкових препаратів. Робиться це тільки за погодженням з лікуючим лікарем у випадках, коли передбачений тривалий термін лікування антибіотиками або був прецедент з виникненням молочниці у подібній ситуації.

При перших ознаках молочниці і почуття дискомфорту в статевих органах рекомендується негайно почати лікування молочниці народними засобами, наприклад, підмиватися відваром ромашки або содовим розчином. Якщо поліпшення не настає, то, не гаючись, зверніться до фахівця.

Як бачите, уникнути молочниці від антибіотиків можна тільки вчасно прийнявши профілактичні заходи по відновленню мікрофлори і дотримуючи всі рекомендації лікаря при їх застосуванні. Ні в якому разі не приймайте ці препарати самостійно. Ви можете не тільки не вилікувати непокоїть вас захворювання, але і завдати ще більшої шкоди своєму організму, порушивши його мікрофлору. Це може привести до різних проблем, серед яких приносить дискомфорт молочниця.

Переглядів: 163