Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Причини виникнення молочниці після пологів

Кандидоз або молочниця – це досить відоме і поширене гінекологічне захворювання, яке виникає через розмноження дріжджоподібних кандидозних грибків. Ризик появи подібного захворювання під час вагітності і після пологів збільшується практично в п'ять разів. Це пов'язано зі зміною гормонального фону і балансу, яке сприяє розвитку грибка, збудника молочниці. Великий вплив справляє стан організму і стрес, викликаний родової діяльністю.

Виникнення молочниці

Досить часто проявляється молочниця перед пологами. Подібна хвороба здатна з'явиться на початку вагітності, найчастіше на третьому триместрі – це найбільш сприятливий період для грибка. Чим небезпечний кандидоз при пологах? Небезпека дуже велика, так як відбувається зараження та інфікування малюка в момент його проходження по родових шляхах.

Якщо вчасно поставити діагноз і провести лікування, то небезпека можна минути. Тому вчасно звертайтеся до лікуючого гінеколога для отримання консультації, огляду та якісного лікування. Інфекція виявляється у формі сильного, неприємного свербіння в промежині, а також печінням і болючим відчуттям при відвідуванні туалету. Крім цього, ви зможете спостерігати творожистие і слизові виділення з різким запахом.

Молочниця після пологів

Багато матусі скаржаться на стан здоров'я після пологів, а саме на появу кандидозної грибкової інфекції. Молочниця після пологів надає клопоту і проблем кожної третьої дівчині/жінці, тому не варто панікувати передчасно. Подібна проблема піддається швидкому й ефективному вирішенню за допомогою медичних препаратів і народних засобів. Важливе завдання – терміново і своєчасно відвідати свого гінеколога.

Період вагітності, а потім післяпологове час – це величезний стрес для фізіологічного і психологічного стану здоров'я жінки. В організмі виникає своєрідна гормональний струс і збій. Жіночий організм змінюється, перебудовується, що забирає багато сил, здоров'я і енергії.

Цей період славиться тим, що захисні функції організму слабшають, тому утворюється сприятливе середовище для виникнення і розмноження різних бактерій, інфекцій і грибкових захворювань. Одним з таких недуг є вагінальний кандидоз. Саме тому молочниця після пологів є дуже поширеним явищем серед представниць прекрасної статі.

Симптоми захворювання

Якщо ви ретельно піклуєтеся про своє здоров'я, то поява молочниці ви не зможете не помітити. Кожна пацієнтка зможе самостійно визначити перші ознаки недуги:

  • набряклість, почервоніння статевих губ;
  • різкий, неприємний і кислуватий запах, що супроводжується слизовими/сирними виділеннями білого кольору з піхви;
  • відчуття поколювання, кольок, печіння в процесі сечовипускання;
  • болісний і пекельний свербіж у промежині, роздратування, безсонні ночі;
  • біль під час сексу;

При виявленні зазначених симптомів необхідно звернутися до фахівця, не затягуйте, інакше існує ризик зараження дитини під час годування груддю.

Лікування кандидозу після пологів

Годування груддю забороняє використання величезної кількості медичних препаратів та засобів. Це обумовлено їх токсичністю. Період лактації передбачає вживання безпечних ліків не тільки для мами, але і для малюка. Найбільш популярними медикаментами є Пімафуцин і Ністатин, найчастіше у формі вагінальних свічок і кремів. Багато лікарі рекомендують відмовитися від годування груддю в період лікування кандидозу, так як можливе інфікування немовляти з подальшими ускладненнями, а також навантаженням на дитячий організм.

Профілактика та рекомендації

Молода матуся зобов'язана виключити зі свого раціону всі продукти, що містять велику кількість глютену (манка, макаронні вироби, перловка) і цукру. Необхідно збільшити прийом продуктів, які містять біфідобактерії, а також живі культури. Включити в раціон більше овочів, фруктів, коричневий рис, гречку, пісне м'ясо і рибу. Щоб вивести з організму тремтіння, потрібно випивати не менше трьох чашок зеленого чаю в день.

Годуюча мама повинна мити руки з милом – регулярно, щоб запобігти розвиток молочниці. Дотримуватися правил особистої інтимної гігієни, носити чисте, сухе і бавовняну білизну. Займатися фізичними навантаженнями і вести здоровий спосіб життя.

Переглядів: 84