Розділ: Лікування молочниці у дітей

Як лікувати молочницю у дитини після антибіотиків

малюкМолочниця є захворюванням, яке проявляється активним розмноженням грибка, який постійно живе в організмі людини. Дуже часто кандидоз або молочниця виникає у дітей першого року життя. Організм новонароджених ще недостатньо сформований і не здатний самостійно боротися з інфекцією і хвороботворними бактеріями і мікроорганізмами.

Під впливом зовнішніх факторів, не дотриманні гігієнічних правил або прийомі антибіотиків, захисні сили організму у дітей не здатні протистояти розмноженню грибка. Дуже часто інфекційні і простудні захворювання, які лікуються за допомогою антибіотиків, можуть спровокувати молочницю у дитини.

Причини грибкових захворювань у дитини

 • передача молочниці у період вагітності та пологів;
 • не дотримання гігієни мамою, брудні соски, відсутність дезінфекції пляшечок для годування і пиття;
 • зараження в період годування грудним молоком, якщо жінка є носієм молочниці;
 • підвищена вологість, неправильний температурний режим в приміщенні;
 • лікування антибіотиками простудних, вірусних або інших захворювань у перший рік життя дитини.

Якщо дитина часто хворіє, то багато батьків вважають, що прийом антибіотиків швидко допомагає усунути захворювання. З одного боку хвороба дійсно йде, але при цьому пригнічується імунна система, корисна мікрофлора зникає і починається активний ріст грибка. Симптоми молочниці у дитини можуть проявитися на слизовій порожнини рота, статевих органах та в кишечнику.

У всіх випадках вживання антибіотиків є як позитивний, так і негативний ефект у дітей. Якщо необхідності в їх застосуванні немає, то не слід використовувати подібну терапію в якості профілактики інфекційних хвороб. Результатом може стати розвиток молочниці і загальне погіршення стану дитини. Після прийому антибіотиків може виникати ряд побічних ефектів, які сприяють поганому розвитку імунної системи, а значить, потрібне лікування, яке відновить організм.

Симптоми молочниці у дитини після терапії антибіотиками

лікування антибіотиками дитини

 • поява стійкого нальоту в ротовій порожнині, який з часом стає неможливо видалити самостійно, без застосування лікарських засобів;
 • рідкий стілець, кольки, зригування;
 • втрата ваги, відмова від грудного молока;
 • іноді підвищення температури тіла, не пов'язане з простудними або іншими захворюваннями, що вказує на запальні процеси, спровоковані грибком;
 • поява виразок на внутрішній поверхні щік, губах, язиці.

Прийом антибіотиків пригнічує корисну мікрофлору у дітей і якщо одночасно не почати її відновлювати, то молочниці не уникнути. Дитина при цьому починає вередувати, плакати, погано спати, відмовляється від їжі, стає дуже неспокійною. Щоб цього не виникло, треба завчасно подбати про вживання лікарських засобів, що містять корисні бактерії або повністю відмовитися від лікування антибіотиками, якщо в цьому немає крайньої необхідності.

Лікування грибкового захворювання у дитини після антибіотиків

гігієнічнічні процедури з ромашкою

 1. У першу чергу необхідно відновити мікрофлору і посилити імунітет, а для цього рекомендується вживати напої, що містять біфідобактерії, натуральні соки, розбавлені водою, якщо дитина ще зовсім маленька.
 2. При перших появах нальоту у ротовій порожнинй у дітей, потрібно ретельно провести гігієнічні процедури, за допомогою змочених тампонів в содовому розчині, біфідокефіром або сироваткою, що містить біфідобактерії. Обробляти рот треба після кожного годування і між ними. Якщо наліт видаляється погано і після його зняття утворюються виразки, то слід використовувати лікарську терапію.
 3. Коли з'явилася підозра на виникнення молочниці, дитину потрібно обов'язково обстежити у фахівця, здати всі необхідні аналізи і визначити на якій стадії знаходиться захворювання. Лікар призначає лікування, якщо це необхідно або дає рекомендації по використанню різних засобів для профілактики кандидозу, лікувати який бажано на самих ранніх стадіях його виникнення.
 4. У дівчаток дуже часто після прийому антибіотиків розвивається молочниця статевих губах, яка може призвести до тяжких наслідків. Тому необхідно проводити гігієнічні процедури зовнішніх статевих органів, підмивання за допомогою соди, марганцівки, лікарських рослин, таких як ромашка, чистотіл, шавлія. З допомогою трав можна робити ванночки для новонароджених для профілактики виникнення будь-яких інфекційних захворювань. Крім цього вони дуже добре заспокоюють нервову систему, знімають незначні подразнення шкіри, і пригнічують активність грибка.
 5. Лікувати молочницю у дітей можна і за допомогою ефірних олійок, серед яких особливо рекомендується олія чайного дерева, ялиці, ялівцю.
 6. Серед відомих засобів відновлення організму після антибіотиків, особливо популярні Біфідумбактерин, Лінекс, Бактисубтил. Ці препарати добре впливають на кишкову флору і перешкоджають подальшому розмноженню грибка.
 7. Якщо молочниця придбала серйозну форму або перейшла в хронічну стадію, необхідні протигрибкові препарати, здатні впоратися з хворобою. Лікування у всіх випадках може призначити фахівець після повного обстеження. Для дітей застосовуються препарати такі ж як і для дорослих, тільки дозування значно зменшується. Це можуть бути засоби в порошках, мазях, свічках. До відомих марок належать Клотримазол, Ністатин, Пімафуцин, Флуконазол. У всіх випадках перевіряється індивідуальна реакція організму на лікування протигрибковими препаратами. При виникненні побічних ефектів або алергічних реакцій, після огляду буде призначена інша терапія, здатна без шкоди для організму зупинити розвиток хвороби.

Лікування молочниці необхідно проводити під суворим контролем фахівця, використовувати необхідне дозування і рекомендації, а надалі робити профілактичні процедури, які дозволять уникнути рецидивів.

Переглядів: 1158