Розділ: Лікування молочниці у дітей

Як боротися з молочницею у новонароджених?

Молоді мами часто виявляють в ротику у новонародженого білий наліт. У більшості випадків причин панікувати немає – він легко видаляється, виявляючись лише залишками молочка після годування. Якщо ж при зняття нальоту виявляється почервоніння і запалена слизова, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Такі симптоми можуть свідчити про те, що в організмі малюка розвивається грибкова інфекція – молочниця новонароджених.

Відмінною рисою грибів Candida є їх невибагливість. Вони можуть жити практично всюди: у повітрі, на побутових предметах, продуктах харчування, шкірі. Шляхів зараження молочницею новонароджених існує маса. Але все ж інфікування новонароджених малюків відбувається переважно через організм матері – при виношуванні, під час пологів або при грудному вигодовуванні. Варто звернути увагу, що грибок може жити і в тілі абсолютно здорової людини. Мама може навіть не підозрювати про наявність кандид, поки молочниця не проявиться у дитини. Чому ж симптоми молочниці так часто з'являються саме у маленьких діток?

Звідки береться молочниця у малюків?

По-перше, більшість новонароджених просто ще не володіють потрібним імунітетом, щоб протистояти розмноженню грибка. Тому молочниця у новонароджених часто проявляється в період, коли у них починають різатися зубки або дитина переніс іншу хворобу. Спровокувати розмноження кандид може раніше призначене лікарем лікування сильними медикаментозними препаратами, особливо антибіотиками. Стосується це не тільки малюкові, але і його мами, якій потрібно бути акуратніше при виборі вживаних ліків.

По-друге, розвиток молочниці новонароджених пов'язане з порушенням балансу мікрофлори. Якщо малюк часто відригує, у нього в роті утворюється кисле середовище, в якій кількість кандид значно перевищує кількість корисних бактерій, які перешкоджають їх розмноженню.

Третя причина полягає скоріше не в самих новонароджених, а в їх мамочках. В період вагітності і лактації жінки вкрай схильні до розвитку грибкового захворювання. При грудному вигодовуванні та у випадках недотримання ідеальної гігієни під час догляду за малюком може відбутися передача кандид від зараженого дорослого організму незміцнілій дитячій. Тому, якщо ви виявили у себе симптоми молочниці, не варто затягувати лікування.

Досить часто у маленьких дітей молочниця проявляється, коли вони починають активно пізнавати світ: всюди повзати і тягнути все, що зустрінеться на шляху, в рот. Втім, кандидоз може вражати не лише новонароджених, а й дітей постарше: коли малюк відправляється в ясла або садочок.

Симптоми кандидозу у дітей

Молочниця у новонароджених проявляється у вигляді білого нальоту сирною консистенцією мовою, щічках і небі. Він може проявлятися точково, але з розвитком молочниці затягувати все більше ротової порожнини.

При спробах прибрати наліт оголюється запалена слизова і ерозії, через які в організм новонародженого легко можуть потрапити й інші інфекції.

Малюк починає відчувати печіння і біль при годуванні, вередувати і відмовлятися від їжі. Він виглядає стурбованим, нервовим. З'являються порушення сну.

Часто кандидоз у немовлят супроводжується появою попрілості на шкірі сідничок і навколо ануса. У дітей, яким надягають повітронепроникні підгузники, зростає ризик розвитку плівкового дерматиту – бульбашок та ерозій на шкірі в області паху.

Як лікувати кандидоз у маленьких дітей

Діагностувати наявність патогенних кандид і прописати курс лікування молочниці у новонароджених має право тільки педіатр. Лікування новонародженого від кандид — це досить делікатний процес, де головне не нашкодити маленькому організму медикаментозними токсинами. Природно, далеко не всі препарати, які призначаються дорослим, підійдуть для новонародженої дитини і його матері (у період лактації).

Найбільш кращим способом лікувати молочницю новонароджених є використання 2-% содового розчину. Для цього необхідно вимочити марлевий тампончик в розчині і протирати місця ротової порожнини, де у новонародженого виявлені вогнища молочниці. Лікування буде ефективним, якщо проводити процедуру не рідше 2-3 годин протягом 7-10 днів.

За тією ж схемою можна проводити лікування молочниці новонароджених медом, якщо у малюка немає алергії. Для цього потрібно розвести ч. л. натурального квіткового меду в 2.ч.л. кип'яченої води і вимочити в розчині марлевий тампон, яким буде протиратися ротик новонародженого.

Лікування молочниці новонароджених може здійснюватися лікарськими препаратами місцевої дії. Підійдуть для цієї мети протигрибкові розчини, креми і краплі (Кандид, Ністатин). Лікування здійснюється протиранням слизової з допомогою ватної палички, на яку декількома краплями потрібно нанести ністатин або кандид.

Для приготування розчину для новонароджених можна використовувати також ністатин таблетки. Для цього береться 1 розтерта до стану порошку таблетка «Ністатин» і збовтується в ампулі вітаміну В12. Готовий розчин використовується, щоб перемогти молочницю у новонароджених діток, 2-3 рази щодня.
Лікар також може призначити лікування молочниці самими пігулками «Ністатин»: по ¼ за півгодини до найближчого прийому їжі або пиття.

Переглядів: 122