Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Лікування молочниці на першому триместрі вагітності

Жінки часто стикаються з таким неприємним захворювання, як молочниця. Саме вона є причиною деяких запальних процесів, що протікають в сечостатевій системі, появою великої кількості виділень, дискомфорту і болю в області статевих органів. Дуже часто жінки стикаються з молочницю під час вагітності. Більше половини жінок звертаються з явними симптомами захворювання вже на самому початку вагітності, але іноді хвороба може супроводжувати і весь період виношування дитини, періодично загострюючись і доставляючи масу неприємних відчуттів жінкам.

Грибкове захворювання, під назвою кандидоз, може вражати жінку в різні періоди її життя. Під час вагітності, особливо в першому триместрі, відбувається повна перебудова організму, може порушуватися гормональний фон і загострюватися хронічні захворювання. Саме тому, в цей період молочниця виникає найчастіше. Грибки і бактерії знаходяться в будь-якому організмі, але їх активність можлива лише за певних причинах. Основною є порушення імунітету, що виникає внаслідок перенесених простудних захворювань або різних видів інфекції.

Причини молочниці у жінок в період вагітності

 1. Як вже було сказано, основною причиною є перебудова організму і втрата імунітету.

  У першому триместрі організм жінки починає створювати умови для правильного розвитку дитини. Якщо жінка перенесла серйозні захворювання до початку вагітності, страждає цукровим діабетом, порушеннями роботи ендокринної системи, то все це може створити сприятливі умови для активного розмноження грибкової інфекції.

 2. Будь-які хронічні хвороби на початку вагітності можуть активізуватися. Також наявність прихованої інфекції сприяє виникнення молочниці.
 3. Вагітність пов'язана з перебудовою статевої системи і створенню певної кислого середовища у піхві. Саме кисле середовище дає можливість розвиватися грибкового захворювання, особливо якщо не дотримуються гігієнічні правила.

При гормональній перебудові здоровий організм швидко справляється із змінами, але якщо існує ризик виникнення інфекційного захворювання, то саме вагітність є фактором його виникнення.

Лікування необхідно починати при перших симптомах хвороби.

Якщо хронічна форма кандидозу не буде вилікувана до моменту пологів, то велика ймовірність зараження дитини. Також молочниця може ускладнити сам процес перебігу вагітності і пологів. Грибок може стати причиною передчасних пологів, протіканню вагітності з ускладненнями. Також молочниця впливає і на розвиток плода і може сприяти появі захворювання у дитини ще у внутрішньоутробному періоді.

Молочниця при вагітності і її лікування

 1. Особливу увагу слід приділяти лікуванню в першому триместрі. Це пов'язано з початковим етапом формування плоду та всіх змін, що відбуваються в організмі майбутньої матері.
 2. Лікувати молочницю необхідно в кожному триместрі, якщо на те є потреба. Зазвичай призначаються засоби місцевої дії, щоб не завдати додаткової шкоди слизової піхви і всьому організму. Протигрибкові препарати загальної дії призначаються тільки після рекомендації фахівця, при необхідності. У більшості випадків вони не застосовуються ні в одному триместрі, якщо без них можна вилікувати захворювання.
 3. Сучасні препарати дозволяють лікувати молочницю навіть в період вагітності, не завдаючи шкоди жінці і її майбутній дитині. Однак слід пам'ятати, що самолікування в цей час протипоказано. Рекомендації і курс терапії може призначити тільки лікар.

 4. Лікувати дріжджову інфекцію необхідно комплексно, із застосуванням протигрибкових препаратів, до яких відносяться численні засоби, пропоновані сьогодні фармацевтичними компаніями. Серед найбільш популярних препаратів, знаходиться Пімафуцин, який активно бореться з грибком і допомагає вилікувати молочницю в будь-якому триместрі вагітності. Пімафуцин вважається найбільш безпечним у лікуванні грибка, який може використовуватися в кожному триместрі і не має значних побічних ефектів.
 5. Тривалі дослідження прийому препарату Пімафуцин в кожному триместрі говорять про те, що він практично безпечний для плоду і самої жінки. Але і в цьому випадку треба дотримуватися суворих рекомендацій лікаря, тому що будь-яка передозування, будь-якого препарату, може призвести до серйозних наслідків, навіть якщо протипоказань не виявлено.
 6. Перший триместр є найвідповідальнішим, тому необхідно особливо обережно використовувати Пімафуцин або інші препарати, призначені для лікування грибкової інфекції. Застосування свічок можливо в цей період, але з особливою обережністю. Важливо не пошкодити слизову піхви, яка отже роздратована грибковою інфекцією. Свічки Пімафуцин дозволяють знімати симптоми, усувають запальні процеси і запобігають подальший розвиток грибка в організмі. Іноді, при своєчасному зверненні до фахівця, хворобу можна вилікувати в первинному триместрі, щоб в подальшому вона не турбувала жінку можливими рецидивами. Тому, використання Пимафуцина прискорює процеси одужання.

 7. При хронічній формі молочниці, яка виникла до початку вагітності засіб Пімафуцин може бути використано у вигляді таблеток, які вважаються також безпечними для майбутньої дитини і мами. Лікування кандидозу має бути під контролем лікаря.
 8. Лікування із застосуванням свічок під час вагітності проводиться один раз в день, у вечірній час, щоб активні складові кошти повністю проникли в слизову. Вже через день симптоми хвороби зазвичай зникають, але переривати лікування не слід самостійно. Відсутність симптоматики ще не говорить про повне одужання. Зазвичай лікування триває мінімум тиждень, але може продовжуватися в залежності від форми хвороби.
 9. Лікувати захворювання необхідно комплексно, тому крім використання свічок або таблеток Пімафуцин, важливо проводити гігієнічні процедури, такі як підмивання або спринцювання лікарськими розчинами, із застосуванням цілющих трав, марганцівки або соди. Спринцювання під час виношування дитини робити не рекомендується, щоб не пошкодити слизову піхви додатково. Тому жінки під час вагітності використовують підмивання, мінімум два рази в день і тільки після цього застосовують свічки.
 10. Пімафуцин здатний лікувати молочницю в будь-якому триместрі, саме тому цього препарату приділяється особлива увага.

Щоб уникнути повторення або загострення захворювання, необхідний комплекс заходів для усунення розмноження грибка. Зробити це у період виношування дитини значно важче, тому жінкам рекомендується підготуватися до майбутнього материнства і завчасно пройти повне обстеження організму. Якщо ж вилікувати молочницю заздалегідь не вдалося, то тільки після всіх призначених коштів і виконання всіх процедур, можна говорити про те, що проблема інфекційного захворювання зникла. Одночасно не слід забувати про профілактику кандидозу і намагатися стежити за станом імунної системи, використовуючи вітамінні комплекси для повного відновлення здоров'я та імунної системи, щоб лікувати молочницю не довелося повторно.

Переглядів: 214