Розділ: Препарати для лікування молочниці

Натрію тетраборат при молочниці у жінок

Лікування молочниці, найчастіше, досить непросте завдання. Про те, як застосовувати натрію тетраборат при молочниці у жінок розповідається в цій статті.

Одним з найбільш поширених захворювань, яким хворіють як дорослі, так і діти, є кандидоз або молочниця. Хвороба виліковна, але іноді потрібно багато часу для повного відновлення організму. Дуже часто пізнє звернення за допомогою призводить до хронічної форми молочника, лікувати яку потрібно значно довше.

Чоловік страждають від цього захворювання не менше, ніж жінки. За статистикою, на сьогоднішній день відсоток хворих чоловіків і жінок практично однакова.

Для новонароджених дітей молочниця є не менш характерним захворюванням. Утворюється вона переважно у немовлят у роті, вкриваючи білим нальотом слизову ротової порожнини. Причиною виникнення молочниці у новонароджених може з'явитися передача захворювання від матері ще у внутрішньоутробному періоді. Тому необхідно проводити діагностику, лікування та профілактику захворювання у жінок в дітородному віці, задовго до настання вагітності. Чоловіків це стосується не в меншій мірі. Вони можуть бути носіями захворювання і передати його партнерці при статевому контакті.

Шляхи передачі кандидозу

 1. Немовлята зазвичай заражаються ще в утробі матері під час вагітності. Передача захворювання відбувається від хворої жінки, і дитина народжується з вродженими кандидозом.
 2. Діти часто хворіють при годуванні їх грудним молоком, якщо мама не дотримується правил особистої гігієни. Також зараження може відбутися при використанні брудного посуду, пелюшок і сосок.
 3. У жінок і чоловіків хвороба може проявитися після статевого контакту з носієм захворювання.
 4. Зараження може відбутися при використанні чужої білизни, зубних щіток, рушників.

Найчастіше страждають кандидозом люди з хронічними захворюваннями, втратою імунітету, хворобами бронхолегеневої системи, діабетом, ожирінням.

Лікувати молочницю можна різними способами, зокрема таблетками, свічками, кремами, гелями. Але є засоби не дуже популярні серед спеціалістів, проте добре відомі протягом довгого часу і мають досить ефективністю.

Багато знають такий препарат як бура в гліцерині (розчин натрію тетраборату).

Бурої користувалися ще наші бабусі, обробляючи засобом уражені ділянки шкіри, порізи, неглибокі рани, для запобігання нагноєння.

Традиційна медицина деякий час тому постаралася повністю відмовитися від застосування бури, особливо в лікуванні молочниці, проте деякі лікарі продовжують рекомендувати своїм пацієнтам використання даного розчину.

З допомогою бури в гліцерині можна робити

 • полоскання горла і ротової порожнини;
 • підмивання розчином;
 • спринцювання;
 • обробку уражених шкірних ділянок ватними тампонами.

Розчин натрію тетраборату є антисептиком й використовується як антибактеріальний, протимікробний засіб.

Способи використання бури в гліцерині

 1. Новонародженим дітям рекомендується робити промивання носових пазух, з допомогою розведеного розчину бури в гліцерині, при хронічних тонзилітах і змазування запалених мигдаликів. Хронічний тонзиліт є сприятливим грунтом для появи і розвитку молочниці.
 2. При виникненні у роті характерного білого нальоту, що з'являється в початку кандидозу, ротова порожнина дитини обробляють ватним тампоном, змоченим в розчині натрію тетраборату. Процедура проводиться кілька разів в день, у новонароджених не більше двох разів.
 3. Жінкам рекомендується робити спринцювання розчином натріютетраборату. Необхідно звернути увагу на те, що перед спринцюванням бурої, потрібно зробити спринцювання відваром лікарських трав. Може бути використана ромашка, шавлія або чистотіл. Розчин робиться концентрованим і в подальшому розводиться навпіл з водою.
 4. Тампони, змочені в розчині бури в гліцерині, жінки можуть вводити у піхву, після спринцювання, залишаючи його не більш ніж на 30 хвилин. При гострій формі захворювання, досить робити цю процедуру один раз в день. У хронічній стадії використовувати тампони можна два рази в день. Тривалість лікування – не менше тижня.

Використовуючи розчин бури в гліцерині або натрію тетраборату, не слід забувати про протипоказання і побічні ефекти. Інструкція по застосуванню зазвичай прикладається до самого препарату.

При тривалому використанні препарату можливі

 • болі і спазми в стравоході;
 • розлад травлення;
 • діарея;
 • нудота, втрата апетиту, блювання;
 • збій менструального циклу;
 • загострення хронічних захворювань нирок, серця, печінки;
 • погіршення зору.

У середовищі медиків бура вважається досить токсичним засобом, тому багато лікарі не використовують розчин натрію тетраборату у лікуванні дітей і в цілому в педіатрії.

Точних статистичних даних за результатами застосування бури немає, тому говорити про особливу обережність не варто, але треба пам'ятати, що використовувати розчин можна дуже короткий час.

Жінки можуть користуватися бурої в гліцерині до одного тижня, після невеликої перерви можна повторити лікування.

Дітям, особливо немовлятам, рекомендується лікувати молочницю або інші грибкові та хронічні захворювання натрій тетраборату не більше трьох днів. Якщо необхідно подальше лікування, краще почати використовувати інший препарат, який призначається спеціалістом після повного обстеження.

Переглядів: 265