Розділ: Лікування молочниці у вагітних

У чому небезпека молочниці при вагітності

Багатьом дівчатам знайома така хвороба, як молочниця або кандидоз. Найчастіше така недуга виникає під час вагітності, тому що в організмі жінки відбуваються природні гормональні зміни, а також істотно знижується імунітет.

Головні збудники такої інфекції – це дріжджові грибки Кандіда. Вони цілком можуть існувати в складі нормальної мікрофлори піхви. Але коли всередину потрапляють бактерії або створюються оптимальні умови, вони починають розмножуватися. У такому випадку корисна флора піхви пригнічується такими грибками.

Багато дівчат і жінки хочуть дізнатися: чи небезпечна молочниця при вагітності? Адже кожна майбутня мама в першу чергу переживає за свого малюка.

Часті появи молочниці обумовлені тим, що в організмі вагітної жінки відбуваються різноманітні гормональні зміни. Кількість прогестерону поступово зменшується, тим самим створюються нові умови в піхві. Лікарі відзначають зниження імунітету і зміни кислотності у вагітних. Всі ці фактори здатні створювати унікальні умови для швидкого розмноження грибкових інфекцій. Вони здатні викликати різні запальні процеси, які характеризуються сильним свербінням і патологічними виділеннями.

Які фактори сприяють розвитку молочниці у вагітної дівчини

 • Запалення і попадання інфекції органів сечостатевої системи;
 • Авітаміноз;
 • Дисбактриоз;
 • Механічні пошкодження стінок піхви. Такі явища можуть виникати навіть при сексуальному контакті з партнером;
 • Носіння вузького білизни з синтетичних матеріалів, які доставляють багато незручностей.

Якщо жінки до вагітності регулярно хворіли кандидозом, то він обов'язково з'явиться під час виношування дитини.

Поширені симптоми захворювання

 • Регулярні відчуття печіння і свербіння в області статевих органів. Болі посилюються при сечовипусканні;
 • Під час статевого зносини дівчина буде відчувати інтенсивну біль і печіння;
 • Поява білих творожистых виділень з піхви, які мають характерний запах кислуватий.

Всі ці симптоми під час молочниці доставляють дискомфортні відчуття і суттєво псують якість життя вагітної жінки. У деяких ситуаціях ця хвороба переростає в хронічну форму. Вагітні дівчата повинні обережніше ставитися до власного здоров'я і самопочуття. Кандидоз нерідко стає причиною провокування багатьох інших статевих інфекцій, які не мають яскраво виражену симптоматику. Всі ці хвороби вважаються небезпечними для плоду.

У чому небезпека молочниці при вагітності

Іноді вагітні дівчата вважають, що молочниця при виношуванні плоду є безпечною. Але лікарі радять обов'язково звертатися за допомогою і лікувати будь-які прояви інфекційних хвороб. Так чим небезпечна молочниця при вагітності?

Кандидоз і багато інші захворювання потенційно небезпечні не тільки для плода, але також і для майбутньої мами. Нерідко вони стають причиною появи ускладнень при родової діяльності і можуть викликати небажані ускладнення після народження дитини.

Представниці прекрасної статі, які не лікували молочницю під час вагітності, часто стикаються з розвитком ерозії шийки матки. Загроза інфікування не виключається для плода. Новонароджені діти у віці двох місяців можуть зіткнутися з молочницею порожнини рота. Процедура годування для дитини буде дискомфортною і неприємною.

У дуже рідкісних випадках інфекція проникає всередину утроби і вражає органи ще не сформувався плода. За таких обставин вагітність закінчується передчасними пологами з трагічним результатом. Саме з цієї причини не потрібно ігнорувати симптоматику молочниці і при перших їх проявах необхідно звертатися за кваліфікованою допомогою.

Яким чином діагностується молочниця у вагітної дівчини

Лікарі, до яких звернулася дівчина з скаргами на молочницю, призначать відповідні дослідження. Насамперед проводиться бактеріоскопія і звичайні мазки з піхви. Ці дослідження є максимально інформативними і дозволяють визначити грибки Кандіда навіть при слабко вираженій клінічній картині.

Іноді мазки можуть виявитися неефективними і лікарі сумніваються в правильності цього діагнозу, то вони застосовують культуральний метод, який надає всі можливості для виявлення збудників наявного запального процесу.

Для взятого грибка створюються оптимальні умови для його розмноження. Після цього вони легко розглядаються під мікроскопом.

Як лікувати молочницю в період вагітності

Під час вагітності лікувати молочницю досить важко, тому що дівчата можуть вживати тільки неагресивні лікарські препарати, які не будуть негативно впливати на ненародженої дитини. При призначенні терапії лікарі повинні знаходити до пацієнта тільки індивідуальний підхід і оцінити всі ризики.

У більшості випадків під час кандидозу лікарі призначають медикаменти, які бувають системними та місцевими. Найбільш ефективні препарати – це крем, мазь, аерозоль, таблетки вагінальні свічки. Крім медикаментозної терапії, варто особливу увагу приділити своєму способу життя. Лікарі рекомендують дівчатам і жінкам особливо стежити за дотриманням особистої гігієни і правильно харчуватися під час виношування плоду. Потрібно вести здоровий спосіб життя і готуватися до народження малюка. Вагітні дівчата, які страждають молочницею повинні повністю виключити з власного раціону солодкі та гострі страви, прянощі і приправи, а також випічку на дріжджах.

Які народні засоби допоможуть вагітним дівчатам впоратися з будь-якими проявами молочниці

Багато людей воліють не вживати медикаменти, а намагаються позбутися хвороби за допомогою народних засобів. У цій галузі медицини є досить дієві рецепти, які користуються підвищеним попитом і популярністю. Отримати всі рекомендації та детальні інструкції можна у кваліфікованого фахівця вузького профілю.

Лікарі радять використовувати наступні рецепти:

 • Дівчата і жінки повинні регулярно дотримувати особисту гігієну. У води для підмивання можна додавати харчову соду.
 • Відвари з календули або ромашки володіють протизапальними властивостями.
 • Лікарі радять не нехтувати сидячими ваннами. Щоб їх приготувати, потрібно взяти літр чистої і кип'яченої води. В ній розчиняється по дві чайних ложки соди і йоду.
 • Проведення спринцювання за допомогою відварів ромашки.

Кожна дівчина повинна використовувати всі народні кошти, без винятку, з особливою обережністю. Не потрібно забувати про здоров'я свого статевого партнера, тому що він теж може бути заражений грибками Candida. Під час лікування слід утриматися від статевих відносин.

У якості профілактичних заходів потрібно ретельно стежити за своїм раціоном і правильним харчуванням. Коли організм дівчини буде отримувати всі необхідні поживні речовини, то він буде боротися з усіма виникаючими бактеріями та інфекціями. Лікарі-гінекологи настійно не рекомендують вагітним дівчатам носити тісна білизна з синтетичних матеріалів.

Переглядів: 156