Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Ознаки молочниці на ранніх термінах вагітності

Молочниця знайома багатьом жінкам у сучасному суспільстві. Це захворювання виникає при розмноженні грибка в організмі і може вражати практично будь-які органи і системи. Дуже часто жінка звертаються за консультацією в перші тижні вагітності з явними ознаками молочниці. Серед жінок існує й така думка, що молочниця ознака вагітності, тому що в період початку захворювання трапляються збої в менструальному циклі, затримки місячних, іноді з'являється хворобливість в області живота або спини і ряд інших ознак, які часто приписують початку вагітності. Треба сказати, що молочниця дійсно дуже часто настає в період вагітності і може проявитися в перші дні зачаття. Але таке можливо при наявності хронічної форми захворювання або причин, які можуть вплинути на розвиток хвороби на ранніх термінах вагітності. Затримки менструального циклу може бути причиною початку грибкового захворювання, але не завжди є ознакою вагітності. На ранніх термінах починається перебудова організму жінки і підготовка до виношування дитини і пологах і це є однією з причин активного розмноження грибка вже в перші дні після зачаття. Найчастіше така форма молочниці виникає внаслідок того, що в організмі вже присутня інфекція, і хвороба не була вилікувана вчасно.

Причини та ознаки молочниці на ранніх термінах вагітності

 1. Одна з основних причин розвитку грибкових захворювань є відсутність імунітету і як наслідок неможливість чинити опір будь-якої інфекції.

 2. Якщо у жінки з'явилися симптоми дріжджовий інфекції, це може бути одночасно і ознакою вагітності. Для того, щоб поставити точний діагноз, необхідно пройти повне обстеження і тільки після цього починати лікування. Якщо самостійно застосовувати різні препарати, особливо в перші дні після зачаття, або на ранніх термінах вагітності, то це може призвести до серйозних порушень в організмі, аж до не виношування дитини. Дуже часто молочниця провокує передчасні пологи, викидні і ускладнення після хвороби.
 3. Затримки менструального циклу або його помилка, може бути причиною гормональних порушень, викликаних прийомом протизаплідних таблеток, інфекційних захворювань або вагітності. Тому при виникненні подібних симптомів, також слід пройти обстеження. Самостійно визначити причину збоїв вдається дуже рідко.
 4. Рясні виділення можуть також бути причиною інфекційних уражень статевих органів і вказувати на початок розвитку молочниці. 

  Виділення змінюють свій колір і запах, супроводжуються дискомфортом в області піхви, неприємними відчуттями при статевому контакті. Це вже явні ознаки того, що в організмі присутня інфекція, але не завжди це є грибковим захворюванням. Симптоми інфекційних захворювань дуже схожі за своїм характером, тому точний діагноз можна поставити тільки після проведеного обстеження та здачі аналізів.

 5. Вагітність на ранніх термінах супроводжується численними змінами, не характерними для звичайного стану жінки. Тому і необхідно відразу звернутися до фахівця, щоб взяти під контроль можливі загострення хронічних захворювань і запобігання появи нових хвороб, які можуть завдати непоправної шкоди дитині що розвивається і самій жінці.
 6. При зверненні до фахівця в перші дні після зачаття, може бути виявлена і молочниця. У піхву жінки відбуваються зміни, створюється певна кисле середовище, здатна привести до розмноження грибків і бактерій. Тому в перші дні після початку вагітності треба почати дотримуватися всі гігієнічні правила, щоб запобігти зараження інфекцією або зупинити вже почалася хвороба.

 7. Багато фахівців говорять про те, що, коли відбувається овуляція, може з'явитися і молочниця. Вироблення прогестерону, гормональна перебудова, що сприяють розвитку грибкових захворювань, але не завжди до них приводячи, також як і затримки місячних не вказують на початок вагітності. Коли відбувається запліднення, вже в перші дні вагітності імунна система починає працювати на підтримку розвиток заплідненої яйцеклітини, тому і захист всього організму може ослабнути настільки, що призведе до активного розмноження грибка. Перший триместр вагітності для багатьох жінок є найскладнішим, пов'язаних з токсикозами і загальним нездужанням. Це також є наслідком перебудови організму і тому важливо саме в цей період розпочати профілактику молочниці. Лікування молочниці в перший триместр може бути ускладнене тим, що різні протигрибкові препарати не можуть бути використані, щоб не завдати шкоди організму жінки і майбутньої дитини.
 8. Досить часто затримки циклу, особливі види виділень з піхви, загострення хронічної форми кандидозу, жінки вважають ознакою початку вагітності. Далеко не завжди це так. Зміни мікрофлори призводить до захворювання, але не підтверджує вагітність. Щоб переконатися в тому, що ознаки, які характерні для грибкових уражень, не є вагітністю, необхідно звернутися до фахівця за консультацією.

  Робити передчасні висновки не варто тільки за ознаками і симптомами. Затримки циклу можуть бути причиною не тільки вагітності або захворювання молочницею, але також вказувати на серйозні проблеми у статевій сфері, пов'язані з абсолютно іншими захворюваннями.

 9. Під час вагітності молочниця проявляється характерними симптомами, які завжди присутні при захворюваннях кандидозом. Це може бути неприємний свербіж, який посилюється в певні періоди, особливо в нічний час, підвищене виділення секрету, забарвленого в різні кольори від білого до коричневого, поява запаху, що не зникає тривалий час. Також ознаками молочниці можуть стати тягнучі болі в нижній частині живота, затримки місячних або навпаки, їх тривалий перебіг. Іноді у жінок одночасно підвищується температура тіла, але ця ознака зустрічається досить рідко.
 10. Важливо знати, що на самому початку вагітності, при появі молочниці, лікувати її досить складно. Багато препаратів протипоказані в цей період і, можна сказати, що вилікувати інфекцію практично не вдається, тому проводиться ряд процедур, щоб усунути запальні процеси і не дати грибку розмножуватися на слизовій піхви. Для цього дуже часто робляться підмивання з допомогою содового розчину. Він створює лужне середовище, в якій грибок практично не розвивається. Серед препаратів, які можна використовувати на ранніх термінах, добре себе зарекомендував Пімафуцин. Його також використовують і при інших формах кандидозу, не пов'язаних з вагітністю. Тому, якщо розпочато самостійне лікування ще до постановки діагнозу, то краще скористатися Пимафуцином, щоб не завдати шкоди своєму організму.

Можна сказати, що деякі помилки, які можна зустріти у жінок щодо зв'язку молочниці і вагітності, найчастіше не знаходять свого підтвердження. Молочниця не є ознакою вагітності, також як і вагітність не завжди супроводжується молочницею.

Переглядів: 278