Розділ: Препарати для лікування молочниці

Пімафуцин від молочниці — свічки, таблетки і мазь

Кандидоз або молочниця – захворювання, яке стосується і чоловіків, і жінок різного віку. Воно заявляє про себе помітними і вкрай неприємними симптомами, вимагає оперативних корекційних заходів для запобігання переходу патології в хронічну стадію. На даний момент існує безліч лікарських засобів, придатних для лікування чоловіків і жінок, у яких відзначається грибкове захворювання. Одним з таких добре зарекомендували себе ліків є Пімафуцин. Це ефективний, м'який і швидкодіючий препарат протигрибкової типу, що випускається в різних формах (таблетки, розчин, свічки, крем або мазь). Завдяки такій різноманітності форм лікування подібним засобом може здійснюватися комплексне, що часто є запорукою успішного позбавлення від хвороби. Що потрібно знати про препарат до початку терапії?

Інформація про лікарський засіб

Рідкісний людина протягом свого життя не стикається із захворюванням, спричиненим активністю дріжджоподібних грибків в організмі (кандід). З-за виразною симптоматики цю хворобу неможливо не помітити. У жінок основними симптомами вагінальної молочниці, при яких необхідне лікування і корекція стану, виступають сирнистого виду виділення з піхви, свербіж слизових, печіння. До числа основних проявів у чоловіків також відносять свербіж, болючість при сечовипусканні, нетипові виділення з уретри. Коли кандидоз вражає будь-які інші тканини і органи тіла, то симптоматика може змінюватись. Для недуги, місце локалізації якого припадає на кишечник, характерна симптоматика схожа з дисбактеріозом. При молочниці ротової порожнини на внутрішніх сторонах щік і небі відзначається специфічний білястий наліт. Якщо зачіпає кандидоз тільки губи, то вони покриваються напівпрозорою плівкою, а творожистие виділення можуть відзначатися в куточках рота, де утворюються тріщинки (заїди). Щоб лікування такого неприємного захворювання було ефективним, важливо підібрати найбільш дієвий препарат. У список таких засобів, придатних для корекції стану у жінок, а також і у чоловіків, входить Пімафуцин.

Даний лікарський засіб відноситься до числа антибіотиків, при цьому будучи достатньо щадним. Вирішуючи використовувати Пімафуцин в будь-якому вигляді від молочниці, потрібно звернути увагу на його характерні особливості.

До позитивних рис ліки, при якому лікування недуги протікає досить успішно, відносять:

 • практично повна відсутність протипоказань, через що препарат допустимо в дитячому віці, актуальне не тільки для жінок, але і для чоловіків;

 • завдяки великому вибору форм випуску медикаментозного засобу (крем, таблетки різного призначення, розчин, свічки або супозиторії вагінального типу) застосування препарату може здійснюватися при різних варіантах молочниці;
 • будучи засобом протигрибкову, Пімафуцин успішно бореться не тільки зі збудниками кандидозу, але і з низкою інших хвороботворних мікроорганізмів, допомагаючи при корекції будь-яких додаткових негативних станів;
 • побічні дії ні свічки, ні яка-небудь інша форма кошти практично не демонструють;
 • основною діючою речовиною в ліках є натаміцин; медики відзначають, що з боку «агресивних» кандід не виникає імунітету проти цієї речовини, як і проти препарату в цілому; тому Пімафуцин для жінок і чоловіків підходить в момент терапії затяжних форм молочниці, а також в цілому не викликає ніякого звикання з боку організму;
 • ліки не всмоктується в кров, має вплив виключно на патогенні грибки і бактерії і з легкістю його залишки виводяться з організму;
 • цей медикаментозний препарат можна приймати в різних видах моменти годування груддю та в період вагітності.

Серед нечисленних негативних моментів, які включають в себе і мінімальні протипоказання, побічні реакції, зазначаються:

 1. засіб не сумісний з алкоголем;

 2. Пімафуцин не рекомендується комбінувати з іншими антибіотиками;
 3. коли здійснюється лікування, необхідно по можливості утриматися від статевих актів;
 4. є невеликий ризик алергічної реакції, а до числа протипоказань відносять індивідуальну непереносимість кошти;
 5. для жінок Пімафуцин не можна використовувати в період менструацій;
 6. якщо вибір падає на таблетки, то варто врахувати, що в перші дні прийому можуть відзначатися біль, дискомфорт, розлад стільця; однак подібна реакція є нормою.

Варто розуміти, що самостійно призначати собі будь-який лікарський засіб не можна. Важливо обов'язково проконсультуватися з професійним лікарем. А після і інструкція до вибраного препарату повинна бути детально вивчена.

При легкому перебігу молочниці сечостатевої системи у чоловіків, і у жінок рекомендується місцеве лікування Пимафуционом. Для цього застосовуються свічки (або вагінальні супозиторії ректальні), крем (мазь) для зовнішнього застосування, яку наносять на поверхню уражених слизових оболонок. При боротьбі з недугою, що зачіпають органи травлення, зокрема кишечник, необхідно приймати курсом таблетки, які також актуальні в рамках хронічної молочниці різних форм. Розчин потрібно для корекції стану, коли відзначається кандидоз губ, ротової порожнини.

Віддаючи перевагу цьому ліків проти грибкового недуги, потрібно врахувати, що препарат є рецептурним. І дане ліки досить успішно комбінується з іншими засобами від грибкової патології.

Застосування Пимафуцина при кандидозі у чоловіків, жінок, дітей

Починаючи корекцію хворобливого стану Пимафуцином, потрібно налаштуватися на курсове лікування. Це засіб, що застосовується для жінок, дітей і чоловіків, не передбачає усунення проблеми за один раз, хоча виразна симптоматика йде вже в першу добу. Яким чином має здійснюватися вплив на патологію тією або іншою формою лікарського засобу?

Використання супозиторіїв ректального або вагінального типу

Протигрибкові свічки актуальні у випадках молочниці, зачіпає сечостатеву систему, а також нижні відділи кишечника. Для жінок необхідним є використання обох варіантів препарату (вагінальні свічки ректальні). Чоловікам також рекомендовано застосування ректального типу супозиторіїв у рамках терапії та кандидозу кишечнику, і захворювання сечостатевої сфери.

Інструкція, прикладена до кожного препарату, дозволить зорієнтуватися на перших парах лікування патологічного стану. Проте якихось серйозних труднощів при використанні свічки зазвичай не викликають. Крім того, часто ніякого додаткового дискомфорту людина не відчуває в процесі терапії.

Вводити свічки в організм рекомендується у вечірній час, після здійснення всіх гігієнічних процедур. Дія повинна відбуватися виключно чистими руками. Якщо грибкова патологія проявляє себе дуже гостро або є затяжний, може знадобитися використання супозиторіїв двічі на добу (вранці, на ніч). Вводити і вагінальні, ректальні свічки слід максимально глибоко, а після не намагатися витягти їх самостійно.

Загальний час, необхідний для подібної терапії, зазвичай варіюється від 3-х до 10-ти діб. Тривалість курсу залежить від загального стану і рекомендацій лікуючого лікаря.

Як застосовувати Пімафуцин при молочниці у вигляді мазі (крему) для зовнішнього використання?

Крем є досить ефективним засобом боротьби з зовнішніми проявами грибкового захворювання. За допомогою нього можна з легкістю позбутися від сверблячки, сухості, печіння, почервоніння, набряклості і запалень, що зачіпають слизові оболонки, шкіру. Використовувати крем рекомендується як при ураженні статевих органів, так і в ситуації, коли молочниця зачіпає шкірний покрив на тілі. А для чоловіків саме дана форма препарату зазвичай є рятівною.

У ситуації чоловічого кандидозу статевих органів наносити крем стоїть на уражені ділянки у невеликій кількості від 2-х до 4-х разів на добу. Якщо молочниця є вкрай вираженою, то необхідно додати до подібного місцевому лікуванню додаткові препарати, що приймаються всередину (таблетки). Загальна тривалість курсу може становити два тижні.

У ситуації з кандидозом, що зачіпають жіночий організм, крем Пімафуцин зазвичай застосовують такого ж плану. Тривалість курсу коливається від 10-ти до 15-ти днів, в залежності від загального самопочуття пацієнтки і прогресу у зміні хворобливого стану в кращу сторону. Також рекомендується використовувати лікувальний крем після проведення процедури домашнього спринцювання, яке може бути частиною терапії проти грибкової патології.

Наноситься крем Пімафуцин виключно на чисту і, що вкрай важливо, суху шкіру.

Таблетки та розчин проти проявів кандидозу

У ситуації, коли крем або свічки не досить ефективно борються з симптоматикою захворювання і не спостерігається позитивної динаміки в ході терапії, лікування рекомендується доповнити таблетками для перорального застосування. Найчастіше саме подібне комплексне вплив допомагає усунути недугу.

Інструкція до даної форми препарату досить докладна, однак варто винести деякі основні моменти, що зачіпають нюанси прийому Пимафуцина у формі таблеток.

Засіб може використовуватися для корекції стану різних форм молочниці. При тяжкому перебігу грибкового захворювання рекомендується вживати таблетки до 4-х разів на добу. При сильно вираженому кандидозі може бути досить випивати 2-е капсули за день. Незважаючи на той факт, що відноситься це ліки до антибіотиків, воно не вимагає здійснювати прийом строго по годинах.

Тривалість терапії з допомогою таблеток Пимафуцина залежить від ступеня вираженості патології та ходу лікування. Зазвичай тривалість прийому не перевищує 10-ти діб. У рідкісних випадках корекція може тривати до трьох тижнів.

Пімафуцин у вигляді розчину використовується не дуже часто, проте такий формат ліки дуже підходить для терапії, коли молочниця вражає ротову порожнину. Застосовувати ліки потрібно мінімум двічі в день, тримаючи в роті і здійснюючи полоскання протягом 5-10 хвилин. Ковтати засіб не потрібно.

Віддаючи перевагу Пимафуцину, бажаючи ліквідувати грибковий недугу в організмі, потрібно врахувати також, що цей препарат допустимо застосовувати у якості профілактичного засобу проти кандидозу. Це є ще одним плюсом у скарбничку позитивних сторін даного ліки. Здійснюючи своєчасну терапію, спираючись і на поради лікаря, і на інструкцію, можна без праці побороти хворобливий стан, використовуючи Пімафуцин, не вдаючись до додаткових медикаментозних засобів.

Переглядів: 400