Розділ: Препарати для лікування молочниці

Препарати для лікування хронічної молочниці у жінок

Хронічна форма кандидозу зустрічається досить рідко. Якщо раптом у вас виявили цю недугу, прочитайте статтю про препарати для лікування хронічної молочниці у жінок. Більше ніж у половини жінок зустрічається захворювання, відоме як молочниця. Серед фахівців воно носить назву кандидоз. В будь-якому тілі людини присутня безліч грибків, бактерій, мікроорганізмів, не так багато тих, які доставляють масу турбот, при своєму активному зростанні в організмі людини. Причин виникнення кандидозу безліч, хвороба вражає чоловіків, жінок і дітей у будь-якому віці. Особливо небезпечна хронічна молочниця, яку вилікувати самостійно неможливо.

Симптоми цієї стадії захворювання можуть бути відсутні або бути слабовыраженными, тому дуже часто хворі не звертаються за допомогою, тим самим посилюючи свій стан.

Лікувати хронічний кандидоз можна тільки комплексно і тільки під наглядом фахівця, які попередньо повинен взяти всі аналізи і тільки після постановки діагнозу, призначити лікування.

Симптоми молочниці у хронічній формі перебігу хвороби

 1. Періодично виникають сильні виділення з піхви. Зазвичай вони можуть бути неприродного кольору, як у жінок, так і у чоловіків. Виділення не прозорі, що володіють різким запахом, іноді з домішками крові.
 2. У жінок хронічний кандидоз може призвести до збою менструального

  циклу, в зв'язку з прийомом сильнодіючих ліків або антибіотиків. Так само, після закінчення місячних, можуть спостерігатися виділення з піхви, з прожилками крові. Це може вказувати на наявність запальних процесів у статевих органах і причини кандидозу.

 3. Хронічна молочниця у жінок часто сприяє виникненню тягнуть болів внизу живота, частих позивах до сечовипускання і циститу.
 4. Загострення хвороби відбувається перед кожним менструальним циклом і виражається в нестерпній сверблячці, густих виділеннях з піхви і запаху. Після циклу симптоми зникають до наступного разу.
 5. На слизовій оболонці порожнини рота періодично може виникати висип і білий наліт, особливо на яснах, однією з причин яких є хронічний кандидоз. При цьому ясна можуть запалюватися і кровоточити.

Лікування хронічної молочниці має відбуватися після проведення повної діагностики організму. Причини захворювання виявляє тільки фахівець.

Курс лікування може включати в себе:

 • таблетки або капсули;
 • вагінальні і ректальні свічки;
 • крем або мазь;
 • спринцювання різними лікарськими засобами або відварами трав;
 • підмивання кип'яченою водою з милом, розчинами йоду, соди, фурациліну.

Часто хронічна молочниця вимагає тривалого лікування і подальшої профілактики. В середньому саме лікування може тривати місяць, профілактика до півроку. Лікувати хронічний кандидоз та його причини самостійно не рекомендується. Це може призвести до серйозних наслідків для всього організму. Вилікувати молочницю можна тільки використовуючи комплекс заходів для боротьби в грибковим захворюванням.

Хронический кандидоз вимагає комплексного підходу до лікування. Протигрибкові препарати, які випускаються фармацевтичними компаніями, мають широкий спектр дії і впливають на пригнічення активного росту грибка в організмі. Форма випуску дуже різноманітна, тому необхідний індивідуальний підбір ліків. Можна використовувати лікарські препарати для зовнішнього та внутрішнього застосування, лікувати хворобу народними засобами, а також приділяти особливу увагу відновленню імунітету.

Препарати при хронічній формі кандидозу

 1. Капсули і таблетки добре відомі в терапії від молочниці. Найбільш

  часто призначаються такі засоби як: Флюкостат, Дифлюкан, Дифлазон, Итразол, Леворин, Мікомакс, Ністатин, Поліжінакс. Всі ці препарати рекомендуються в гострому та хронічному періоді хвороби у жінок і чоловіків. Застосовувати слід тільки за призначенням лікаря. Багато препаратів можуть викликати алергічну реакцію, тому застосовувати їх потрібно з великою обережністю. При хронічній формі захворювання період лікування становить в середньому тиждень, але використовувати тільки таблетки або капсули недостатньо.

 2. У терапії лікування хвороби у жінок застосовуються свічки з різними протигрибковими складовими. Їх необхідно використовувати разом з таблетками, щоб одночасно з прийомом швидко зменшити свербіж у піхві, зняти набряклість і почати загоєння виразок на слизовій, якщо вони вже почали утворюватися. Форма випуску – зручні блістери. Відомі препарати, що випускаються у вигляді свічок: Ністатин, Пімафуцин, Тержинан, Кліон-д, Залаин. Свічки вводяться в піхву вранці і ввечері, протягом тривалого часу. Після проходження курсу терапії, бажано ще деякий час застосовувати свічки для профілактики, один – два рази в тиждень.
 3. Народні засоби мають не меншу допомогу в лікуванні молочниці у жінок. У терапії кандидозу у чоловіків, використання народної медицини зустрічається значно рідше.

  Серед запропонованих лікувальних трав, можна використовувати ромашку, шавлія для того, щоб робити спринцювання теплим відваром. Ці трави дезінфікують піхву, знімають запальний процес, рубцуют виразки. Народними засобами майже завжди користуються при лікуванні молочниці, особливо хронічної форми. Оскільки імунітет у цей період сильно пригнічений, можна народними засобами, з допомогою харчування і напоїв відродити захисні сили організму. Імбир, часник, брусниця, журавлина, морква найбільш затребувані рослинні компоненти в харчуванні при наявності грибкових захворювань. З допомогою них готують трав'яні чаї, салати і багато іншого. Народними засобами можна усунути симптоми захворювання і вилікувати хворобу навіть в хронічній формі, але використовувати їх слід у поєднанні з ліками, які призначені фахівцем.

 4. Для жінок, і для чоловіків в лікуванні хронічного грибкового захворювання використовується крем, мазь або гель. Ці кошти, як і свічки необхідні для усунення симптомів кандидозу у жінок на слизових оболонках піхви. У чоловіків крем застосовується для змащування головки статевого члена, з одночасним прийомом таблеток або капсул. Форма випуску крему або мазі – невеликий тюбик з густим або прозорим вмістом. Відомі марки мазей від молочниці: Ністатин, Клотримазол, Дифлазон, Мірамістин. Крем, так само як і свічки використовується в комплексному лікуванні хронічної форми захворювання. Тривалість складає в середньому тиждень, в профілактичних цілях використовується для запобігання запалень слизової піхви або ротової порожнини.

При застосуванні препаратів можуть спостерігатися різні побічні ефекти, частіше за все проявляються в порушенні травлення, алергічних реакціях, запаленні печінки або нирок. Щоб уникнути неприємних наслідків від прийому препаратів, слід підбирати індивідуальну терапію, особливо в хронічній формі молочниці.

Переглядів: 268