Розділ: Лікування молочниці у жінок

Причини виникнення молочниці

Вагінальний кандидоз або молочниця зустрічається у кожної другої жінки у всьому світі. Подібна недуга виникає в процесі активного розмноження кандидозних грибків, найчастіше на слизовій оболонці піхви, через різні несприятливі умови. Поява симптомів є важливим сигналом для того, щоб звернутися до лікаря, а саме гінеколога.

Симптоми молочниці у жінок дуже яскраві і виразні:

 1. Припухлість, набряк, подразнення та почервоніння статевих органів.
 2. Біль при сечовипусканні.
 3. Свербіж, печіння в промежині.
 4. Неприємний кислий запах.
 5. Сирнисті виділення білого та кремового кольорів.
 6. Неприємне печіння і різні больові відчуття під час статевого контакту.

Причина у жінок та дівчат

Причини молочниці досить великі. До появи кандидозу призводить величезний перелік не тільки внутрішніх, але і зовнішніх факторів і причин, які порушують здорову мікрофлору піхви. Корисні бактерії, які сприяють зниженню шкідливих мікроорганізмів відмирають і зменшуються в кількості. Виникнення такого захворювання можливо навіть у тих дівчат, які не ведуть статеве життя, тому що розвиток і розмноження грибка не залежить від цього.

Основні причини молочниці:

 1. Гормональний збій в організмі дівчини/жінки. Природні сплески і збої: вагітність, клімакс, цукровий діабет, патологічні відхилення, ожиріння, дисфункція яєчників, проблеми з щитовидною залозою. Подібні речі здатні спровокувати розвиток небезпечної недуги.
 2. Профілактика і лікування онкології. Опромінення, хіміотерапія, терапія за допомогою імуносупресорів порушує гармонійне співвідношення бактерій і мікроорганізмів у піхві.
 3. Хронічні захворювання. Бронхіт, хронічний пієлонефрит, СНІД, цироз печінки сприяють зниженню захисної функції імунної системи жіночого організму.
 4. Харчування. Надмірні дієти, анорексія, незбалансована їжа з низьким вмістом калорій, зловживання кондитерськими виробами, солодощами, здобою, свіжою випічкою, здатні спровокувати виникнення кандидозу. Багато фахівців стверджують, що вживання в їжу фруктів, моркви, овочів, швидкозасвоюваних вуглеводів, допоможе вилікувати першу стадію хвороби.
 5. Отруєння. Харчові отруєння, важкі травми, опіки, небезпечні хвороби, гіповітаміноз – знижують захисну функцію організму.
 6. Антибіотики. Вони є найпоширенішою і частою причиною молочниці у всіх дівчат/жінок. Це пов'язано з тривалим і безконтрольним лікуванням різних недуг. Кишечник є резервуаром кандидозного грибка, саме тому при виникненні дисбактеріозу, через прийом антибіотиків, відбувається поширення дріжджової інфекції на інші органи, найчастіше на піхву.
 7. Різка зміна часового поясу та кліматичних умов.
 8. Синтетична білизна. Є досить поширеною причиною, викликаною захопленням носіння стрінгів, комбідресів, тугих панчох. Носіння такого одягу порушує теплообмін, тому що виникає вакуум, в промежині підвищується вологість і температура, виникає ідеальна середа грибка.
 9. Депресія, стрес, емоційне напруження.
 10. Гормональна контрацепція.
 11. Період вагітності і лактації.
 12. Мокра білизна. Популярна причина молочниці, пов'язана з купанням в басейнах, водоймах.
 13. Переохолодження.
 14. Місцеві контрацептиви.
 15. Застосування ароматизованих прокладок і кольорового туалетного паперу.
 16. Порушення особистої гігієни.
 17. Використання антибактеріального мила, гелів, мусів, спреїв для інтимної гігієни, що призводить до зниження захисної функції.
 18. Часте спринцювання, викликає порушення лужного балансу і мікрофлори.
 19. Рідка зміна прокладок, а також тампонів під час менструального циклу.

Психологічні причини захворювання

Молочниця є підсвідомим засобом захисту від сексуальних контактів, які заподіюють шкоду і біль. До таких причин можна віднести наступні фактори:

 • гнів і роздратування до статевих контактів;
 • відчуття обманутості;
 • почуття роздратування і образи по відношенню до партнера, пов'язане з надмірною наполегливістю до сексу;
 • секс – це брудно і гидко;
 • надмірна поступливість у сексі;
 • жінка відчуває, що її використовують, недооцінюють і не поважають;

Хвороба, викликана психологічними причинами, потребує лікування не тільки медикаментозними препаратами, але й усунення боязні на психологічному рівні. Після того як ви виявите печіння, свербіж, виділення, хворобливі відчуття в процесі статевих зносини, ви зобов'язані звернутися за допомогою до лікуючого гінеколога.

Так як з подібною інфекцією не можна жартувати, а самолікуванням займатися не варто. Для успішного лікування необхідно встановити справжню причину грибкової інфекції.

Переглядів: 80