Розділ: Лікування молочниці у жінок

Все про молочницю перед місячними: профілактика і дієта

Більшість жінок знайомі з проблемою загострення кандидозу перед місячними, під час і після них. Причина подібного явища пов'язана з порушенням і нестабільністю гормональної системи в такий період. Багато пацієнток цікавляться, чому з'являється і починається молочниця перед місячними? Яким чином можна лікувати кандидоз? У чому справжня причина і як з цим боротися? Як проявляється молочниця під час місячних? Чому після менструального циклу йдуть рясні виділення, які пов'язані з захворюванням? З подібними проблемами вам допоможе впоратися лікуючий лікар, який призначить грамотне і ефективне лікування.

Чому перед місячними

Згідно з медичними даними, молочниця перед місячними досить поширене і неприємне явище, яке зустрічається у трьох відсотків жінок. Подібна недуга починає з'являтися тільки тоді, коли починаються збої в організмі і відбувається порушення балансу серед корисних лактобактерій і середовищем, що і викликає різні інфекційні захворювання.

Грибок підбирає найбільш вдалий період для того, щоб корисні бактерії не змогли протистояти інфекції. Відмінний і самий відповідний для цього момент – час перед і після місячних. Чому так відбувається? Все тому що навіть сама сильна і здорова жінка схильна до інфекцій у цей момент, тому що відбуваються зміни і порушення гормонального фону. Перед циклом знижується естроген і прогестерон, а це призводить до зниження опірності імунної системи. Внаслідок чого втрачається контроль над усіма процесами, що відбуваються в організмі.

Причини загострення кандидозу перед менструальним циклом досить великі:

  1. Коли починається перехід захворювання із звичайної в хронічну форму.
  2. Знижується рівень таких гормонів, як прогестерон, естроген.
  3. Підвищується виділення слизу, який сприяє посиленому розвитку і розмноженню дріжджових грибів.

Порушення мікрофлори, знижений імунітет, простудні та інфекційні недуги, фізіологічні виділення, — це ідеальна сфера поширення і діяльності грибка. Як відбувається лікування, та яким чином можна лікувати подібне захворювання?

Лікування і профілактика

У зв'язку з менструальним циклом, з'являються деякі нюанси, які впливають на лікування кандидозу. У цей період заборонено робити ванночки, а також спринцювати піхву. Можна вагінальні супозиторії, але не всі, а тільки ті, які можна використовувати для лікування в момент критичних днів.

Якщо існують протипоказання до лікування, ви повинні дочекатися завершення менструального циклу. У цей час можна лікувати хворобу за допомогою таблеток, мазей, які не мають ніяких протипоказань і алергічних реакцій.
Після критичних днів можна починати повноцінне лікування, яке призначить лікар після спеціального обстеження та огляду. Цей період є самим оптимальним, щоб досягти гарного результату.

Якщо інфекція застала вас зненацька — не панікуйте. Головне – це вчасно почати її лікувати. Для початку вам необхідно відмовитися від ароматичних прокладок, а також тампонів, тому що вони здатні ускладнити перебіг захворювання і посилити його. Використовуйте найпростіші прокладки. Їх необхідно міняти через кожні чотири години, можна і раніше. Тому що важливим критерієм у лікуванні є дотримання особистої гігієни. Приймайте теплу ванну не рідше двох разів на день, носіть чисту білизну, ретельно мийте руки з милом.

Дієта

У цей момент важливу роль відіграє правильне, здорове і повноцінне харчування. Включіть в раціон свіжі фрукти, овочі, пісне м'ясо, гречану кашку, натуральний йогурт, білок і клітковину.

Тепер ви знаєте, що необхідно робити, якщо вас спіткала подібна проблема. Головне не варто впадати у відчай, відразу звертайтеся до хорошого гінеколога і отримаєте кваліфіковану консультацію і лікування.

Переглядів: 131