Розділ: Лікування молочниці у жінок

Правильна профілактика для жінок

Профілактика молочниці – запорука безпеки організму, гарного самопочуття і збереження ваших нервів на майбутнє. Профілактичні заходи настільки прості, що їх без особливої праці може виконувати кожна людина. Грамотне дотримання всіх заходів безпеки і профілактика дозволять уникнути неприємних симптомів, пов'язаних з появою кандидозу, і скоротити витрати на лікування.

Особливо це стосується людей, яких можна віднести до групи ризику. Відомо, що грибок Candida може роками без патологічних загострень проживати в організмі абсолютно здорової людини. Але при несприятливому збігу обставин, через вплив зовнішніх і внутрішніх факторів, колонії грибків починають стрімко зростати, стаючи причиною молочниці. Тому для людей, які страждають хворобами крові, ендокринними патологіями, цукровим діабетом, онкологічними захворюваннями або імунодефіцитом, лікування варто здійснювати з урахуванням ризику розвитку грибкового ураження.

Пам'ятайте, що профілактика молочниці не ставить собі за мету повністю знищити грибок. Це фізично неможливо, так як Candida є частиною нормальної мікрофлори людського організму, а ознаки молочниці виникають лише у випадку збою в роботі імунної системи. Тому профілактика покликана навчити організм співіснувати з грибком, без ризику загострення захворювання.

Основні методи попередження захворювання

Послужити приводом для загострення кандидозу може практично що завгодно – від купання в забрудненій або холодній воді, користування громадськими вбиральнями до проведення манікюру при недотриманні санітарних норм. Тому профілактика захворювання ніколи не піде на шкоду.

Щоб більше ніколи не згадувати про досить неприємну процедуру, якою є діагностика і лікування кандидозу, досить дотримуватися наступних установок:

Статева гігієна

Хоч кандидоз і не відноситься до венеричних захворювань, досить часто він виступає їх вірним супутником. Незахищений статевий акт, часто може бути причиною передачі грибка від одного партнера іншому (в силу особливостей будови статевих органів найчастіше передається від чоловіків, жінкам, ніж навпаки). Активне статеве життя, зв'язки з різними партнерами без використання бар'єрних контрацептивів значно підвищують ризик розвитку захворювання. Всі ми дорослі люди, тому варто проявити відповідальність за своє здоров'я і здоров'я партнера.

Особиста гігієна

Дотримання всіх норм особистої гігієни є ключовим моментом, якого вимагає профілактика кандидозу. В іншому випадку доведеться мати справу з середовищем, ідеальним для розмноження грибів і бактерій. Регулярне відвідування душа, щоденна зміна білизни, миття рук перед відвідуванням туалету для чоловіків і максимально часта зміна гігієнічних прокладок і тампонів для жінок багато в чому допоможуть запобігти розвитку молочниці.

Окремої уваги заслуговує профілактика молочниці у новонароджених. Будь-які маніпуляції по догляду за дитиною необхідно проводити виключно чистими руками, попередньо обробивши їх антисептичними засобами.

Профілактичне відвідування лікарського кабінету

Багато жінок намагаються уникати відвідувань гінеколога. Це категорично неправильно! Записуватися на прийом до жіночого лікаря потрібно не рідше одного разу в півріччя, навіть якщо лікування поки не потрібно. Регулярне проходження простого чергового огляду допоможе своєчасно виявити неполадки в організмі і запобігти їх перетіканню в серйозне захворювання.

У громадських купальнях

Незважаючи на те, що у всіх басейнах, лазнях і аквапарках використовується виключно хлорована вода і різні дезінфікуючі засоби, вони далеко не завжди здатні вбити збудників захворювань, в тому числі молочниці. Тому, щоб убезпечити себе, категорично забороняється користуватися чужими рушниками, мочалками, нижньою білизною і будь-якими предметами особистої гігієни.

Правильно вибирайте білизну

Щоб не створювати тепле і вологе середовище, сприятливе для розмноження грибка, краще обмежити носіння синтетичної білизни, особливо трусиків-танга, а також синтетичних колготок і легінсів в теплу пору року.

Море і теплий клімат створюють райські умови не лише для відпочиваючих, але і для грибків Candida. Вирушаючи на відпочинок, намагайтеся відразу після купання у водоймі переодягати мокрий купальник.

Збалансований раціон харчування

Багато продуктів, які ми регулярно вживаємо в їжу, мають безпосередній вплив на мікрофлору піхви. Солодощі, борошняні, гострі і пряні страви підвищують рівень кислотності, збільшуючи ймовірність появи кандидозу. Навпаки, вживання молочнокислих продуктів, свіжих фруктів і овочів, особливо часнику, — ось найкраща профілактика розвитку молочниці.

Також профілактика молочниці передбачає обмеження споживання нікотину і алкоголю, які негативно впливають на внутрішній баланс і опірність організму.

Підвищуйте імунітет

Якщо ви вважаєте, що вам потрібно підняти рівень загальної опірності організму, краще використовувати для цього натуральні засоби. З'їжте страву з морепродуктів або випийте гранатового соку. А краще порадьтеся з лікарем. Далеко не завжди навіть при низькому імунітеті організму потрібне лікування. Часто прийом медикаментозних імуномодуляторів, особливо без спеціальних медичних показань, призводить до появи молочниці. Призначити відповідний курс може тільки фахівець.

Говорити про те, що самолікування може принести хворому ще більше проблем, ніж було до того, як він сам прописав собі лікування, доводиться все частіше. Будь-які препарати, в тому числі антибіотики, при прийомі надають комплексний вплив на організм, відбиваючись на роботі багатьох органів не завжди в кращу сторону. В даному випадку профілактика полягає в строгому дотриманні лікарських фармакологічних рекомендацій і відсутності самодіяльності.

При вагітності

Досить часто вагітним жінкам призначають курс лікування молочниці навіть при відсутності яскраво виражених симптомів. Це пов'язано з серйозною перебудовою гормонального балансу в організмі майбутньої мами, а також загальним ослабленням імунітету, які в сумі можуть стати поштовхом для розвитку інфекції. Профілактика може проводитися шляхом щомісячної процедури санації піхви.

Зазвичай заходи профілактики молочниці при вагітності зводяться до загальних правил: припиненню контактів з інфікованими людьми, зміцненню імунітету, суворому дотриманню правил гігієни. При цьому на час вагітності краще уникати застосування парфумерних засобів інтимної гігієни (мила, дезодорантів, ароматизованих прокладок і тампонів). Не варто зайвий раз проводити спринцювання піхви, приймати антибіотики і проводити лікування, якщо для цього не було рекомендацій лікаря.

Переглядів: 162