Розділ: Препарати для лікування молочниці

Ректальні свічки при молочниці

Серед багатьох фармакологічних препаратів, спрямованих на боротьбу з такою грибковою інфекцією як молочниця, в окрему групу можна виділити супозиторії. Вони практично завжди є частиною місцевої терапії проти недуги, швидко і ефективно усуваючи неприємну симптоматику, знищуючи вогнища інфекції і пригнічуючи активність «агресивних» грибків роду candida (candida). Пігулки або свічки бувають двох варіантів: вагінального типу та ректальні супозиторії. Засобу для вагінального використання досить популярні і призначаються в більшості випадків жіночого кандидозу статевих органів. Але в яких випадках актуальні ректальні свічки? Що необхідно знати про таких препаратах?

Супозиторії проти кишкового кандидозу: що потрібно знати

Застосування ректальних свічок, успішно пригнічує симптоматику молочниці у чоловіків і жінок, актуально в наступних випадках:

 • при проведенні додаткової терапії в рамках кандидозу сечостатевої системи; подібні свічки особливо необхідні в ситуаціях, коли інфекція зачіпає чоловіків;
 • коли здійснюється цілеспрямоване лікування молочниці, основним місцем локалізації якої є кишечник, безпосередньо нижні його відділи;
 • при профілактичних процедур, з метою впливу на можливу приховану патологію у потенційного сексуального партнера.

Перед тим як розпочинати лікування недуги, що вражає кишечник, необхідно розібратися в причинах грибкової патології в даному випадку і в тому, яким чином захворювання може заявити про себе. Детальний опис стану, присутніх симптомів, допоможе лікарю скласти уявлення про форму хвороби і підібрати відповідну лікарську терапію.

Варто пам'ятати, що самостійно ставити діагноз і намагатися займатися самолікуванням протипоказано так само, як і ігнорувати прояви неприємного недуги.

В іншому випадку такого роду дії можуть призвести до ускладнень, приєднання додаткових хворобливих станів, спровокувати перехід патології у хронічну стадію з постійно фігурують симптомами.

Ректальний кандидоз: основна симптоматика і можливі причини

До числа найбільш поширених проявів даної форми молочниці відносять:

 • хворобливі відчуття в області живота, відчуття здуття, розпирання, дискомфорту;
 • поганий апетит і постійна важкість після прийому будь-якої їжі;
 • порушення травлення і випорожнення (діарея, нерідко в калі виявляється домішка у вигляді білястих грудочок або об'ємних пластівців, відчуття переповненості кишечнику навіть після походу в туалет);
 • підвищений газоутворення (метеоризм), коліки і спазми;
 • сильне потовиділення, порушення в емоційному фоні, проблеми зі сном;
 • при ураженні грибками зовнішніх слизових оболонок, можливий свербіж в області заднього проходу, казеозні висипання і наліт біля ануса;
 • прищі, невеликі запалення і вугрової висип на тілі, обличчі також можуть вказувати на патологію кишечника.

Найбільш поширені причини розвитку патологічного стану:

 • зміна мікрофлори кишечника силу різних підстав (погане харчування, прийом ліків, зокрема антибіотиків);
 • знижений або нерозвинений імунітет;
 • наявність додаткових соматичних захворювань органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, ендокринної системи, сечостатевої сфери; нерідко відзначається, що кишковий кандидоз отримує свого розвитку разом з інфекцією статевих органів або ротової порожнини, безпосередньо при запущених випадках захворювань;
 • хвороби крові, ВІЛ, онкологія і алергічні реакції різного типу;
 • перенесені інфекції органів травлення, наприклад, кишковий грип;
 • різкі зміни клімату, погана екологія;
 • стрес і різного роду психотравмуючі обставини, що негативно впливають на імунний захист організму.

Лікування грибкової інфекції передбачає загальну корекцію стану, можливе усунення першопричини і застосування комплексного медикаментозного впливу, в основі якого лежать свічки ректального типу. Для усунення симптоматики і пригнічення росту чисельності патогенних грибків в організмі, особливо при гострому перебігу захворювання, перевага віддається препаратам, активні речовини яких практично не всмоктуються слизовою кишечника, моментально потрапляючи в кров. Відзначається, що більша частина медикаментозного засобу виводиться з організму разом із калом.

Свічки від проявів молочниці ректального типу мають у своїй основі такі діючі речовини:

 • ністатин;
 • кетоконазол;
 • натаміцин (пімафуцин);
 • флуконазол;
 • леворин;
 • ітраконазол.

Яким чином здійснюється підбір ліків проти молочниці кишкового типу? Щоб свічки діяли цілеспрямовано, і лікування було ефективним, важливо зробити грамотну діагностику наявного захворювання. Після очної консультації з лікарем, необхідно здати відповідні аналізи. За їх результатами будуть виявлені ті підвиди дріжджоподібних грибків, які викликають симптоматику молочниці і впливають на розвиток патологічного стану. На основі отриманих даних здійснюється вибір потрібного ліки, активна речовина якого буде впливати на зростання чисельності кандид і поширення їх суперечку за слизових оболонок. Зважаючи подібних моментів стає зрозуміло, чому лікування молочниці не повинно протікати в самостійному варіанті. Як і будь-який інший медикаментозний препарат, свічки ректального типу мають певні нюанси в рамках використання, а також володіють деякими побічними діями та протипоказаннями. Все це слід знати до безпосереднього початку терапії проти молочниці, що вражає слизові оболонки кишечника.

Правила і нюанси використання ректальних свічок

Супозиторії (свічки) для ректального застосування, вважаються сильнодіючим засобом. Їх використання в найкоротші терміни допомагає придушити прояви кандидозу, а проходження всього курсу лікування в комплексі з додатковими впливами (народні поради, рекомендації щодо дієтичного харчування і так далі) гарантує позбавлення від грибкової патології. Необхідно дотримуватися всіх приписів лікаря, не перериваючи терапію без видимої причини. Лише в такому разі рецидиви молочниці не будуть проявлятися регулярно, а інфекція не перейде в хронічну стадію з можливими ускладненнями. Перед початком використання препаратів рекомендується детально вивчити прикладену інструкцію, щоб виявити можливі побічні дії або протипоказання. Більша частина із них однакова, незалежно від того, якої марки свічки для ректального використання проти молочниці.

До числа основних протипоказань відносять:

 1. індивідуальну непереносимість компонентів ліки, можливі алергічні реакції;
 2. вагітність, лактація;
 3. вік до 1-го року або 3-х років;
 4. присутність в анамнезі захворювань печінки, нирок, щитовидної залози; з обережністю слід вводити в організм кошти при наявності серйозних кишкових патологій.

Серед можливих побічних ефектів, які можуть провокувати свічки для лікування кандидозу, зазначаються:

 • свербіж або постійне печіння в ділянці анального отвору;
 • шкірні алергічні реакції з характерною симптоматикою (свербіж, висип, запалення на шкірі, набряки слизових оболонок і так далі);
 • відчуття ознобу, підвищене потовиділення, перепади температури тіла (незначні);
 • загальне нездужання, слабкість, відчуття втоми;
 • болючий дискомфорт в задньому проході і внизу живота;
 • розлад стільця (запор або напади діареї).

Як і у випадках терапії за допомогою вагінальних супозиторіїв, при виникненні неприємних наслідків від використання ректальних свічок необхідно перервати курс, звертаючись за консультацією до лікаря. Часто достатньо трьох діб, щоб вся побічна симптоматика самостійно пройшла. Однак, незважаючи на можливі негативні наслідки і деякі протипоказання, свічки ректального типу в моменти лікування недуги, що зачепила сечостатеву систему або кишечник, відзначаються значні плюси даної терапії:

 1. лікування не вимагає переривання в моменти менструацій;
 2. результат зазвичай видно вже після першої доби від початку терапії;
 3. при ліквідації вогнища інфекції в нижніх відділах кишечника молочниця здатна повністю вилікуватися;
 4. більшість супозиторіїв доступні за ціною і відпускаються без рецептів;
 5. дана форма лікарських препаратів не викликає труднощів у використанні;
 6. ряд засобів спрямований на боротьбу не тільки з кандидами в організмі, але і легко справляється з іншими хвороботворними організмами, припиняючи можливість розвитку ускладнень.

В залежності від стадії та типу грибкової патології загальний курс лікування може тривати від 3-х діб до 3-х тижнів. В індивідуальних випадках при запущеній формі кандидозу терапія передбачається довгої, включаючи в себе кілька курсів лікування. Правила використання ректальних засобів проти неприємного недуги досить прості. Однак слід спиратися не тільки на загальноприйняті моменти або на інструкції до препарату, але і на рекомендації лікаря, дані в індивідуальному порядку.

Як застосовувати супозиторії ректальні

 1. Перед введенням кошти важливо провести всі гігієнічні процедури. А будь-які маніпуляції зі свічками повинні відбуватися лише чистими руками.
 2. Введення препарату в організм передбачає максимально глибоке проникнення супозиторія в кишку.
 3. Більшість свічок ставиться один раз на добу (на ніч). При хронічній або тяжкій формі грибкової хвороби може знадобитися введення ліки двічі на день (вранці, ввечері).
 4. Отримувати свічку самостійно не слід. Залишки засобу вийдуть самі при спорожнюванні кишечника.

Серед найбільш затребуваних і дієвих препаратів такого типу виділяються наступні варіанти:

 • Пімафуцин;
 • Гінезол;
 • Віферон;
 • Ливарол;
 • Ністатин;
 • Полиженакс.

Одночасно з використанням вузьконаправлених коштів можливе проведення терапії з допомогою знеболюючих препаратів, лікарських добавок для нормалізації мікрофлори всередині кишечника, засобів для підсилення захисної системи організму. При повторному виникненні проявів грибкового захворювання після курсу лікування певними ректальними супозиторіями важливо відвідати лікарський кабінет, а не звертатися знову до вже відомих свічкам. Повторне вплив за допомогою одного і того ж препарату не завжди дає необхідний результат, у ряді випадків може знадобитися застосування більш сильного кошти. Незважаючи на той факт, що грибки з роду кандида мешкають в організмі будь-якої людини, але в скромній кількості, придушення зростання їх чисельності необхідно. При перших же симптомах грибкового захворювання потрібно звернутися за консультацією до фахівця, щоб вчасно почати боротьбу проти доставляє масу дискомфорту і неприємних відчуттів недуги. Склавши план лікування, вибравши максимально відповідні кошти з акцентом на особливості організму, можна в рекордні терміни ліквідувати хворобливий стан.

Переглядів: 153