Розділ: Лікування молочниці у жінок

Різновиди вагінальних свічок від кандидозу

З симптомами молочниці хоча б раз доводилося стикатися приблизно 70% жінок. У представниць прекрасної статі це грибкове захворювання зазвичай протікає з появою рясних сирнистих виділень, свербінням і печінням, відчуттям перманентного дискомфорту в області статевих органів. На щастя, боротися проти хвороби при своєчасному зверненні до лікаря зовсім нескладно. Зазвичай з цією метою призначається комплексний курс препаратів загального і місцевого впливу.

Принцип дії

Вагінальні свічки зарекомендували себе в якості ефективного засобу для зняття неприємної симптоматики, відновлення нормального грибково-бактеріального балансу піхви і придушення життєдіяльності Candida як збудника хвороби.

Таким чином, свічки є основною лікарською формою, яку використовують проти гострого кандидозу у жінок. Вони ефективно поєднують в собі протимікотичні і антибактеріальні властивості, допомагаючи впоратися не тільки з симптомами, але і причинами розвитку грибкової інфекції.

Як правильно користуватися вагінальними супозиторіями

Для того щоб досягти максимальної ефективності при лікуванні за допомогою вагінальних свічок і уникнути зайвого дискомфорту, вводити їх рекомендується перед відходом до сну. Це сприяє максимальному сприйняттю діючої речовини через слизову вагіни, а також допомагає уникнути неприємностей з забрудненим одягом.

Застосовувати інтравагінальні препарати потрібно в суворій відповідності призначеному курсу лікування. Симптоми зараження кандидозом можуть зникнути вже за кілька днів, але це не означає, що захворювання повністю вдалося вилікувати в такий короткий період. Подібна кинута на півдорозі терапія може стати причиною перетікання хвороби в хронічну фазу, а також може спровокувати у грибка толерантність до того препарату, яким проти нього вже неодноразово намагалися боротися.

Особливості дії

Вагінальні свічки представлені в аптеках в широкому діапазоні. Вони можуть містити різну діючу речовину, різнитися за дозуванням, дією на організм і рекомендованим терміном лікування. Незважаючи на широку рекламу, вільний продаж свічок і те, що більшість інтравагінальних препаратів володіє комбінованою дією (антибактеріальною і протигрибковою), для кожного штаму грибка необхідно підбирати визначену діючу речовину.

Тому правильно підібрати лікарські свічки може виключно лікар-гінеколог.
Основними активними компонентами, які входять в вагінальні свічки, виступають Клотримазол, Кетоконазол, Ізоконазол, Натаміцин і Ністатин. Форм випуску цих препаратів, як і їх комерційних назв існує незліченна безліч. Спробуємо разом розібратися в особливостях застосування найбільш поширених супозиторіїв для жінок.

Ливарол

Призначається на ранніх стадіях при гострій формі захворювання, відмінно підходить тим жінкам, які раніше не стикалися з проблемою молочниці. Допомагає швидко і ефективно позбутися настирливої симптоматики. Практично позбавлений побічних ефектів.

Ністатин

Досить потужні ліки проти грибка Candida з загальним спектром дії. Призначається зазвичай у випадках, коли кандидоз отримав хронічний або рецидивуючий характер. Навіть якщо грибок виявився несприйнятливим до дії інших лікарських засобів, Ністатин дозволяє радикально вирішити проблему. В цьому випадку додатково може призначатися Макмірор, який дозволяє підсилити ефект свічок. Так як препарат паралельно із пригніченням життєдіяльності Candida пригнічує і здорову мікрофлору, його прийом може стати причиною виникнення дисбактеріозу всередині піхви.

Гінезол

Дані свічки також володіють широким спектром дії. Вони можуть бути призначені з метою профілактики рецидивів захворювання. Препарат категорично протипоказаний вагітним, а також молодим матусям в період грудного вигодовування, щоб уникнути токсичного впливу на організм малюка.

Кетоконазол

Для гінеколога приводом призначити ці свічки може бути не тільки кандидоз, але і боротьба проти інших грибкових уражень піхви. Препарат цілком ефективний, але має ряд побічних ефектів. До них можна віднести зниження сексуального потягу, головний біль, загальне погіршення самопочуття, нездужання. Дані супозиторії не слід приймати вагітним-щоб не нашкодити розвитку плода.

Гіно-Дактинол

Один з найбільш "дружніх" препаратів. Незважаючи на досить сильну протигрибкову дію, він не пригнічує здорову вагінальну мікрофлору і не викликає побічних явищ в організмі.

Кліон-Д

Допомагає впоратися з грибком в найкоротші терміни без шкоди для мікрофлори слизової та інших ускладнень. Категорично не можна поєднувати лікування з вживанням алкоголю.

Бетадин

Може застосовуватися для лікування статевих захворювань інфекційної природи. Володіє достатнім протигрибковим і антисептичним ефектом.

Поліжінакс

Дані свічки містять антибіотик локальної дії і володіють комплексною протизапальною дією. У той же час через велику кількість побічних ефектів призначається переважно для лікування запущених форм грибкових уражень.

Пімафуцин

Безпечні та ефективні вагінальні свічки, не роблять негативного впливу на загальний стан організму. Пімафуцин швидко виводиться організмом і не провокує появи алергічних реакцій, завдяки чому може застосовуватися для лікування вагітних і дітей.

Тержинан

Ще один препарат, який не має в складі небезпечних для розвитку плода токсинів, тому часто призначають вагітним.

Головне в лікуванні – не нашкодити!


Кандидоз може бути лише вершиною айсберга. Під «маскою» можуть ховатися інші інфекції, що вражають статеві органи жінок, а також хронічні порушення в роботі організму – від проблем з шлунково-кишковим трактом до цукрового діабету. Тому правильно поставити діагноз і знайти першопричину захворювання (особливо при появі рецидивів), може виключно професійний лікар.

Якими б рецептами чудесного порятунку від недуги не ділилися б подруги, не займайтеся самолікуванням! Самий вірний шлях боротьби проти захворювання кандидозом – своєчасний прийом саме тих препаратів, до яких сприйнятливий саме той різновид грибка, який виявили в конкретному випадку.

Переглядів: 176