Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Причини і симптоми молочниці при вагітності

Молочниця або кандидоз – це захворювання, що виникає при активному розмноженні дріжджоподібних грибків кандида. Подібні мікроорганізми є невід'ємною частиною гармонійного мікрофлори у людини. При виникненні ідеальних умов для розмноження і активної діяльності, з'являється грибкове захворювання молочниця. Досить часто зустрічається під час вагітності в жінок усіх віків. Молочниця при вагітності є дуже поширеним і небезпечним захворюванням, що протікає з характерними болісними симптомами та ознаками. Наслідки можуть бути сумними не тільки для вагітної жінки, але і для плоду. Кандидоз виникає на будь-якому триместрі, однак вилікувати його проблематично. Основна проблема – це заборона на застосування великої кількості ліків. Саме тому лікування молочниці при вагітності приносить багато клопоту.

Молочниця під час вагітності з'являється через ослабленої імунної системи, так як відбувається гормональний збій, перебудова організму і мікрофлори. Подібний кандидоз потрібно лікувати дуже акуратно і під наглядом лікаря, щоб не завдати шкоди дитині. Поява кандидозу може відбуватися в будь триместр, що чинить вагомий вплив на вибір лікування. Щоб вилікувати кандидоз, необхідно дотримуватись порад і рекомендацій лікуючого гінеколога. Дотримуватися здоровий спосіб життя, дотримуватися правильного харчування, а також уникати стресів і емоційних сплесків. Дотримання всіх вимог здатне ліквідувати діяльність грибка. Молочниця під час вагітності є небезпечним і тривожним явищем.

Симптоматика

Молочниця у вагітних може протікати безсимптомно. Однак найчастіше, жінку турбують болісні, хворобливі і неприємні симптоми, що виникають в будь-якому триместрі. Дискомфорт супроводжується наступними симптомами та ознаками кандидозу, які необхідно терміново лікувати:

 • сильний свербіж, печіння в області статевих органів;
 • наявність неприємного запаху;
 • білі творожистие виділення, досить рясні і неприємні;
 • хворобливі відчуття при сечовипусканні;
 • болючий дискомфорт під час статевого акту;

Молочниця і вагітність є частими напарниками, так як у жінки дуже ослаблений імунітет. При виявленні симптомів, необхідно звернутися в лікарню, щоб лікувати недугу. Це важливо! Слід зауважити, що кандидоз може розвиватися без характерних та супутніх симптомів. Проте вагітність і молочниця є частими супутниками, тому аналізи при плановому огляді можуть показати наявність інфекції на будь-якому триместрі! Діагноз ставить лікар, тому що деякі вірусні захворювання мають схожі ознаки. Лікувати зобов'язаний лікар, який займається вагітною жінкою.

Супутні фактори і причини хвороби

Молочниця і вагітність – часте явище, що протікає паралельно, що відбувається з причини перебудови жіночого організму. Основна роль – це ослаблена імунна система, тому жіночий організм не здатний боротися з активним розмноженням грибка.
Молочниця і вагітність, що протікає паралельно, вимагає особливого підходу. В будь-якому триместрі, кандидоз проявляється в вагінальної формі. Це обумовлено тим, що відбуваються серйозні зміни у піхвової кислотності. Причина змін – підвищення прогестерону, а також гормональні збої в організмі.

На виникнення кандидозу може вплинути вживання антибіотиків. Такі препарати є вбивцями жіночої мікрофлори, що сприяє активному розмноженню і бурхливої діяльності грибка. Враховуючи слабкість жіночого організму, порушується достатній рівень захисту імунітету. Відбувається активна діяльність дріжджоподібних грибків, які сприяють виникненню піхвового кандидозу. Ознаки, що з'являються на стадії серйозного загострення, є джерелами жахливого і хворобливого дискомфорту. Щоб вилікувати недугу і позбутися жахливих ознак, бажано пройти медичний огляд і комплексне лікування. Саме тому необхідно знати про те, як позбавитися від молочниці під час вагітності, щоб не завдати шкоди малюкові і його мамі.

Медична допомога і лікування

Молочниця і вагітність є частими супутниками. Ознаки захворювання, що виникають під час виношування малюка, необхідно терміново лікувати, використовуючи дозволені медикаментозні препарати. Лікування молочниці під час вагітності повинно проходити під суворим і постійним контролем лікуючого лікаря, щоб запобігти неприємні наслідки. Лікувати хворобу самостійно – суворо заборонено! Вагітність – це той період, коли є безліч заборон, які стосуються лікарських препаратів. Тому, щоб не нашкодити жіночому здоров'ю і життя малюка, лікувати хворобу треба під керівництвом лікаря на всіх триместрах!

Після підтвердження діагнозу, призначається спеціальне комплексне лікування. Паралельно з молочницею з'являється сильний розлад кишечника. Саме тому призначається комплексне лікування, спрямоване на усунення всіх присутніх проблем. Для відновлення і підтримки здорової мікрофлори, потрібно пройти лікувальний курс, пов'язаний із застосуванням препаратів. В основному знадобляться такі ліки:

 1. Лінекс.
 2. Хілак Форте.

Курс лікування такими засобами більше 30 днів, щоб відбулося повне відновлення мікрофлори та здорового балансу речовин.
Під час лікування слід дотримуватися сувора дієта, спрямована на ліквідацію вогнища грибкової інфекції. Враховуючи той важливий факт, що багато продуктів харчування здатні посилювати розмноження грибка, знадобиться ефективний спосіб харчування. Необхідно виключити наступні продукти з раціону вагітної жінки:

 • гостра, солона, пряна, жирна і смажена їжа;
 • солодощі: свіжа випічка, шоколад, мед, варення, цукерки, торти, сиропи і печиво;
 • алкогольні напої;
 • банани;
 • молоко;
 • свіжий хліб;
 • квас;

Лікування медикаментозними препаратами повинно відбуватися з особливою обережністю і акуратністю, так як можна завдати непоправної шкоди плоду. Безліч ліків мають протипоказання для вагітних жінок, тому потрібно вибирати найбільш безпечні варіанти. Краще всього віддати перевагу місцевому лікуванню, так як різні креми, вагінальні свічки і мазі не заподіють шкоди дитині. Не займайтеся самолікуванням, оскільки це дуже небезпечно для нарожденного малюка! Бережіть своє здоров'я!

Переглядів: 102