Розділ: Лікування молочниці у жінок

Сирнисті виділення у жінок

виділення у жінок під час молочниціДля жінок в будь-якому віці, в силу будови організму і статевої системи, поява виділень з піхви є нормальним явищем. Виділення можуть бути різними, це залежить від віку, менструального циклу, будови статевої системи, а також наявності різних захворювань сечостатевої системи. В залежності від цього вони можуть відрізнятися за кольором, запахом, кількістю.

Порушення певних функцій організму, наявність хронічних захворювань, патології будови статевих органів, можуть бути причиною зміни кольору і інтенсивності виділень. Найчастіше сирнисті виділення, які з'являються одночасно з роздратуванням піхви, свербінням і болем, можуть вказувати на початок захворювання, під назвою молочниця або кандидоз. Ця грибкова інфекція, що вражає, насамперед слизову піхви у жінок, і в подальшому поширюється на весь організм, може спричинити ряд неприємних моментів. Хвороба тягне за собою виникнення наслідків, при яких жінка буде змушена здійснювати тривале лікування.

Вагінальні виділення у здорової жінки найчастіше:

 • прозорі;
 • практично безбарвні;
 • не мають запаху або він слабо виражений;
 • безбарвні або з білим відтінком і кислим запахом;
 • по консистенції схожі на слиз або воду.

Будь-які зміни за складом, запахом або кількості, можуть вказувати на:

 • початок захворювання, можливо грибкового або інфекційного;
 • вагітність;
 • переохолодження;
 • алергічну реакцію;
 • пересушування піхви за рахунок частих спринцювань;
 • вплив екологічних факторів.

виділення у жінки при кандидозі

В першу чергу, коли з'являються білі сирнисті виділення, жінці необхідно звернутися за консультацією до фахівця, здати необхідні аналізи і визначити причину виникнення виділень.
Сирнисті виділення у жінок найчастіше вказують на наявність кандидозу, грибкового ураження піхви, для якого специфічним проявом є наявність подібних виділень, які часто супроводжуються неприємним запахом. Якщо з'явилися рясні білі, жовтуваті, іноді коричневі виділення, то хвороба набула гострої або хронічної форми і лікування необхідно розпочинати негайно.

Молочниця є досить поширеною формою захворювання, як у жінок, так і у чоловіків. Причин виникнення досить багато.

Характерні особливості та симптоми захворювання, які проявляються в перші дні після зараження:

 • свербіж статевих органів, сильне печіння при сечовипусканні;
 • зміна кольору виділень;
 • хворобливі відчуття в області живота і сечового міхура;
 • поява кірочок і виразок на слизовій піхви;
 • виділення з неприємним запахом, іноді супроводжуються кровотечею.

виділення з піхви у жінок з неприємним запахом

Для хронічної форми молочниці також характерні подібні симптоми. Виходячи з характерних особливостей прояву молочниці, можна сказати, що білі сирнисті виділення без запаху, є явним симптомом і ознакою молочниці. Які причини виникнення сирнистих виділень ще можливі, визначає тільки фахівець після комплексного обстеження організму.

У період перебігу захворювання виділення можуть бути рясними, а в подальшому змінити колір і запах. Сирнисті виділення без запаху присутні тільки на початку хвороби, надалі вони можуть мати інший колір і придбати специфічний, неприємний, пряний запах. Коричневі виділення з домішками крові, жовтуваті або зеленуваті, у супроводі сильного свербежу, також вказують на наявність захворювання, найчастіше кандидозу. Печіння і різь можуть одночасно супроводжуватися надлишковою секрецією, що підсилюється у жінок перед менструальним циклом.

Важливо відзначити, що наявність секрету білого кольору, але не сирнистої форми, не завжди може вказувати на наявність захворювання. Якщо

сирнисті виділення з піхви

відсутні інші симптоми, то найчастіше це пов'язано не з молочницею, а з гормональними збоями або іншими хронічними захворюваннями, що викликають зміну кольору секрету. У здорової жінки, виділення білого кольору з кислим запахом можуть бути природного походження і не вказувати на наявність кандидозу. Але для більшої впевненості, необхідно пройти обстеження у гінеколога.

Молочниця не вважається серйозним захворюванням тільки в тому випадку, коли розпочато своєчасне, комплексне лікування. Якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії, наслідки бувають дуже серйозними, аж до виникнення безпліддя у жінок.

Супутні причини, що вказують на наявність кандидозу

 • хронічні захворювання, в число яких входить молочниця, інфекційні хвороби, що передаються при статевих контактах;
 • ендометріоз;
 • ерозія шийки матки, зокрема в післяпологовому періоді;
 • хламідіоз;
 • мікоплазмоз;
 • хронічні захворювання травного тракту;
 • гормональні розлади;
 • ослаблення імунітету, викликаного частим вживанням антибіотиків, несприятливою екологічною обстановкою, алергічними захворюваннями.

Лікувати кандидоз необхідно після обстеження у фахівця.

застосування лікарських засобів від кандидозу

Самолікування може призвести лише до ускладнень і хронічної форми захворювання. Зазвичай використовується комплексна терапія з застосуванням таблеток, свічок або кремів, що впливають на грибок. Тривалість лікування залежить від форми захворювання і супутніх симптомів. Крім застосування лікарських засобів молочниця вимагає комплексного підходу у харчуванні, необхідно виключити дратівливу їжу, алкоголь, каву. У період лікування може бути призначена спеціальна дієта, яка також допоможе впоратися з виділеннями і дратівливими симптомами молочниці.

Виділення, що мають сирнисту форму можуть виникати і при ряді інших захворювань у жінок:

 1. Дуже часто при ендометріозі може з'явитися коричневий або жовтий колір виділень, сирнистого характеру, що вказує на наявність запального процесу в статевій сфері.
 2. Хламідіоз також супроводжується появою рясного секрету різної форми і кольору. Ця хвороба потребує тривалого лікування під наглядом лікаря. Симптоми можуть періодично зникати і з'являтися знову.
 3. Інфекційні захворювання, особливо які передаються при статевому контакті, часто супроводжуються виділеннями, коричневого або жовтого кольору з неприємним різким запахом. Хвороби, які найбільш часто зустрічаються, це трихомоніаз, гонорея. Саме вони можуть стати причиною виникнення даних симптомів.

У всіх випадках, при появі виділень сирнистої форми, або інших незвичайних проявів, пов'язаних з кольором і запахом секрету з піхви, необхідно звернутися до лікаря, який зможе встановити справжню причину виниклих симптомів і призначити необхідне лікування.

Переглядів: 249