Розділ: Лікування молочниці у жінок

Скільки часу потрібно для лікування молочниці у жінок

тривалість лікування молочниці у жінокМолочниця - малоприємне грибкове захворювання, з яким протягом життя стикається чи не кожна друга жінка. Однак у ряді випадків хвороба здатна вражати і чоловіків, особливо при незахищеному статевому контакті з дівчиною, у якої кандидоз знаходиться в активній стадії. Причин, через які дана патологія розвивається в організмі, є дуже багато.

Ефективна терапія при молочниці у чоловіків і жінок полягає в комплексному підході до вирішення цієї делікатної проблеми. Однак крім уявлення, яким чином можна позбутися від цієї недуги, слід уявляти, як довго триває весь процес корекції стану. Адже здійснюване лікування, так чи інакше, але позначається на звичному ритмі життя, вимагає деяких обмежень.

Основні моменти терапії грибкової хвороби у жінок і чоловіків

Перед тим як шукати точну або приблизну відповідь на питання, як довго лікується молочниця, потрібно скласти уявлення про те, які моменти важливо врахувати перед початком загальної терапії. Найчастіше недотримання всіх правил і нюансів призводить до того, що кандидоз у чоловіків або жінок лише на час затихає, після повертається знову при найменших змінах в організмі та при мінімальному впливі ззовні.

На основі чого складається план терапії на кілька днів або тижнів?

 1. Спочатку важливо встановити можливу або основну причину, через яку грибкова хвороба отримала свій розвиток.знижений імунітет - часта причина молочниці

  Як тільки будуть виявлені провокуючі фактори, їх потрібно усунути. Наприклад, якщо молочниця «розігралася» через знижений імунітет, важливо почати пити вітамінні курси і займатися загальнозміцнюючими процедурами. У ситуації, коли захворювання виявило себе після тривалого прийому антибіотиків, необхідно нормалізувати баланс мікрофлори, а не просто намагатися знищити активні патогенні грибки.

 2. Наступним моментом стає точне виявлення того підвиду дріжджоподібного грибка, який отримав свій розвиток. Це здійснюється шляхом здачі аналізів (мазок, посів на мікрофлору). Варто врахувати, що чим довше по часу відбувається обробка аналізів, тим вище шанс, що активність кандид досить низька. Через це, лікування і у чоловіків, і у жінок здатне протікати в стислі терміни і бути досить ефективним навіть без застосування сильнодіючих препаратів.
 3. Спираючись на початкові результати, а також на дані огляду та анамнезу, професійним лікарем здійснюється підбір необхідних засобів, активна речовина яких позбавить від проявів грибкової патології. Варто врахувати, що нерідко препарати, придатні для терапії у жінок, не дадуть позитивного ефекту у представників сильної статі.

  Тому засіб слід підбирати індивідуально, спираючись на особливості організму і додаткові нюанси у вигляді наявних фонових захворювань.

 4. Якщо молочниця є затяжною, то може знадобитися проходження спеціальних лікувальних курсів в клініці, які поєднуються з домашніми варіантами терапії та медикаментозним лікуванням. Під впливом лікувальних процедур навіть хронічний кандидоз зазвичай проходить за невеликий відрізок часу.
 5. Щоб лікування було ефективним, важливо враховувати і всі рекомендації, які даються лікарем. Вони можуть стосуватися змін у способі життя, корекції звичного раціону і так далі.

Лікування грибкової патології може бути ускладненим, через такі причини:

 • Хвороба перейшла в затяжну й досить важку форму, з постійними рецидивами. При цьому є ризик попадання спор патогенних грибків у кров.
 • Перед зверненням до лікаря людина тривалий час намагалася займатися самолікуванням, навмання вибираючи методи і препарати. Або ж на захворювання не зверталося належної уваги, воно перейшло в приховану патологічну форму, особливо актуальну для чоловіків.
 • Несистематичний прийом лікарських засобів. Більшість препаратів передбачають зняття загальної симптоматики за пару днів. Однак зникнення зовнішніх проявів недуги ніяк не вказує на повне вилікування від молочниці. Якщо курс переривається, випадково або навмисно, то грибкове захворювання може ускладнитися, а подальше лікування доведеться здійснювати сильнодіючими ліками, при цьому підбираючи їх «з нуля».
 • Відмова слідувати порадам і вказівкам лікаря. ускладнене лікування молочниці

  Зокрема ігнорування додаткових рекомендацій. Дуже часто патологія знову яскраво проявляє себе після сексуального контакту без презерватива, коли терапія хвороби ще не підійшла до кінця.

 • Нерезультативним може виявитися лікування як у чоловіків, так і у жінок у випадках, коли основний препарат підібраний неправильно. А корекція стану протікає лише у одного статевого партнера, тоді як другий, навіть без яскравих симптомів захворювання, може бути кандидоносієм або мати приховану форму грибкової патології.
 • Ускладнити процес лікування від молочниці можуть і наявні додаткові захворювання, пов'язані не тільки з сечостатевою системою. Так при таких серйозних хворобливих станах як цукровий діабет або ВІЛ терапія може не приносити необхідних результатів.

Перед початком лікувального курсу проти проявів кандидозу необхідно мати чіткий настрій на одужання і безпосередню готовність, бажання лікуватися. Але скільки ж за строками триває корекція хворобливого стану, після якої проходить неприємне захворювання раз і назавжди?

Скільки лікується захворювання і від чого залежать терміни терапії

Визначити з точністю, скільки буде тривати терапія проти грибкової патології, неможливо. На тривалість терміну лікування впливає ряд факторів, які стосуються як корекції стану у чоловіків, так і тривалості терапії у жінок.

Що впливає на тривалість лікування:

 • форма грибкового захворювання; якщо молочниця протікає умовно поверхнево, не має додаткових ускладнень і не відрізняється схильністю до рецидивів, то на її лікування буде потрібно в рази менше часу, ніж при ситуації, коли захворювання перейшло у важку хронічну стадію;
 • індивідуальні особливості організму пацієнта, правильність підібраних засобів і методів корекції, наявність супутніх хворобливих станів;
 • основна причина, що породила активність дріжджоподібних грибків, і те, наскільки легко її можна усунути;
 • вік пацієнта; наприклад, в дитячому або підлітковому віці процес лікування може бути тривалим через недосконалість імунної системи, перебудови в організмі, у тому числі і гормональні.

молочницю можна вилікувати за тиждень

Скільки лікується хронічна молочниця, гостра, легка у жінок без урахування ускладнень? Найчастіше тривалість курсової терапії у разі поверхневого захворювання складає від 2-х до 5-ти днів. У ситуації гострої форми хвороби, коли симптоматика сильно виражена, терапія здатна тривати 7-10 днів. Якщо здійснюється лікування грибкової патології, яка перейшла у затяжну форму, то може знадобитися до 2-х тижнів інтенсивного лікування, яке, на жаль, не завжди дає бажані результати. У рідкісних випадках корекція стану у жінок здатна тривати від півроку і довше, з необхідністю повторювати прийом і використання протигрибкових препаратів курсами з перервою в 1,5-2 місяці.

У ситуації чоловічого кандидозу терміни дії на патологічний стан зазвичай такі ж, як і у випадку лікування хвороби у представниць прекрасної статі. В деяких варіантах молочниця будь-якої форми у чоловіків, здатна повністю «заспокоюватися» за тиждень. Однак при такому розкладі є ризик, що патогенні грибки у великій кількості залишилися в організмі, не викликаючи рецидивів, але збільшуючи ризик інфікування потенційного сексуального партнера.

Не варто вважати, що позбутися від кандидозу вийде лише за добу. Відсутня зовнішня симптоматика не є гарантією того, що хвороба дійсно ліквідована. Тому важливо не тільки не займатися самолікуванням, але і слідувати всім порадам лікаря, не перериваючи процес корекції стану в будь-який зручний момент. Лише грамотний підхід у боротьбі з даною патологією дозволить забути про прояви молочниці.

Переглядів: 1316