Розділ: Народні засоби від молочниці

Керівництво по спринцюванню содою від молочниці

спринцювання содою від молочниці

Спринцювання є широко поширеною лікувально-профілактичною процедурою, яка зводиться до промивання піхви різними лікарськими препаратами та їх розчинами. Підставою для призначення даної процедури зазвичай служать запальні процеси у піхві, матці і придатках.

Здоровим жінкам, в організмі яких відсутня інфекція, немає алергічних реакцій, і гормональний фон не змінений прийомом оральних контрацептивів, спринцюватися немає необхідності. Адже головною метою процедури є видалення з піхви за допомогою струменя рідини сторонніх включень (колоній хвороботворних бактерій і грибків). Ось чому спринцювання содою при молочниці зарекомендувало себе як досить ефективний засіб.

Боротьба з грибковою інфекцією

Лікування кандидозу досить часто включає не тільки прийом медикаментозних препаратів, а також щоденне спринцювання, для якого використовується розчин соди. Його ефективність заснована на радикальній зміні кислотно-лужного балансу в піхві. Як і будь-який грибок, Candida активно розмножується у кислому середовищі. Сода по суті є лугом, тому регулярне підмивання та спринцювання в ході лікування не дає грибку розмножуватися і прогресувати, а згодом повністю руйнує його мікроволокна.

З фізичної точки зору, содовий розчин допомагає всього за кілька сеансів усунути всі неприємні симптоми молочниці в домашніх умовах: позбавляє від сирнистих білих виділень, знімає свербіж і печіння, відчуття болючості при сечовипусканні.

Нагадуємо, що просто підмиватися або спринцюватися недостатньо! Вилікувати кандидоз можна тільки під керівництвом лікаря з застосуванням лікарських антигрибкових, антисептичних і імуновідновлюючих препаратів.

Як проводиться процедура?

процедура спринцювання

  1. Для проведення процедури в домашніх умовах необхідно придбати спринцівку або кухоль Есмарха з гумовими трубками. Зробити це можна в будь-якій аптеці. Перш ніж проводити спринцювання, «обладнання» потрібно протерти спиртом і сполоснути холодною водою. Всі частини, які будуть стикатися з тілом повинні бути ретельно продезінфіковані.
  2. Заздалегідь підготовлений теплий розчин проти молочниці набирається в спринцівку або кухоль Есмарха, який підвішується на висоті 75 см над рівнем попереку. Для процедури цілком достатньо 200-300 мл рідини.
  3. Далі необхідно лягти на спину, ноги розвести в сторони, зігнувши в колінах. Для більш комфортного введення спринцівки вхід піхви можна змастити вазеліном або ланоліном. З трубки спринцівки потрібно випустити все зайве повітря, а потім акуратно ввести її на 5-7 см в піхву. Спринцюватися треба дуже обережно: струмінь розчину повинен бути тонким і слабким, щоб омити тільки піхву, не потрапляючи глибше – в матку. Розрахуйте напір, таким чином, щоб 200-300 мл вистачило на 15 хвилин процедури.
  4. Найближчі 30-30 хвилин після проведення маніпуляції краще не робити зайвих рухів, рекомендується провести цей час в лежачому положенні. Після чого потрібно накласти протигрибкову мазь (ністатин, леворин і т. д.).
  5. Після завершення процедури необхідно продезінфікувати спринцівку зсередини слабким розчином марганцівки, а з зовнішньої сторони протерти спиртом.

Якщо у вас залишилися питання, як правильно робити спринцювання проти кандидозу в домашніх умовах, доцільно їх обговорити при зустрічі з гінекологом.

Як готувати рідину для промивання піхви

рідина для промивання піхви

В домашніх умовах приготувати розчин проти кандидозу не складе особливої праці. Зробити його можна в будь-якому глибокому посуді. Для цього необхідно змішати у літрі теплої води йод (1 чайну ложку) і 1 столову ложку соди (йод в даному випадку виконує функцію антибактеріального засобу). Розчин необхідно ретельно розмішати до повного розчинення крупинок соди (щоб забезпечити кращий терапевтичний ефект і не допустити травмування стінок піхви).

Йод і сода знайшли ще одне застосування в домашніх умовах, допомагаючи вилікувати кандидоз у жінок. Для цього потрібно не просто підмиватися отриманою сумішшю, а робити лікувальні ванночки. Для цього тепла вода, в якій розведені сода і йод, виливається в невеликий тазик. Просидіти в ньому для одержання потрібного ефекту потрібно не менше 15 хвилин. Лікарську рідину можна використовувати повторно, тільки для цього потрібно додати в неї ще 1 л. гарячої води, соду і йод в тих же пропорціях. Підмиватися содою потрібно не просто до зникнення симптомів, а не менше 5-6 разів, тому що лікування повинно здійснюватися до повного розщеплення волокон грибка Candida.

На що звернути увагу

Звичайно, лікувати молочницю потрібно одночасно обом статевим партнерам. В цей час бажано утриматися від сексу. Але потрібно пам'ятати, що спринцювання і підмивання содою проти кандидозу має тривалий ефект – змінюється природний баланс кислотно-лужного середовища піхви. Навіть після того, як лікування молочниці завершено, в піхві деякий час буде переважати лужне середовище, сприятливе для зачаття дитини. Якщо продовження роду не входить у ваші найближчі плани, рекомендується утриматися від незахищених статевих зв'язків навіть з постійним партнером.

Багато жінок практикують спринцювання содою в якості додаткового фактора для зачаття дитини. Так як природне середовище піхви – спочатку кислотне, а середовище сперматозоїдів – лужне, багато з них втрачають рухливість або гинуть в результаті простої хімічної реакції. Сода допомагає полегшити сперматозоїдам шлях до яйцеклітини, зробивши середовище піхви лужним, а значить, більш сприятливим. Таким чином, можна не просто вилікувати кандидоз у домашніх умовах, а вбити відразу двох зайців.

Особливості процедури та протипоказання

Лікування молочниці содою можна проводити тільки після дозволу лікаря. Хоч за статистикою лікування молочниці цим методом дає позитивні результати у 50% пацієнток, існує ряд випадків, коли спринцювання строго протипоказано. Процедуру заборонено проводити вагітним і жінкам, які нещодавно народили, у разі виявлення ерозій та ін. захворювань статевих органів.

Крім того, якщо перестаратися з частотою процедур або з концентрацією розчину, ви ризикуєте не вилікувати молочницю, а заробити зайві проблеми: пересушити слизову піхви або викликати сильну алергічну реакцію. Якщо кандидоз розвинувся внаслідок зараження венеричною хворобою, знищення грибка може спровокувати прискорення розмноження інфекції, що спричинить за собою більш складне та тривале лікування.

Переглядів: 201