Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Спринцювання при молочниці в домашніх умовах

спринцювання при кандидозіНезважаючи на те, що спринцювання вдома від молочниці є поширеним способом боротьби з хворобою, не всі лікарі виступають на стороні цього методу. Частина представників традиційної медицини вважає, що краще утриматися від даної процедури. Однак якщо в домашніх умовах все-таки віддається перевага цьому методу, важливо врахувати всі нюанси, щоб правильно провести «очищення» обраним розчином і не погіршити самопочуття.

Важливі нюанси

Чому спринцювання при молочниці отримало настільки широке поширення? Цей спосіб боротьби з кандидозом досить простий і доступний для жінок в домашніх умовах. Він не вимагає великих фінансових витрат, спеціальних навичок і багато вільного часу.

Нерідко до спринцювання звертаються і при вагітності, хоча в такий момент процедура не рекомендована.

Робити «очищення» піхви можна розчином медикаментозних засобів або з використанням відварів трав. У більшості випадків спринцювання при молочниці не приносить дискомфорту, а від неприємної симптоматики хвороби допомагає.

Проводяться спринцювання при молочниці курсом, який можна продовжувати не більше 10 днів. Позитивна динаміка від такого лікування в домашніх умовах з використанням відповідного розчину, спостерігається вже на другий, третій день. Яскраво виражені симптоми (свербіж і рясні білуваті виділення з кислим запахом) стихають в першу ж добу. Особливо ефективними можуть бути процедури, що виконуються фурациліном, перекисом водню, борною кислотою або спеціальним фармакологічним засобом, розробленим для боротьби проти кандидозу у жінок.

Для позбавлення від запалення і інших ознак хворобливого стану можна вдатися до народних порад. Ефективно боротися з кандидозом допоможе розчин ромашки. Такий засіб володіє заспокійливим впливом, антисептичною здатністю. Припустимо спринцювання шавлією. Однак від нього треба абсолютно відмовитися вагітним дівчатам. В домашніх умовах поширення набуло спринцювання содою при молочниці, оскільки такий засіб є лужним. Ця особливість дозволяє боротися з кислим запахом виділень, поступово привести до потрібного балансу «атмосферу» в організмі, не дозволяючи кандидам розмножуватися.

спинцювання содою

Наважуючись робити спринцювання, щоб подолати молочницю, можна і навіть необхідно проводити процедуру двічі на добу. Перед тим як застосовувати розчин за призначенням, потрібно добре підмитися теплою водою. А після завершення процедури важливо полежати спокійною близько півгодини, щоб ефект від спринцювання був максимальним. Потім на суху шкіру слід нанести невелику кількість лікарського засобу, раніше обраного разом з лікарем.

По тривалості процес спринцювання вдома від молочниці не повинен займати більше 20 хвилин. А робити процедуру слід без різких рухів, не кваплячись і не нервуючи. В іншому випадку з'явиться ризик травматизації слизової, через що можливий розвиток додаткових патологічних станів, а сама домашня процедура для жінок медикаментозним або трав'яним розчином може почати приносити дискомфорт.

Варто пам'ятати, що спринцювання, коли молочниця яскраво виражена, повинно здійснюватися підігрітим розчином, краще свіжоприготованим.

Температура для комфортного проведення спринцювання вдома від молочниці коливається від 36 до 38 градусів.

Скільки треба розводити борної кислоти, соди чи іншого засобу? Загальний об'єм готового засобу не повинен перевищувати 300 мл. В іншому випадку за один раз використати весь розчин не вийде.

небезпека спринцювання при вагітності

Якщо в момент вагітності дівчина стикається з сильно вираженими симптомами кандидозу, самостійно приймати рішення про проведення спринцювання в домашніх умовах від молочниці не рекомендується. З обережністю до цього методу лікування потрібно ставитися вагітним жінкам на пізніх термінах. Використовуючи даний спосіб, можна спровокувати передчасні пологи. На ранніх термінах вагітності домашнє спринцювання, яке проводиться від молочниці, здатне викликати викидень. В інших випадках, коли відбувається дана дія проти кандидозу у вагітних, значно зростає ризик зараження грибковою патологією плоду.

Ще одним нюансом, яким володіє спринцювання, коли молочниця яскраво про себе заявляє, виступає концентрація лікарського засобу. Надмірно «міцний» розчин борної кислоти, марганцівки, соди і аналогових засобів може викликати підвищену сухість слизової та серйозний опік. І навіть у разі проведення спринцювання в домашніх умовах від молочниці фурациліном або перекисом водню важливо дотримуватися пропорцій компонентів.

Перед початком терапії для жінок важливо врахувати, що спринцювання від молочниці, має ряд протипоказань.

Протипоказання

Вирішуючи спринцюватися трав'яним настоєм, содою, фурациліном, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Самолікування будь-яким розчином може спровокувати ускладнення і погіршення самопочуття, особливо при вагітності. Нехай і виглядає спринцювання нешкідливим методом, протипоказання у нього є.

Коли не можна робити «очищення» вдома кислими або лужними природними засобами:

 1. Перед відвідуванням гінекологічного кабінету, так як в подібному випадку неможливо у жінок взяти мазок для постановки діагнозу.
 2. Під час менструацій проводити спринцювання при молочниці неприпустимо.
 3. Вагітним дівчатам звертатися до домашньої процедури можна лише за рекомендацією лікаря та у екстрених випадках.
 4. Неприпустимо спринцювання будь-якими засобами від молочниці протягом 40 днів після пологів, викидня, аборту.
 5. Якщо на тлі кандидозу є інші патологічні стани, що зачіпають сечостатеву систему жінок, робити таку процедуру фурациліном, розчином борної кислоти, соди і йоду забороняється.
 6. При температурі, загальному нездужанні вдаватися до домашньої процедурі проти симптомів грибкової патології не можна.
 7. При травмах і опіках, болю, алергічних реакціях неприпустимо звертатися до спрінцевання.

Чим і як проводити процедуру

Щоб спринцювання було комфортним потрібно придбати необхідні пристосування.

Чим здійснювати «очищення»:

 1. спеціальною вагінальною клізмою або кухлем Есмарха; підійде також стерильний шприц без одягненої голки;
 2. приготованою сумішшю потрібної консистенції, використовуючи фурацилін, содовий розчин, відвар з гінекологічного збору і так далі.

Здійснювати процедуру можна у ванні, сидячи на унітазі або лежачи на ліжку, підклавши під стегна судно.

кухоль Есмарха

Перед застосуванням обраного пристосування його необхідно продезінфікувати з використанням спирту, кип'ятіння, розведеної в теплій воді марганцівки, доступного антисептичного засобу. Важливо запам'ятати, що спринцювання вагінальне або анальне від молочниці повинно виконуватися різними клізмами. Коли процес буде завершений, пристосування потрібно добре промити і знову піддати дезинфекції, потім зберігати в стерильних умовах.

Готуючи розчин, скільки ложок основного інгредієнта варто розчиняти у воді? У більшості випадків, вибираючи соду, сухі трави, фурацилін, співвідношення засобу і теплої води повинно бути приблизно «одна ложка на один літр рідини». Готуючи трав'яні відвари, їх слід прокип'ятити 15-25 хвилин, а потім дати настоятися і охолонути.

Покрокова техніка «очищення» фурациліном і будь-яким аналоговим препаратом:

 • Вибравши відповідне місце і позу, акуратно і неглибоко ввести носик клізми в піхву, не роблячи грубих і різких рухів. Попередньо з пристрою випустити все повітря.
 • Обережно натиснути на грушу, вливаючи слабкою цівкою трохи лікарської суміші.
 • Постаратися затримати на деякий термін лікувальний склад всередині, після дозволити йому вилитися.
 • Повторити дії протягом 15-20 хвилин.

Виявивши ознаки патології при вагітності, після антибіотиків або застуди, не варто затягувати з відвідуванням клініки. Будь-яке самолікування фурациліном, аптечними препаратами, травою та іншими засобами може викликати ускладнення. Лише грамотно підібрані ліки і комплексний підхід допоможуть позбутися від кандидозу.

Переглядів: 199