Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Свербіж при молочниці у вагітних

Захворювання під назвою молочниця може зустрічатися у жінок протягом усього життя. Кандидозом хворіють, не залежно від віку і основною причиною, при якій підвищується активність грибка кандида, вважається ослаблення захисних сил організму або придушення імунітету. Найчастіше кандидоз доставляє багато проблем жінкам під час вагітності.

При зверненні до фахівця, жінки проходять обстеження на наявність бактеріальної, дріжджовий інфекції і у багатьох це викликає подив, тому що існує думка про те, що молочниця може передаватися статевим шляхом, а при плануванні вагітності, зазвичай майбутні мами намагаються особливо стежити за своїм здоров'ям. Але молочниця не є венеричним захворюванням, тому від її виникнення не застрахований практично ніхто.

Деякі причини захворювання кандидозом

 1. Виникає хвороба з багатьох причин, і виключити деякі з них не завжди можливо. Наприклад, тривалий прийом антибіотиків може знищити корисну мікрофлору і викликати активність грибка.
 2. Також причинами можуть послужити хронічні захворювання, алергія, діабет, переохолодження, стрес. Всі ці фактори здатні викликати активний ріст грибка і в результаті призвести до захворювання молочницею.

Щоб поставити правильний діагноз, потрібно звернутися за консультацією до фахівців. Проводити діагностику і лікування самостійно, в домашніх умовах неможливо, це може лише погіршити загальний перебіг хвороби. Рекомендації та необхідні лікарські засоби призначає тільки лікар. Будь-яке самолікування, особливо в період вагітності може призвести до тяжких наслідків, а інколи навіть до переривання вагітності.

Діагностика кандидозу

 1. Одним з яскравих симптомів зараження є свербіж при молочниці, або сильне печіння, яке може особливо сильно турбувати в нічний час.
 2. При зверненні до лікаря жінки говорять про те, що в області піхви виникає відчуття, що весь час свербить, свербить, палить. Можливо, саме ці симптоми вказують на початок захворювання кандидозом.
 3. Для того, щоб поставити правильний діагноз і зняти свербіж при молочниці, необхідно пройти діагностику, здати аналізи і виявити причини хвороби. Під час вагітності, прибрати симптоми і позбутися від захворювання не завжди вдається швидко. Причина в тому, що не всі засоби, що використовуються в терапії кандидозу можна застосовувати під час вагітності. Дуже часто на допомогу приходять народні рецепти, але не як основне ліки, а лише як доповнення до комплексу лікування.
 4. Діагностувати кандидоз допомагає взяття мазка з піхви та визначення наявності в ньому грибкових спор, які починають активно розмножуватися, приводячи до захворювання. Такий аналіз називається бактеріоскопія і його необхідно здавати всім жінкам під час вагітності. Варто зазначити, що у піхву жінки завжди присутня деяка кількість бактерій і грибків і не завжди це веде до розвитку молочниці. Якщо ж з'являються певні симптоми, які починають доставляти занепокоєння, тоді можна говорити про те, що хвороба почала прогресувати.

У період вагітності організм починає перебудовуватися, збільшується кількість гормонів, змінюється мікрофлора піхви, імунітет слабшає, що в результаті призводить до того, що грибок активізується і провокує виникнення молочниці. З'являються знайомі багатьом симптоми у вигляді свербежу, виділень, частого, іноді хворобливого сечовипускання, почервоніння і набряклості статевих органів. Численні питання, пов'язані із захворюванням, зводяться найчастіше до головного, а саме як зняти свербіж при молочниці.

Способи зняття симптомів молочниці при вагітності

 1. Головне, на самому початку хвороби, необхідно позбутися від симптомів, що приносять неспокій, а саме свербіж, який доставляє молочниця, набряклість, запалення, печіння і тривалі виділення. Гігієнічні процедури в домашніх умовах з використанням засобів, що впливають на поширення грибка, призводять до швидкого позбавлення від симптомів кандидозу. В першу чергу у жінок під час вагітності застосовується содовий розчин для підмивання. Лужне середовище, що створюється за допомогою соди, перешкоджає подальшому розмноженню грибка і зупиняє печіння і дискомфорт в області статевих органів. З допомогою содового розчину, в домашніх умовах можна досить швидко зняти почервоніння і набряклість, що з'явилися під час захворювання. Для приготування складу використовують ложку соди на склянку води і цим розчином проводять процедури кілька разів в день. Сода не завдає шкоди під час вагітності, тому її можна використовувати тривалий час, але в будь-якому випадку, під контролем фахівця.
 2. Для зняття неприємних симптомів у домашніх умовах рекомендується робити спринцювання, щоб очистити слизову піхви. У період вагітності не завжди можливо використовувати цей метод, тому що спринцювання може пошкодити слизову піхви, що зовсім небажано в цей період. Тому найчастіше спринцювання під час вагітності не проводять, або роблять це тільки в певні періоди, на ранніх термінах.
 3. Для спринцювань використовують розчин марганцівки, фурациліну або лікарських трав. Ці складові добре знезаражують поверхню слизової піхви, дезінфікують і допомагають знімати запальні процеси. Після одного, двох днів використання розчинів, свербіж зникає, як і інші симптоми молочниці. Але слід зауважити, що лікування необхідно продовжувати і далі, до повного одужання. Зазвичай воно триває від двох до трьох тижнів, з подальшою профілактикою кандидозу.

 4. Щоб зняти неприємні симптоми, крім гігієнічних процедур необхідно впливати на грибок протигрибковими препаратами місцевого або загального дії. Первинно для лікування використовують свічки або мазь від кандидозу. Вони допомагають швидко прибрати зовнішні симптоми, печіння, припухлість, набряк, сильний свербіж, зменшити виділення. Свічки не завжди можна використовувати під час виношування дитини. Частина з них рекомендується тільки в перші тижні, а деякі тільки у другій половині вагітності. Це залежить від складу препарату та перебігу самої вагітності. Замість свічок досить часто використовують крем, який практично не відрізняється за своїми властивостями від свічок, але не завжди здатний проникнути глибоко у піхву.
 5. Деякі відомі засоби для лікування захворювання не можна використовувати під час вагітності. До таких засобів відноситься популярне ліки Клотримазол, якою є найбільш затребуваним в процесі лікування. У період виношування дитини не слід використовувати Клотримазол в будь-якому вигляді. Він несприятливо позначається на роботі печінки і може вплинути на здоров'я, як жінки, так і майбутньої дитини. Не менш популярні засоби Дифлюкан і Флуконазол, Нізорал також протипоказані в період виношування дитини. Вони можуть надавати токсичну дію на організм вагітної і плода. Не слід використовувати в лікуванні грибкової інфекції і Бетадин. Він містить йод, а це не завжди необхідно вагітним. Іноді надлишок йоду призводить до захворювань щитовидної залози і порушення роботи ендокринної системи.

 6. Якщо молочниця активізувалася у вагітної жінки, то основним засобом може бути Пімафуцин. Саме цей препарат рекомендується застосовувати в комплексному підході до лікування захворювання.
 7. В домашніх умовах часто використовуються народні засоби, такі як зеленка, марганцівка, бура в гліцерині. Але в даний час не всі фахівці вважають, що застосування цих засобів може допомогти в лікуванні. Можна сказати лише про те, що шкоди вони не приносять, але і значної користі можуть не надати. У поєднанні з іншими лікарськими засобами, зеленка і бура можуть надавати лише додатковий дезінфікуючий дію, знімаючи зовнішні запальні процеси. Повністю позбавитися від молочниці, використовуючи тільки народні рецепти, в домашніх умовах практично неможливо.

Вагітність може викликати періодичне загострення молочниці, коли захворювання не вилікувано повністю або має хронічну форму. Рецидиви можуть траплятися протягом тривалого часу, тому необхідно повністю дотримуватися всі рекомендації спеціаліста і проводити додаткову діагностику та профілактику захворювання.

Якщо лікування проведено комплексно і аналізи не показують наявність дріжджовий інфекції, слід дотримуватися певних правил, щоб захворювання не повторилося.

Профілактика молочниці

 1. Необхідно дотримуватися правильного харчування, не вживати в їжу гострі страви, велика кількість цукру, газованих солодких напоїв, кави і алкоголю.
 2. Слід пити напої, що містять біфідобактерії, трав'яні чаї, натуральні соки.
 3. Велику увагу важливо приділяти підтримці імунної системи за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів, свіжих овочів і фруктів.
 4. Не використовувати синтетичну білизну, концентровані гелі для вмивання і душа, міняти частіше гігієнічні прокладки.
 5. Стежити за станом зубів і ясен. У ротовій порожнині молочниця може виникати також часто, як і на слизовій піхви.
 6. Не вживати під час вагітності антибіотики, без крайньої необхідності. Прийом противірусних препаратів також може провокувати захворювання.

Молочниця у вагітних зустрічається досить часто і тільки своєчасне звернення до фахівця допоможе позбутися від хвороби і уникнути неприємних наслідків для майбутньої мами і дитини.

Переглядів: 371