Розділ: Препарати для лікування молочниці

Використання свічок Генферон при молочниці

Молочниця або кандидоз є патологічним станом, часто мають досить яскраву симптоматику, доставляють дискомфорт. Зіткнутися з хворобою може будь-яка людина з огляду на те, що грибкова інфекція розвивається під впливом різноманітних факторів. Проте частіше захворювання вражає представниць прекрасної статі, заявляючи про себе у формі вагінального кандидозу. Це обумовлено специфічними особливостями жіночого організму. Одним з варіантів терапії при даній патології виступає місцевий вплив на активні патогенні грибки, яке має позитивні відгуки. При запущеній формі хвороби лікування проводиться комплексне, обов'язково включає свічки або вагінальні капсули проти молочниці. Зазвичай після проходження повного курсу спрямованої терапії недуга відступає і більше не заявляє про себе. Більшість гінекологів рекомендує своїм пацієнткам використання Генферона у формі супозиторій, який вважається перевіреним і дієвим засобом.

Короткий огляд лікарського препарату

Генферон – ефективне, при цьому досить м'яке за своїм впливом лікарський засіб, що застосовується при різних формах грибкових патологій.

Використовується даний препарат для лікування супутніх захворювань сечостатевої системи, наприклад, при вираженому хламідіозі, різних проявах герпесу, у рамках терапії при ерозії шийки матки і при запальних процесах інфекційного типу. Багаторазові дослідження показали, що після правильно проведеного і не перерваного на якомусь етапі лікування Генферон без проблем пригнічує активність різних грибків, вірусів і бактерій, позбавляючи від негативної симптоматики і запобігаючи перехід хворобливих станів у хронічну форму. Невід'ємним плюсом цього медикаментозного засобу можна вважати і те, що воно допомагає при затяжний або часто рецидивуючої молочниці.

Чим зумовлене таке успішне вплив як на патогенні організми в цілому, так і на активність дріжджоподібних грибків, провокують кандидоз? Хороші результати після курсового застосування препарат показує увазі тих активних речовин, які знаходяться в його складі. Основними компонентами Генферона є таурин, бензокаїн (анестезія) та інтерферон альфа-2b. Незважаючи на те, що лікарський засіб є сильнодіючим, активніше проявляючи себе у поєднанні з прийомом антибіотиків, відгуки про нього є або нейтрального типу, або досить позитивні.

За рахунок свого складу ці свічки, що застосовуються для корекції стану при молочниці, володіють рядом переваг. Який вплив робить генферон?

 1. Протигрибковий, пригнічуючи активність кандид і зменшуючи їх чисельність вже після перших діб.
 2. Анестезуючий, що допомагає швидко купірувати неприємну симптоматику в інтимній зоні, ліквідуючи сильний свербіж, біль і печіння.
 3. Регенеруючий, за рахунок чого процес відновлення пошкоджених тканин та слизових оболонок проходить швидко і без негативних наслідків.
 4. Антивірусне і антибактеріальну, завдяки чому придушуються і можливі фонові інфекції, що виникають через ослабленою захисту організму.
 5. Імуномодулююча, дані свічки сприяють зміцненню імунної системи, провокують зростання числа лейкоцитів, які направляються на ефективну боротьбу з кандидозом до уражених інфекцією ділянок в організмі.

Випускаються свічки під назвою Генферон у варіанті супозиторій для вагінального або ректального використання. У ситуації проходження лікувального курсу препарат для вагінального застосування призначається жінкам, свічки для ректального використання нерідко прописуються потенційного статевого партнера. Комплексна терапія в даному випадку дозволить уникнути рецидиву грибкового недуги і послужить профілактичним методом. В аптеках доступно ліки Генферон також у формі мазі, розчину, таблеток, сиропу, після яких прояви молочниці також швидко зникають. Окремо випускається в тих же формах препарат для дітей.

Однак, незважаючи на свої позитивні характеристики, свічки мають і деякі протипоказання, побічні дії, які слід враховувати перед початком терапії. І лише після консультації з фахівцем варто віддавати перевагу цій формі лікування, щоб корекція стану була ефективною і дала потрібний результат.

Основні протипоказання

 • Індивідуальні особливості організму, непереносимість основних компонентів Генферона.
 • Вагітність на ранніх термінах (до 14-го тижня).
 • Схильність до сильних алергічних реакцій різного типу.
 • Наявність в анамнезі серйозних захворювань імунної системи.

Можливі побічні дії

 1. Незначне підвищення температури.

  Особливо цей момент може відзначатися при неправильній дозуванні препарату і після застосування засобу в дитячому віці.

 2. Дискомфорт в органах травлення, нудота.
 3. Запаморочення.
 4. Іноді після прийому генферона можуть спостерігатися м'язові болі, проблеми з кроветворением, озноб з підвищеним потовиділенням.
 5. Навіть застосовуючи свічки, що роблять вплив на весь організм, іноді фігурує розлад апетиту.
 6. Свербіж, дискомфорт, печіння від засобу, що вводиться вагінально або ректально.

Варто відзначити, що всі можливі побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко. Проходить стан після перерви в терапії, який може тривати до трьох діб. Якщо свічки повторно провокують негативну фонову симптоматику, необхідно припинити використання й звернутися за консультацією до лікуючого гінеколога.

До числа додаткових чинників потрібно віднести:

 1. препарат активніше впливає на грибкову патологію в поєднанні з прийомом вітамінів C і E);
 2. небажане вживання алкогольних напоїв протягом терапії;
 3. важливо дотримуватися заданого курсу лікування, не перериваючи його;
 4. під час менструацій Генферон дозволений до використання.

Форма випуску ліків може бути різною, як і різний ціновий діапазон. Зазвичай свічки знаходяться в упаковці, що містить два блістери. Загальна кількість супозиторіїв в одній коробці – від 10 до 14 штук.

Особливості використання протигрибкового засобу

Терміни лікування Генфероном призначаються в індивідуальному порядку, виходячи з особливостей організму, перебігу кандидозу. Проте в середньому при гострих, не запущених формах хвороби свічки рекомендується використовувати 10 днів. У ситуації патології хронічного типу з характерними проявами курс розтягується на 1-3 місяці.

Завдяки тому, що супозиторії мають конусоподібну форму з трохи загостреним кінчиком, вони не дуже великі за розміром, вводити ліки в організм будь-яким необхідним шляхом нескладно. За кольором цей засіб зазвичай або світло-жовте або біле.

В якій кількості і з якою регулярністю використовувати свічки в залежності від типу грибкової інфекції?

 1. На початкових етапах хвороби, що супроводжуються помітними симптомами, ліки вводиться двічі на добу: вранці і ввечері. Загальний курс зазвичай не перевищує 10 днів.
 2. Якщо кандидоз протікає в дуже гострій формі, то може знадобитися застосування препарату 3 рази на день. За приписом лікаря терапія здатна тривати до двох тижнів.
 3. В ситуації хронічної патології засіб вводиться в організм по 1 свічці один раз на добу. Після слід перерву на 2-3 дні. Потім процедура повторюється. Курсове вплив виявляється до 3-х місяців, залежно від реакції організму.

Важливо врахувати, що незважаючи на численні позитивні відгуки, ліки на основі інтерферону може викликати звикання, а у активних кандид здатний вироблятися «імунітет» проти активних речовин у препараті. Тому не рекомендується застосування лікарського засобу регулярно, з частими перериваннями, як тільки зовнішня симптоматика грибкової патології перестає проявлятися.

Для досягнення більшого ефекту в ряді випадків лікарями може призначатися додаткова терапія іншими лікарськими засобами.

Вдаючись до використання свічок, направлено проти діючих кандидозу, потрібно враховувати всі особливості організму і не комбінувати терапію з якимись домашніми процедурами без припису лікаря. Застосовуючи медикаментозне засіб згідно інструкції і заданому плану лікування, можна назавжди розпрощатися з неприємною грибковою патологією, успішно запобігаючи можливі рецидиви захворювання.

Переглядів: 156