Розділ: Препарати для лікування молочниці

Свічки Поліжінакс від молочниці

Вибір лікарського засобу, який би швидко допомогло позбавитися від молочниці, може викликати труднощі. Кількість препаратів в аптеках дуже велике. Тому, щоб не прогадати і провести ефективну терапію, спрямовану на пригнічення активності патогенного грибка, потрібно відвідати лікаря. Лише після збору анамнезу, огляду та здачі аналізів гінеколог з упевненістю зможе підібрати ліки, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнтки. У багатьох випадках, якщо не є серйозні протипоказання чи інші фактори, у рамках терапії призначаються свічки, сприятливий вплив яких давно відзначено представницями прекрасної статі, медиками. Дана форма препарату місцевої дії успішно усуває симптоматику, не приносить дискомфорту і виліковує хворобу. До числа найбільш затребуваних засобів подібного роду відноситься Поліжінакс. Чим же примітний цей препарат?

Особливості лікарського засобу

Поліжінакс – ефективне і швидкодіючий лікарський засіб, що відноситься по ціновій категорії до числа доступних препаратів.

Його вартість в аптеках знаходиться приблизно в районі 400 рублів за упаковку. Відзначається, що даний засіб успішно лікує не тільки різні форми молочниці, але й здатна впоратися з іншими гінекологічними хворобами, що виникають самостійно або на тлі хронічного кандидозу. При цьому свічки цієї марки потрапляють в число антибіотиків, за рахунок чого перед першим застосуванням повинна бути уважно вивчена інструкція, а також важливо пам'ятати про всі поради лікаря. Застосовується Поліжінакс від молочниці у варіанті обов'язкового курсового лікування. Виражена симптоматика грибкової патології зазвичай зникає повністю вже на третю добу після першого введення капсули в організм. Однак не можна переривати розпочату терапію, якщо немає серйозних приписів для подібної дії. Незважаючи на той факт, що ліки потрапляє в число антибіотиків, окремих вимог про те, що введення препарату повинно бути строго в один і той же час, не є. Також, у разі пропуску дня, лікування повинно тривати без відшкодування «втрати доби», але рекомендується при такому збігу обставин проконсультуватися з гінекологом для можливої корекції плану терапії. Основними активними речовинами в цьому препараті виступають:

 1. ністатин;
 2. неоміцин і поліміксин B сульфату;
 3. демитикон.

Допоміжні речовини:

 • гліцерин;
 • вода;
 • желатин;
 • олія сої (гідрогенізована);
 • тифоз 63.

Свічки надають протибактеріальну та протигрибкову дію на організм. За рахунок цього Поліжінакс застосовується не лише для корекції стану при молочниці, але і в рамках таких гінекологічних захворювань як ерозія шийки матки, бактеріальний вагініт, цервіцит (бактеріальний і грибковий), при неспецифічних формах вагініту. Компоненти препарату швидко блокують зростання чисельності патогенних організмів, знищують вже наявну негативну мікрофлору. Крім цього, свічки успішно справляються з сверблячкою, неприємними виділеннями з піхви, набряками та подразненням слизових оболонок. На відміну від багатьох інших «сильних» ліків, у Полижинакса практично не відзначається побічних ефектів, протипоказань, а випадків передозування з супутньою симптоматикою зареєстровано не було. Таким чином, засіб вимагає грамотного прийому, інструкція щоб була дотримана, лише з тієї причини, що, в іншому випадку, належного результату терапія може не принести. Наголошується, що при перериванні курсу або несистематическом введення лікарських капсул молочниця переходить у хронічну стадію з частими рецидивами, а у дрожжеподобного грибка поступово виробився «імунітет» до основних компонентів медикаментозного препарату. За рахунок цього подальше лікування засобами на основі ністатину може бути зовсім неефективним. До числа мінімальних протипоказань відносять:

 1. індивідуальну непереносимість та алергію на склад Полижинакса;
 2. ранні терміни вагітності (перший триместр), з обережністю свічки варто використовувати у 2-му і 3-му триместрах;
 3. ниркову недостатність; надмірне застосування засобу здатне погіршити самопочуття таких хворих;
 4. період грудного вигодовування.

Вдаватися до допомоги цього ліки можна під час менструацій. А ось від вживання алкоголю протягом всього курсу лікування доведеться утриматися. Статеві акти з постійним партнером, який також повинен проходити терапію проти кандидозу, не вітаються і припустимі лише за згодою лікаря. Можливі побічні дії:

 • алергічна реакція (свербіж, висипання на шкірі, набряки слизових, медикаментозна кропив'янка).

Багато жінок під час терапії відзначають наявність рясних напівпрозорих виділень з піхви в ранкові години. Це не є патологічною реакцією або побічною дією. Переривати терапію не слід. Випускається Поліжінакс у двох формах: вагінальні капсули і емульсія. Упаковки капсул можуть бути двох видів: на 6 штук і на 12. За кольором свічки молочного відтінку, невеликі за розміром, досить пружні, овальної форми. Використання лікарського препарату Поліжінакс для чоловіків заборонено. Для дітей випускається окрема форма кошти під назвою «Поліжінакс Вірго». Також призначаються дані супозиторії в якості профілактики, перед абортами та іншими операційними втручаннями.

Як використовувати препарат для лікування вагінального кандидозу

Щоб відчувалася необхідна динаміка в процесі лікування, важливо застосовувати капсули рівно в тій кількості і з тією регулярністю, яка запропонована лікарем. Відбувається введення засобу в організм лише після всіх необхідних гігієнічних процедур. Основна інструкція до засобу виглядає наступним чином (без урахування індивідуальних показань):

 • при спрямованої терапії проти кандидозу та інших суміжних хвороб гінекологічної сфери капсули використовуються один раз на добу перед сном; вводити супозиторій у твердому вигляді потрібно якомога глибше у піхву; тривалість курсу становить 12 діб;
 • у рамках профілактичних заходів тривалість дії становить 6 днів; вводиться лікувальний засіб також один раз за добу, ввечері.
Залежно від перебігу молочниці, наявності додаткових патологій лікарем можуть бути скориговані рекомендації по використанню Полижинакса.

Ефективне лікування кандидозу припускає комбінований підхід, частиною якого виступають вагінальні супозиторії. Однак не слід вибирати препарат, грунтуючись на радах подруг. Тільки грамотний лікар, спираючись на результати досліджень і враховуючи особливості організму, здатний скласти правильний план корекції стану.

Переглядів: 111