Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Які свічки можна при вагітності від кандидозу?

Вагітність – досить відповідальний і емоційний період у житті будь-якої дівчини чи жінки. Саме від того, наскільки вона буде уважно ставитися до свого здоров'я в цей період, залежить те, як буде в цілому протікати вагітність. На жаль, виникнення і розвиток різних інфекційних захворювань при вагітності зовсім не рідкість у наш час.

І одним з широко поширених і відомих практично кожній жінці недуг є кандидоз. Дане захворювання на ранніх стадіях не становить великої загрози для життя і здоров'я жінки і дитини, однак воно здатне серйозно ускладнити протягом всієї вагітності дискомфортними відчуттями, а відсутність і несвоєчасне лікування зазвичай призводить до розвитку у плода внутрішньоутробних вад. Для лікування захворювання лікарі зазвичай призначають свічки від молочниці при вагітності, вибір яких досить великий. Вони вважаються менш токсичними, ніж таблетки та капсули системного або загальної дії.

Плюси використання

Свічки від кандидозу мають багато переваг. По – перше, їх досить зручно вводити самим. Так само вони мають ковзну форму і м'яку основу. Легко розчиняються, завдяки чому забезпечується рівномірний розподіл ліків по всій слизової піхви. І нарешті, вони практично не всмоктуються в кров, що дозволяє убезпечити малюка від токсичних речовин.

Особливості застосування

Супозиторії відносяться до категорії препаратів місцевої дії. Адже таблетки загального та системної дії жінки приймають всередину, потім їх активні речовини всмоктуються через шлунково-кишковий тракт у кров, а потім доставляються до уражених органів. Навіть самі новітні і сучасні лікарські препарати, призначені для лікування кандидозу, строго не рекомендуються до застосування майбутнім мамам, тому що це може нашкодити дитині і дуже послабити організм, викликавши токсичне ураження.

Саме тому лікарі під час вагітності найчастіше застосовують свічки, практично не надають ніяких побічних проявів. Також варто відзначити, що не всі види свічок підходять для лікування майбутніх мам. Адже є й такі, які містять у своєму складі речовини, категорично протипоказані вагітним жінкам. Також існує величезна кількість і безпечних препаратів місцевого призначення, якими лікують молочницю при необхідності навіть у новонароджених.

Різновиди свічок

Свічки найбільш рекомендовані для лікування кандидозу у вагітних, так як вони безпосередньо впливають на збудника хвороби в піхву. Діапазон цін на свічки від молочниці при вагітності досить широкий і різноманітний. Є такі, які на перший погляд можуть здатися вам занадто дешевими, а є і досить дорогі. Але пам'ятайте, що не завжди висока ціна препарату може вплинути на позитивний результат ходу лікування, тому перш ніж придбати той чи інший препарат, для початку відвідайте лікаря – гінеколога.

Фахівці проведуть необхідні клінічні дослідження і призначать вам саме той препарат, від якого при лікуванні кандидозу буде, досягнутий найбільший успішний терапевтичний ефект. Лікар повинен обов'язково врахувати всі особливості вашого організму під час вагітності, в тому числі дізнатися про стан нирок, схильність до алергії і інші. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, це небезпечно не тільки для вас, але і в першу чергу для вашого малюка.

Які ж свічки можна використовувати вагітним жінкам при лікуванні молочниці? Всі свічки розрізняються своєю тривалістю терапії та входять до їх складу активною речовиною: кетоконазол, ністатин, клотримазол та інші. Щодо діючих речовин, що входять до складу супозиторіїв, перше місце за популярністю займає Пімафуцин. Часто доктора чи то за звичкою, чи то по незнанню призначають жінкам в положенні свічки з клотримазолом, однак тут не варто забувати про те, що дана речовина, будучи досить ефективним протигрибковим засобом, просто дозволений до застосування в першому триместрі.

Якщо у вас є можливість, то краще взагалі відмовтеся від свічок з Клотримазолом, поки ви знаходитесь в положенні. Набагато більш нешкідливим буде лікування Пимафуцином і Ністатином. Дані препарати випускаються у вигляді мазей, гелів і кремів, але для вагітних жінок оптимальним варіантом, звичайно ж, будуть вагінальні свічки. Для лікування може застосовуватися Бетадин. При ранній формі кандидозу вагітним слід застосовувати супозиторії Кетоконазол, Гінезол або Ливарол. Свічки, що містять флуконазол, призначаються вагітним вкрай рідко, тільки при хронічних і задавнених формах молочниці, і то якщо ризик користі для жінки набагато вище, ніж можлива шкода для дитини.

Опис свічок за призначенням

Бетадин – ці свічки мають комплексним антисептичну і протигрибковою дією. Його застосовують не навмисно для виправлення даної грибкової інфекції, однак його ефективність доведена клінічно. Безперечне позитивне якість Бетадіна – його безпека. Він зовсім не викликає побічних дій і алергії, завдяки входить до його складу йоду. Свічки володіють прекрасним антибактеріальну та протизапальну дію, полегшують і припиняють подальший розвиток збудників, не дратуючи при цьому вагінальну слизову оболонку.

Пімафуцин – широко відомий засіб, що допомагає в боротьбі з кандидозом у вагітних. Його головним компонентом є речовина натаміцин, яке дуже ефективно і блискавично руйнує грибок, повністю знімає всі хвороботворні симптоми і сприяє якнайшвидшого одужання, не завдаючи шкоди майбутній дитині.

Поліжінакс – свічки на основі неоміцину і ністатину, які є потужним антибіотик місцевої дії. Ці свічки лікарі відносять до препаратів комбінованого типу, їх можна застосовувати навіть коли жінка знаходиться в положенні, проте пам'ятайте, що лікування обов'язково має проходити під суворим контролем лікаря, так як антибіотик може нашкодити природній мікрофлорі піхви.

Ливарол — це протигрибковий препарат досить широкого спектру дії. Даний препарат, звичайно ж, коштує недешево, зате допомагає багатьом жінкам ефективно перемогти молочницю без шкоди для дитини.

Комплексність лікування

Слід, перш за все, пам'ятати, що кандидоз – це основна ознака імунодефіциту в організмі і якщо його неможливо повністю вилікувати, то це може стати першим дзвіночком серйозною та небезпечною патології. Крім того, у вагітних жінок бактерії молочниці розмножуються набагато швидше і інтенсивніше. Дуже важливо в основне лікування включити загальнозміцнюючі імуномодулятори. Наприклад, можна приймати ректальні свічки з віфероном. А от щоб поповнити кількість так би мовити, «нормальних» бактерій в організмі добре приймати препарати, що містять біфідобактерії. Також для комплексності лікування, вагітним потрібно використовувати в лікуванні молочниці і народні засоби, які абсолютно нешкідливі в їх положенні.

У висновку хотілося б ще раз відзначити, що свічки при молочниці, прийняті вагітними жінками – один з найбільш ефективних і безпечних способів лікування.

Звичайно, самим ідеальним варіантом буде лікування вагінального кандидозу ще до того як ви заберемениете, щоб повністю убезпечити і себе, і малюка. Але сучасна медицина не стоїть на місці і постійно допомагає практично без шкоди вилікувати дане захворювання, навіть якщо воно виявлено у вас вже в період виношування дитини. При такому діагнозі відразу ж вирушайте в лікарню і наполягайте, щоб лікар прописав вам місцеве ефективне лікування, яке приблизно за тиждень позбавить вас від такого неприємного недуги.

Переглядів: 326