Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Свічки при грудному вигодовуванні

Вагітність і період лактації є серйозним стресом для жіночого організму. Імунна система в цей час працює відразу на два організму, передаючи свої захисні сили малюкові спочатку через плаценту, а потім через грудне молоко. Цей фактор, разом із загальною перебудовою гормонального фону жінки, робить її схильною до зараження різними інфекціями. Саме тому поширеною проблемою серед молодих мам стає молочниця.

Грибок Candida може поселятися не тільки на слизових статевих органів жінки, але і вражати молочні протоки і соски, створюючи великий ризик зараження дитини. Особливість молочниці при грудному годуванні полягає в тому, що в цей період прийом медикаментів повинен бути зведений до мінімуму. Адже хімічні лікарські речовини, впливаючи на організм матері, автоматично потрапляють в молоко і можуть чинити негативний вплив на імунну систему та організм дитини в цілому.

Передумови розвитку кандидозу при годуванні груддю:

Ризик прояви молочниці значно зростає у жінок, які перенесли вагінальний кандидоз, будучи вагітними. Прийом гормональних препаратів або антибіотиків (вагінальні таблетки, свічки) призводить до порушення природної мікрофлори в організмі, з-за чого створюється благодатний грунт для розмноження грибка Candida. Розвиток грибкової інфекції сосків може статися, якщо на їх поверхні є довго (від 10 днів) не загоюються тріщини та інші пошкодження. Також причиною розвитку інфекції можуть бути захворювання – цукровий діабет, анемія і т. д.

Симптоми кандидозу при лактації

  • Придбання соском блискучого яскраво-рожевого кольору;
  • Підвищення чутливості сосків (хворобливі відчуття при торканні, прийнятті душу, носінні прилеглого білизни);
  • Відчуття свербежу, печіння, поколювання в області соска;
  • Простреливающая біль у молочних залозах при годуванні. Може віддавати в руку або плече;
  • Зменшення кількості молока;
  • У деяких випадках відзначається поява шкірного кандидозу під грудьми.
  • Класичні прояви вагінального кандидозу (рясні творожистие виділення, печіння, свербіж, болючість сечовипускання).

У деяких жінок під час розвитку молочниці при грудному вигодовуванні візуальні симптоми можуть бути відсутні, проте біль і свербіж у сосці все ж присутні.

Лікування кандидозу свічками

Насамперед варто упевнитися, що причиною неприємних симптомів служить саме молочниця. Для цього достатньо звернутися до лікаря, який візьме на аналіз мазок з піхви. Біль при годуванні може банально стати результатом неправильного прикладання немовляти до грудей або незручною пози при годуванні.

Лікарі категорично не радять відмовлятися від годування. Краще робити це менш тривалий час, але частіше. Якщо біль у грудях стає нестерпним, дозволяється зціджування для подальшої підживлення малюка. Однак заморожувати молоко не можна, так як це створить більш сприятливе середовище для збільшення числа бактерій. Обов'язково дотримуйтесь правил гігієни – мити або дезінфікують руки, перш ніж проводити процедури по догляду за малюком (годування, зміну підгузника і т. д.).

Найбільш дієвим методом є призначення свічок від молочниці при лактації. Найчастіше лікарі призначають свічки «Пімафуцин», «Клотримазол» і «Тержинан» — протягом тижня по одній перед сном (через 2 тижні рекомендується повторити курс).

Народна медицина радить після годування обмивати соски розчином соди (1 ч. л. соди на 1 стакан води). Це дозволить створити непридатну для життя грибка лужне середовище, тим самим заважаючи розмноженню Candida.
Відмовтеся від прокладок для грудей або міняйте їх після кожного годування. Також краще не надягати тісний одяг, білизну і колготки з синтетичних матеріалів.
Пам'ятайте, що курс лікування необхідно пройти і мамі і малюкові, навіть якщо симптоми молочниці проявляються тільки в одного з них.

Переглядів: 136