Розділ: Препарати для лікування молочниці

Таблетки від молочниці — огляд препаратів

Цілеспрямоване лікування такої недуги як кандидоз (молочниця) найчастіше передбачає комплексний вплив на грибок роду candida, активний в організмі. Сучасний фармакологічний ринок рясніє швидкодіючими засобами проти молочниці, представленими в різних форматах. Серед такого лікарського різноманіття можна знайти і протигрибкові препарати «нового покоління», які ліквідують прояв недуги і пригнічують активність грибків за один прийом. Однак найбільш затребуваними і добре зарекомендували себе залишаються кошти для дівчат у формі різних таблеток, що рятують від кандидозу. Проведення самостійного лікування з допомогою медикаментозного впливу не рекомендується, важливо обов'язково проконсультуватися з фахівцем, разом з ним підбираючи сильне або, навпаки, максимально щадне ліки від гострої або хронічної форми молочника. Залежно від індивідуальних особливостей, лікарських приписів або протипоказань при виборі можна зупинитися на вагінальних, ректальних або ж пероральних препаратів для вживання всередину. Які ж засоби найбільш ефективні? Якими можуть бути таблетки від молочниці, успішно рятують від недуги? І що являють собою лікарські препарати «нового покоління»?

Вагінальні і ректальні капсули для лікування грибкової патології

У більшості випадків терапія проти кандидозу передбачає введення всередину організму певного засоби від молочниці, яке мало б вплив на вогнище грибкової інфекції. Як вагінальні, так і ректальні супозиторії, свічки або таблетки є варіантом місцевої терапії від грибкової патології. І нерідко їх необхідно комбінувати з мазями, гелями, кремами проти молочниці, які успішно знімають за день явні прояви цієї недуги.

Як і інші таблетки від молочниці, вагінальні або ректальні лікарські капсули можуть мати в своїй основі різне активну речовину. Саме за рахунок такої особливості і необхідний грамотний підбір препаратів для лікування, щоб надавало ліки прямий вплив на активний підвид грибка в організмі. Незважаючи на той факт, що основна симптоматика у вигляді свербежу, виділень, печіння знімається навіть однією свічкою від кандидозу, доза активної речовини вкрай мала, щоб за добу знищити зросла кількість «агресивних» грибків.

Тому вагінальні або ректальні капсули вимагають курсового лікування, якщо стоїть мета повністю позбутися від недуги, а не тільки заглушити його зовнішні прояви.

Перед використанням ліки від будь-якої форми молочниці потрібно уважно вивчити анотацію, а саму терапію проводити, спираючись на поради, дані лікарем на очному прийомі. Однак більшість коштів, які успішно допомагають при боротьбі з грибковим захворюванням, необхідно ввести в організм один раз на добу, перед відходом до сну.

У середньому курсове лікування, при якому застосовуються або вагінальні супозиторії ректальні, можна здійснювати від 3-х до 14-ти днів.

Найбільш популярні варіанти супозиторіїв для вагінального впливу

 1. Ністатин (інша назва Тержинан).
 2. Пімафуцин.
 3. Клотримазол (додаткове назва Антіфунгол).
 4. Кліон-Д 100.
 5. Ливарол (Кетоконазол).

Кращі ректальні капсули від кандидозу

 • Віферон.
 • Ністатин для ректального введення.
 • Гінезол.
 • Пімафуцин для ректального лікування.

Якщо ліки даного типу при молочниці не приносять належного результату, може знадобитися додаткове вплив на грибкову патологію. У такому варіанті підбираються таблетки від молочниці для перорального застосування.

Ефективні таблетки для перорального прийому

Медики схильні вважати, що вагінальні або ректальні капсули не справляються з активністю дріжджоподібних грибків у тому випадку, коли здійснюється вже запізніле лікування тривалого кандидозу, що встиг перейти в хронічну форму. І тоді не просто можна, але і потрібно додати до терапії таблетки перорального типу від молочниці для жінок, прийом яких може здійснюватися протягом кількох днів або тривати досить довго, виходячи зі стану пацієнтки.

Прийом всередину таких препаратів зазвичай не залежить від часу доби, проте пити їх слід, спираючись на нюанси, наведені в інструкції. Дані протигрибкові засоби мають додаткову особливість. Багато їх них можна приймати не тільки в моменти кандидозу, але і в ситуаціях, коли до подібного недузі приєднуються хворобливі стани, викликані активністю інших бактерій і вірусів в організмі.

Серед ключових протипоказань для лікування даним способом зазвичай виступають такі моменти:

 1. вагітність, під час якої краще отримати детальну консультацію гінеколога;
 2. патологічні процеси, що зачіпають нирки або печінку;
 3. при деяких хворобах шлунка і кишечника приймати сильнодіючі засоби не рекомендується;
 4. годування груддю;
 5. алергічні реакції та індивідуальна непереносимість активних компонентів, які містять пероральні препарати від молочниці.

Як і у випадку з місцевим лікуванням, полегшення, згасання симптомів кандидозу відбувається зазвичай вже в перший день терапії. Проте одна таблетка не зможе повністю усунути активність грибків, особливо при затяжній формі подібної патології.

Список коштів, спрямованих на успішне лікування, досить великий. Фармакологічні компанії пропонують як дорогі ліки, так і препарати середньої цінової категорії. Вибираючи підходяще засіб, варто враховувати, що не тільки ціна впливає на ефективність і якість. Потрібно звертати увагу на те активна речовина, яка знаходиться в основі медикаменту.

Які ліки вибрати? Популярні варіанти пероральних препаратів

 1. Флуконазол.
 2. Орунгал.
 3. Протигрибковий засіб Ирунин.
 4. Мікосист.
 5. Флюкостат.
 6. Бутоконазол.
 7. Гіно-дактарін.
 8. Ізоконазол.
 9. Поліжінакс.
 10. Дифлюзол.

При вагітності можна вживати наступні засоби по одній пігулці в день:

 • Міконазол;
 • Леворин;
 • Фуцис.

Намагаючись знайти відповідь, яке найбільш швидкодіючий і результативний засіб серед усього різноманіття препаратів, потрібно врахувати, що реакція на лікарську терапію завжди індивідуальна. За рахунок особливостей організму, фонових проблем, додаткових впливів, можливого імунітету у патогенних грибків до того чи іншого активної речовини підсумок корекції стану може бути різним. І щоб лікувальний процес не був марним, краще один раз переговорити з грамотним медичним фахівцем. Це також вбереже від ризику можливих ускладнень стану.

Ліки нового типу від кандидозу

Коли по ряду особистих причин немає можливості проводити тривалу терапію з дня у день, порятунком здатні стати лікарські засоби «нового покоління». Ключова їх відмінність від звичних препаратів полягає в тому, що одна пігулка або разова доза гелю (крему) містить велику кількість речовини, що усуває прояви молочниці. Дана речовина не виводиться з організму протягом доби, а залишається активним до 3-х днів. Однак на такі медикаментозні засоби ціна досить висока.

До числа таких ліків можна віднести упаковки вже названих таблеток (наприклад, Флюкостат, аналогами можуть вважатися Дифлюкан, Дифлюзол), які містять лише одну пігулку на 150 мг. А також окремо виділяються спеціальні вагінальні креми. Їх можна без проблем вводити в організм самостійно, використовуючи йде в комплектації до засобу шприц одноразового застосування. Саме затребуване ліки такого типу – Гинофорт.

Подібні препарати проти грибкової інфекції практично не мають протипоказань, а з побічних ефектів найчастіше відзначається лише алергічна реакція, що проходить самостійно після переривання (або завершення курсу терапії. На основі клінічних досліджень не було виявлено ризику передозування з супутньою симптоматикою.

Прагнучи позбутися від неприємної грибкової патології, не слід безсистемно приймати вибрані навмання ліки або здійснювати іншого роду самостійну корекцію хворобливого стану. Такі дії здатні не принести результату, але викликати негативні наслідки і ускладнення. Щоб можна було забути про виснажливу молочницю, потрібно скласти грамотний план лікування, перебуваючи під наглядом у кваліфікованого фахівця. Однак знання про варіанти лікарських засобів дозволять орієнтуватися при виборі препарату разом з лікарем.

Переглядів: 300