Розділ: Препарати для лікування молочниці

Тержинан від молочниці у жінок

Успішне лікування будь-якого захворювання залежить від загального настрою пацієнта, вірно підібраної терапії і від того, наскільки людина готова прислухатися до всіх рекомендацій лікаря. Всі ці моменти актуальні, коли здійснюється лікування і такого грибкового захворювання як молочниця. Важливим моментом терапії виступає грамотний підбір кошти активності проти патогенних грибків у організмі. Часто вибір падає на вагінальні свічки або таблетки для жінок. При цьому фармакологічних протигрибкових препаратів існує дуже багато, але серед них можна виділити найбільш ефективні і популярні засоби. До числа таких ліків відноситься і Тержинан, який гінекологи охоче рекомендують своїм пацієнткам у разі різних форм кандидозу. Які особливості цього засобу проти грибкового недуги? І як має здійснюватися лікування?

Деякі відомості про препарат проти кандидозу

Першим відмітним моментом цього засобу виступає факт того, що Тержинан не має аналогів на відміну від багатьох інших ліків проти грибкової патології. При цьому даний препарат для місцевого впливу на патогенні грибки випускається в двох формах: вагінальні таблетки і супозиторії (свічки) для жінок.

Тержинан успішно зарекомендував себе як ліки, що допомагає при гострій молочниці, актуальне для корекції та хронічного недуги. Щоправда, у другому випадку може знадобитися додаткове (комплексне) лікування із застосуванням інших засобів перорального типу.

Завдяки чому Тержинан дійсно успішно лікує грибкову патологію у жінок? Відповідь криється в його активному складі. Всередині цього ліки знаходяться такі компоненти як неоміцину сульфат, ністатин, преднізолон, а також тернидазол. З-за такого складу препарат може застосовуватися не тільки проти молочниці, але і в ситуації діагностування додаткових хворобливих станів, що зачіпають гінекологічну сферу.

Тержинан успішно лікує бактеріальні інфекції, а також використовується як профілактичний засіб. Вагінальні таблетки чи свічки рекомендується застосовувати перед гінекологічними операціями у жінок, зокрема перед абортами.

Для корекції стану в рамках затяжної форми захворювання потрібно поєднувати місцеву терапію цим засобом з прийомом таблеток всередину. Затребуваним є ліки і у випадку, коли потрібно прибрати яскраву симптоматику кандидозу перед пологами, з допомогою нього лікарі рекомендують проводити санацію в домашніх умовах або в стінах пологового будинку. Незамінним може стати даний засіб в ситуації, коли необхідно зробити профілактичний вплив на мікрофлору піхви, щоб запобігти можливий рецидив грибкового захворювання.

Ще однією важливою особливістю Тержинана, що застосовується проти молочниці у жінок різного віку, є те, що свічки та інші лікарські форми засобу практично не мають протипоказань, побічного впливу на організм.

До числа негативних впливів відносять лише:

  1. можливу алергічну реакцію;
  2. протипоказано засіб на ранніх термінах вагітності;
  3. не рекомендується застосовувати при наявності індивідуальної непереносимості всіх або окремо взятих компонентів препарату;
  4. з обережністю лікування повинно здійснюватися в осіб, молодше 16-ти років.

При цьому свічки і таблетки для вагінального використання припустимі, коли здійснюється лікування кандидозу на останніх термінах вагітності. Терапію не потрібно переривати навіть у моменти менструацій, що може бути особливо зручно, коли потрібно комплексне лікування при хронічній, затяжної хвороби.

За проведеним дослідженням виходить, що подібний засіб не вступає в конфлікт з іншими лікарськими препаратами. Тому здійснювати одночасну терапію молочниці з використанням Тержинана та іншого додаткового захворювання в організмі, коли необхідний прийом різних медикаментозних засобів, дозволено. Однак рекомендується утриматися від вживання антибіотиків, які можуть впливати на процес лікування кандидозу, провокуючи нові спалахи грибкової патології.

Препарат не є гормональним. Відпускається В аптеках виключно за рецептом.

Нюанси терапії

У більшості випадків лікування кандидозу здійснюється у жінок протягом 3-15 днів. Якщо недуга міцно закріпився в організмі, може знадобитися більш тривала терапія із застосуванням різних препаратів. Однак саме Тержинан при молочниці зазвичай дає позитивні результати вже протягом перших кількох днів терапії. Симптоматика йде через добу після першого використання свічки, таблетки. В залежності від форми випуску цього засобу проти патогенних грибків, буде трохи відрізнятися принцип використання протигрибкового засобу.

Свічки проти грибкового захворювання застосовуються наступним чином:

  1. вони вводяться в організм у незмінному вигляді, не потрібно розмочувати або розтоплювати супозиторій;

  2. використання свічки Тержинана здійснюється після всіх гігієнічних процедур і виключно чистими руками;
  3. досить вводити по одному супозиторію на добу (на ніч) протягом 7 діб, якщо хвороба слабо виражена, і до двох тижнів триває лікування, коли є важка форма молочниці;
  4. після введення супозиторія не рекомендується ходити в туалет, підмиватися близько 2-3 годин; вставати і сідати також не можна відразу, потрібно полежати хоча б 10-15 хвилин.

Протягом 20 хвилин свічки в організмі розчиняються, надлишки лікарського засобу після виходять з виділеннями через деякий час.

Таблетки вагінального типу проти грибкового недуги мають такий же принцип використання, як і супозиторії. Основна відмінність полягає в тому, що перед застосуванням таблетку треба розігріти або розмочити трохи у воді, щоб вона стала м'якою. Лише після препарат вводиться в організм. Незважаючи на те, що Тержинан успішно лікує і молочницю, і інші інфекції, терапія за допомогою вагінальних таблеток не повинна перериватися на протязі 2-х тижнів.

Рекомендується проводити корекцію стану жінці одночасно з її сексуальним партнером.

Завдяки подібному, ризик, що хвороба повернеться знову після курсового лікування, значно знижується.

Профілактичне використання супозиторіїв або таблеток передбачає більш короткий курс. Досить скористатися Тержинаном 3-6 днів поспіль. Приблизно така ж кількість часу відводиться на корекцію стану даними ліками перед пологами або до здійснення хірургічного втручання.

Для більшої ефективності кошти незайвим буде вдатися до кремів або гелям зовнішнього застосування, які успішно рятують від почервонінь і запалень на поверхні слизових оболонок. Комбінування лікарської терапії з домашніми способами корекції також допустимо, але лише після консультації з особистим гінекологом.

Незалежно від того, яка форма препарату вибирається, перед застосуванням обов'язково потрібно детально вивчити анотацію до ліків, а також проконсультуватися з медичним спеціалістом. Це дозволить уникнути можливих ускладнень при лікуванні. І не можна переривати заданий курс, навіть якщо прояви недуги швидко зникли. В іншому випадку повторна терапія може не принести ніякого гідного результату.

Переглядів: 225