Розділ: Препарати для лікування молочниці

Таблетки Трихопол — застосування при молочниці

Відвідування лікаря – заняття не з приємних, особливо в ситуації, коли справа стосується огляду у гінеколога. Тому дуже часто звернення за медичною допомогою відкладається до останнього. Коли виявляються симптоми молочниці (кандидозу), більшість жінок вважає за краще займатися самолікуванням, не підозрюючи про те, що такий вплив на хвороба може спровокувати ускладнення або просто не дати жодного результату. Нехай і не вважається ця грибкова патологія важким станом, вона потребує грамотному лікуванні, заснованому на огляді і результати аналізів. Завдяки різноманітності спеціалізованих препаратів, якщо підібрано ліки правильно, виходячи з стану та індивідуальних особливостей організму, вилікувати неприємне захворювання не становить великої праці. Серед численних рекомендацій з лікарських засобів можна зустріти згадування такого препарату як Трихопол від молочниці, який дійсно нерідко призначається медиками при лікуванні грибкового недуги. Але що являє собою дане ліки? Так воно ефективно при кандидозі?

Загальна інформація про лікарський засіб

Трихопол – досить поширений медикаментозний препарат, що застосовується при різних захворюваннях, в тому числі і гінекологічного типу. Таблетки даного засобу часто рекомендую приймати перед операційним втручанням в області сечостатевої сфери, а також при наявності характерних запальних процесів. Цей засіб надає згубний вплив на окремі види мікробів, бактерій.

Основною діючою речовиною є метронідазол. Застосування засобу з подібним активною речовиною виправдане не тільки при гінекологічних патологіях, але і в рамках деяких шлунково-кишкових захворювань, які можуть провокувати розвиток дисбактеріозу.

Інструкція у даних таблеток досить обширна і детальна, на неї рекомендується звернути належну увагу із-за наявності побічних ефектів, протипоказань до використання засоби. До числа основних моментів, які виступають проти того, щоб лікувати будь-який патологічний стан із застосуванням Трихопола, ставляться період годування груддю, вагітність, захворювання печінки.

Також не рекомендуються до застосування дані таблетки в дитячому віці і в ситуації наявності непереносимості (алергічної реакції) основного компонента лікарського засобу. І важливо врахувати, що комбінуючи Трихопол з іншими препаратами, можна посилити їх токсичність, при цьому знижуючи загальну ефективність обох засобів. Детальна інструкція до ліків містить повний список медикаментів, з якими небажано поєднувати Трихопол.

При яких патологічних станах особливо допомагає подібний антибактеріальний препарат?

 1. Інфекційні ураження організму різного типу, що виникають, в тому числі, як наслідки операційного втручання.
 2. Трихомоніаз, лямбліоз, амебіаз.
 3. Запальні процеси, що зачіпають нирки і сечостатеву систему.
 4. Вагініти різного типу, в тому числі і у формі ускладнень на тлі хронічного кандидозу.

Таблетки мають ряд неприємних побічних ефектів. До них відносяться:

 • алергічні реакції різного типу і прояви;
 • розвиток патологій печінки та підшлункової залози при частому і ненормованому прийомі засобу;

 • головний біль, запаморочення і ряд додаткових реакцій з боку нервової системи;
 • зміна складу крові, зменшення кількості лейкоцитів, у рідкісних випадках здатна розвиватися анемія;
 • сухість і присмак крові в роті;
 • може розвиватися стоматит.

До побічних дій можна віднести також у жінок і у чоловіків при прийомі таблеток зміна кольору сечі. Найчастіше вона набуває цегляний або темно-коричневий з червоним відтінком. Однак подібне є поширеною реакцією на препарат, не повинно викликати тривоги і побоювання, якщо не супроводжується такий прояв організму додатковими негативними симптомами та ускладненнями.

Інструкція до засобу також містить ремарку про те, що таблетки Трихопола при неправильному дозуванні, невірному застосуванні здатні викликати передозування. Основними проявами стану стають сильна блювота і відчуття нудоти, озноб, судоми.

Застосування ліків повинно здійснюватися поза вживання їжі, оскільки їжа погіршує процес всмоктування активної речовини і може сповільнити процес дії Трихопола на кілька годин. Препарат необхідно приймати внутрішньо, виходячи з приписів лікаря, спираючись на інструкцію і враховуючи особливості захворювання, при якому він призначається. Тривалість курсу залежить від загальної динаміки.

В аптеках засіб відпускається вільно (без рецепта).

Застосовувати таблетки Трихопол для лікування молочниці у жінок?

Чи можна лікувати за допомогою цього ліки молочниці у жінок чи чоловіків? Так як засіб є протимікробну, антибактеріальну, патогенні грибки в організмі не реагують на вплив активної речовини. За рахунок чого терапія при кандидозі з використанням виключно цього препарату абсолютно марна. Тому в більшості своїй можна зустріти відгуки про засіб нейтральні або негативного характеру, коли застосовується Трипохол при молочниці. Проте в окремих ситуаціях лікарі все-таки подібний препарат призначають для корекції стану, при якому діагностується кандидоз. За рахунок чого таке лікування стає актуальним?

Лікувати гостру форму молочниці, не супроводжується іншими патологічними станами, запальними процесами, з використанням Трихопола справді безглуздо. Непотрібним вважається застосування препарату для жінок і у випадках, коли грибковий недуга виступає самостійним захворюванням, а не симптомом якої-небудь основної внутрішньої хвороби. Однак до цього засобу можна звертатися у наступних випадках:

 1. при комбінації Трихопола з сильнодіючими протигрибковими ліками в ситуації хронічної або слабко молочниці;
 2. як допоміжний засіб для жінок в моменти ускладнень при грибкової патології, коли приєднуються запальні процеси, інфекції сечостатевої системи;
 3. застосування препарату допустиме при бактеріального типу вагінозі, який виникає як наслідок, коли кандидоз довго не лікується.

Не варто припускати, спираючись на сторонні відгуки, що подібне лікарський засіб самостійно здатне вилікувати захворювання, викликане зростанням чисельності грибів роду кандида. Воно ефективно лише у випадках комбінованої терапії, коли загальний стан вимагає комплексного лікування. Трихопол також не застосовується як ліки профілактичного типу. І, незважаючи на його загальну доступність, не варто самостійно призначати собі курсову терапію, яка може призвести до негативних наслідків. Не займайтеся лікуванням молочниці в домашніх умовах без консультації з фахівцем, щоб не ускладнити хід перебігу хвороби.

Переглядів: 129