Розділ: Лікування молочниці у жінок

Від чого з'являється молочниця у жінок

причини кандідозу у жінокМолочниця, мабуть, одне з найбільш поширених захворювань статевої сфери у жінок. Фахівці, які займаються лікуванням і профілактикою захворювання, завжди можуть відповісти на питання, від чого з'являється молочниця. На сьогоднішній день, за статистикою, майже кожна друга жінка знає про молочницю не з чуток.

Сучасне суспільство схильне до стресу, а в зв'язку з цим дуже часто організм втрачає свої захисні функції, і імунна система слабшає, а в результаті інфекційні захворювання стають більш активними. Однією з причин, чому з'являється молочниця, вважається ослаблення імунітету. Організм перестає чинити опір інфекції і активному розмноженню грибків, а як наслідок починається кандидоз.

Жінки найбільш часто піддаються зараженню грибком, в силу будови свого організму. Особливо часто молочницю і її прояви можна зустріти під час вагітності, коли всі сили організму спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку плода. Відбувається гормональна перебудова і виникає велика ймовірність загострення хронічних захворювань, які, в свою чергу, можуть стати причиною виникнення молочниці. Від чого буває молочниця і чи можна її визначити, знаючи основні причини її появи?

Причини виникнення жіночого кандидозу або молочниці

 1. Досить частою причиною виникнення кандидозу у дівчат і жінок є ослаблена імунна система. Це може бути пов'язано з численними простудними і інфекційними захворюваннями, не дотриманням гігієнічних правил, сильному емоційному навантаженні і стресі, які також призводять до ослаблення всіх функцій організму.
 2. Ряд хронічних захворювань, які можуть виникати у дівчат ще в підлітковому віці, створює сприятливе середовище для появи і розвитку хвороби. Ще в школі, порушення режиму харчування, часті перекуси, порушення обміну речовин і гормональні збої можуть бути причиною початку розвитку грибкових інфекцій. Хвороби травного тракту з пригніченою корисною мікрофлорою, також створюють умови для розмноження грибків і бактерій в стравоході, від чого буває молочниця. Кандидоз досить часто вражає внутрішні органи і поширюється далі по стравоходу, приводячи до таких супутніх захворювань, як коліт, гастрит, дисбактеріоз, що супроводжуються діареєю, втратою ваги, непрохідністю кишечника. Саме в такому середовищі грибки починають активізуватися і в результаті можуть проявитися у формі серйозної хвороби та її наслідків.
 3. Найчастіше у жінок і дівчат молочниця виникає в області статевих органів і може уражати всю сечостатеву систему. Причиною може стати прийом гормональних контрацептивів, часта зміна статевих партнерів, не дотримання гігієни статевих органів, алергічні реакції, носіння вузької синтетичної нижньої білизни. прийом гормональних контрацептивів

  Іноді застосування гігієнічних тампонів і прокладок, може також позначитися на зміні мікрофлори піхви і привести до запальних процесів, які, в свою чергу провокують молочницю у дівчат і жінок.

 4. При порушенні обмінних процесів, підвищеному вмісті цукру в крові, вживанні великої кількості солодкого, може розвинутися діабет, який дуже часто призводить до розмноження грибка в організмі і безпосередньо захворювання кандидозом. При появі перших симптомів захворювання молочницею, необхідно її лікувати із застосуванням протигрибкових засобів, що призначаються фахівцем.
 5. Перехід молочниці у хронічну стадію у жінок зустрічається не рідко. Причина в тому, що лікування її часто затягується або не доводитися до кінця. Внаслідок цього виникають рецидиви, які з часом можуть призвести до серйозних порушень в області статевих органів.
 6. Коли у дівчат починається менструальний цикл, необхідно дуже ретельно стежити за гігієною статевих органів, тому що в цей період перебудови організму інфекція може потрапити в піхву і викликати запалення і зокрема розмноження грибка. прояви і ознаки молочниці у жінок

  Поява сильних виділень з характерним запахом, особливо після закінчення менструації, може бути причиною початку молочниці і однією з її ознак. Але щоб бути впевненою в тому, що це може бути дійсно молочниця, а не інше захворювання, необхідно звернутися за консультацією та діагностикою. Після лабораторних досліджень може бути встановлений діагноз молочниця і тільки тоді слід починати її лікувати.

 7. При захворюваннях ендокринної системи дуже часто, як наслідок її дисфункції, виникає дріжджова інфекція, викликана зростанням грибка на тлі основної хвороби. Захворювання щитовидної залози є також факторами ризику у дівчат і жінок.
 8. Ураження молочницею зустрічається досить часто у жінок які страждають алергічними реакціями, особливо сезонного типу. Сам грибок кандида може стати причиною алергії і тривале лікування молочниці, особливо в хронічній формі, також може спровокувати реакцію організму на дію протигрибкових препаратів. алергія у жінок

  Саме тому, коли починають лікувати інфекцію, дуже важливо підібрати правильну терапію, особливо для людей з підвищеною чутливістю. Не всі засоби від кандидозу безпечні, тому що мають ряд протипоказань і побічних ефектів. Лікувати молочницю у жінок, які страждають алергічними реакціями, слід препаратами місцевої дії при цьому бажано пройти попередній тест на алергію.

Вилікувати захворювання в гострому періоді можна досить швидко, якщо вчасно звернутися за консультацією і поставити правильний діагноз.

Іноді симптоми хвороби дуже схожі на інші інфекційні форми ураження статевої системи. Виділення нехарактерного кольору і запаху, дискомфорт у піхві, порушення менструального циклу, болючість при сечовипусканні, всі ці симптоми і причини можуть супроводжувати не тільки молочницю, але також зустрічаються при трихомоніазі, генітальному герпесі, гонореї. Тому перш ніж займатися самолікуванням, слід провести лабораторні дослідження на наявність грибкової або іншої інфекції в організмі жінок.

При дотриманні гігієни, здоровому способі життя, повноцінному харчуванні і відсутності шкідливих звичок ризик захворювання значно знижується.
Особливо важливо вчасно почати лікувати молочницю, а в подальшому проводити її профілактику, особливо у молодих дівчат, щоб не мати неприємних наслідків із захворюваннями сечостатевої системи. Профілактичні заходи після лікування значно знижують ризик повторення кандидозу у жінок.

Переглядів: 288