Розділ: Препарати для лікування молочниці

Відгуки про препарати для лікування молочниці у жінок

Одним з найбільш поширених захворювань серед жінок можна вважати молочницю або кандидоз. Грибок при певних причинах починає вражати статеву систему проявляється численними симптомами, які порушують звичне життя, завдаючи дискомфорт і досить неприємні наслідки захворювання. Якщо вчасно не почати лікувати кандидоз, то хвороба набуває хронічну форму, що супроводжується постійними рецидивами. У цьому випадку доводиться використовувати комплекс заходів для усунення основних причин хвороби, а в подальшому тривалий час займатися профілактикою молочниці. У здорової жінки опір росту грибка надають корисні бактерії, які знаходяться в кожному організмі. Якщо ж кількість бактерій зменшується, це може призвести до зростання дріжджовий інфекції і в кінцевому рахунку до захворювання кандидозом.

Однією з причин розвитку хвороби є застосування антибіотиків при простудних і вірусних захворюваннях.

Саме вони здатні пригнічувати корисну мікрофлору, яка відповідає за опірність організму. У період інфекційних захворювань важливо подбати про те, щоб наслідками хвороби не стало розвиток молочниці.

Найчастіше у жінок молочниця вражає сечостатеву систему і слизову піхви, хоча може зустрічатися і в інших формах.

Сприяють розвитку кандидозу

 • неправильне харчування;
 • хронічні захворювання травного тракту;
 • діабет, підвищений вміст цукру в крові;
 • захворювання органів дихання;
 • порушення роботи ендокринної системи;
 • гормональні порушення, дуже часто пов'язані з прийомом гормональних контрацептивів;
 • тривалий прийом антибіотиків;
 • алкоголізм;
 • вірус імунодефіциту, СНІД;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • захворювання зубів і ясен;
 • не дотримання гігієнічних правил;
 • вагітність та грудне вигодовування.

Для лікування захворювання використовуються препарати місцевої і загальної дії. Кожен з них впливає на активність грибка і дозволяє вилікувати хворобу на різних стадіях і формах її прояву. При хронічної молочниці з постійними рецидивами, необхідний комплексний і довготривалий підхід до лікування.

Визначити характер захворювання, провести діагностику і призначити необхідний курс прийому препаратів може тільки фахівець. Самостійний прийом коштів від кандидозу не завжди може допомогти в лікуванні захворювання і дуже часто призводить до виникнення хронічної молочниці.

Наслідки, що виникають внаслідок несвоєчасного або незакінченого лікування, можуть бути дуже важкими. Серед них зустрічається не виношування вагітності, безпліддя, ураження внутрішніх органів грибковими інфекціями з порушенням їх функцій.

Численні препарати, що використовуються для лікування грибкових захворювань, поділяються на місцеві та загальні. Необхідність використання тих чи інших засобів визначає фахівець після огляду і постановки діагнозу.

Препарати для лікування грибкових інфекцій

 1. Серед призначуваних препаратів для лікування дріжджовий інфекції у жінок і чоловіків, використовуються кошти надає місцеву дію. Серед них свічки, крем, мазь, гель, що володіють протигрибковим ефектом.

  Тривалість їх використання призначає фахівець. Зазвичай терміни застосування становлять від одного тижня до місяця, у виняткових випадках застосування препаратів може продовжуватися. Це стосується в основному хронічної форми кандидозу. Серед відомих засобів місцевої дії найчастіше використовують Клотримазол, Ністатин, Пімафуцин, Ливарол. Способи їх застосування схожі. Використовувати свічки і крему слід від одного до двох разів на день, залежно від форми кандидозу. Вводяться свічки після проведення гігієнічних процедур, що дозволяють очистити піхва у жінок, для кращого засвоєння препарату. Підмивання та спринцювання перед застосуванням свічок і кремів проводиться з використанням лікарських розчинів або відварів лікарських рослин, які допомагають зняти запалення і очистити піхву від слизу і залишків виділяється секрету, який у великій кількості присутній під час молочниці. Спринцювання проводять з тією ж метою. У жінок під час вагітності спринцювання проводити не слід. Після очисної процедури, у піхву вводиться свічка з допомогою аплікатора, який дозволяє ввести препарат на необхідну глибину. Можна вводити свічки і руками, але використання аплікатора більш гігієнічно.

  Для чоловіків частіше призначають крем для місцевого застосування, який наноситься на головку статевого члена, для зняття зовнішніх симптомів захворювання, що супроводжують кандидоз. Застосовується крем, мазь або гель в середньому два рази на день, але індивідуально може бути призначена інша схема використання препаратів.

 2. До засобів загальної дії відносяться капсули і таблетки. Вони впливають на весь організм і найчастіше призначаються при хронічній формі захворювання. Однак сучасні розробки дозволяють лікувати молочницю тільки з використанням препаратів загальної дії, якщо звернення за допомогою відбувається в початковому гострому періоді хвороби.

  Серед відомих і ефективних засобів найбільшою популярністю користуються Флуконазол, Пімафуцин, Дифлюкан, Цискан, Нізорал. Схема прийому препарату призначається спеціалістом, після постановки діагнозу. Лікарські засоби від кандидозу володіють широким спектром дії, мають безпосередній вплив на інфекцію і запобігають її поширення в організмі. При хронічній формі молочниці після основного курсу проводиться профілактичний, який триває в середньому до півроку. У цей період може бути призначений прийом таблеток раз на тиждень, для запобігання рецидивів молочниці.

 3. Ліки від молочниці можна купити в аптеці без рецепта, але лікувати молочницю не слід самостійно. Ця хвороба небезпечна своїми наслідками, і ставитися до неї потрібно досить серйозно. Однією з причин безпліддя у чоловіків і жінок може стати саме грибкове ураження статевої системи.
 4. Лікарські засоби, призначувані в період захворювання, володіють широким спектром дії і здатні повністю позбавити жінок і чоловіків від повторення хвороби.

  Для цього необхідно отримати рекомендації фахівця, після проведення діагностики. Для жінок дуже важливо вилікувати запальні захворювання до передбачуваної вагітності, тому що саме в цей час найбільш часто зустрічаються рецидиви молочниці. Вагітність впливає на гормональний фон у жінок і перебудовує організм повністю. Саме тому відбувається загострення не тільки грибкових, але і будь-яких інших хронічних хвороб. Важливо дотримувати всі рекомендації лікаря щодо лікування і профілактики, щоб вагітність пройшла без ускладнень. Грибок може передаватись від зараженої матері дитині і призвести до виникнення вродженого кандидозу.

 5. Після лікування хвороби препаратами загальної дії необхідно відновити в організмі корисну мікрофлору і підвищити його опірність. З цією метою виписуються лікарські засоби і вітамінні комплекси для підтримки імунної системи. Також після основного лікування необхідно провести профілактику захворювання з використанням протигрибкових препаратів, особливо якщо була присутня хронічна форма кандидозу, дотриманням дієти, гігієнічних процедур.
 6. Велике значення в процесі лікування можуть надавати народні засоби, серед яких рекомендуються лікарські трави, ефірні олії, натуральні продукти харчування, соки, напої, що містять біфідобактерії. Дуже добре відновлює імунну систему звичайний часник, крім цього він впливає на розмноження бактерій і грибків в травному тракті.

Всі використовувані лікарські засоби необхідно застосовувати під контролем фахівця, дотримуючись схему лікування, не перериваючи його самостійно.

Переглядів: 989