Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Відновлюємо мікрофлору після молочниці

відновлення мікрофлориКандидоз або молочниця, на сьогоднішній день є одним з найпоширеніших захворювань у жінок. На ранній стадії захворювання симптоми іноді повністю відсутні, тому не всі відразу звертаються за допомогою до лікаря, а при перших проявах молочниці, іноді починають займатися самолікуванням. Небезпека полягає в тому, що при тривалому безсимптомному перебігу захворювання, відсутності належного лікування, хвороба може перейти в хронічну стадію і основна проблема, яка при цьому виникає, це порушення мікрофлори. Як наслідок, починають загострюватися вже наявні захворювання, лікування ускладнюється і затягується.

Слід звернути особливу увагу на відновлення мікрофлори після молочниці.

Причини порушення мікрофлори

Кандидоз супроводжується швидким зростанням грибка. При тривалому лікуванні, особливо із застосуванням антибіотиків, страждає весь організм.

Основними причинами порушення мікрофлори є:

порушення мікрофлори

 • хронічна форма захворювання;
 • тривале лікування антибіотиками;
 • зниження імунітету;
 • гормональний дисбаланс;
 • клімакс;
 • загострення хронічних інфекційних захворювань;
 • не дотримання особистої гігієни;
 • порушення режиму харчування;
 • зміна кліматичних умов.

Незалежно від того, де розвивався кандидоз порушується баланс мікрофлори, необхідний для правильної роботи всього організму. При молочниці часто пересушується слизова піхви. Прийом антибіотиків знищує необхідну кількість мікроорганізмів у шлунково-кишковому тракті, а як наслідок збільшується ризик виникнення нових захворювань або загострення хронічних. Імунітет знижується і захисні сили організму слабшають, тому дотримання всіх рекомендацій і підбір правильного лікування позбавить від виникнення дисбактеріозу і тривалих походів до лікарів.

При виявленні основних причин, мікрофлору можна відновити за досить короткий час.

Відновлення мікрофлори

Досить часто можна чути від медичних працівників, що відновлення мікрофлори після молочниці не обов'язкове, тому що порушення, якщо й відбуваються, то дуже незначні, а організм сам в змозі впоратися з наслідками хвороби. Проте, якщо прийом антибіотиків був тривалим, імунітет ослаблений, а також є ряд хронічних захворювань, порушення мікрофлори неминуче.

В першу чергу необхідно перевірити бактеріальний фон після лікування. Це можна зробити, здавши необхідні аналізи, зокрема мазок з піхви. Не слід забувати, що мікрофлора може порушитися не тільки в статевих органах, але і в шлунково-кишковому тракті. З'ясувати це можна за допомогою необхідних аналізів, тільки після цього буде призначена необхідна терапія та препарати для відновлення мікрофлори після лікування молочниці.

Самолікуванням займатися в даному випадку не слід, тому що замість відновлення організму за допомогою лікарських засобів можна отримати зворотний результат.

Закислення організму після прийому пребіотиків, призведе до виникнення виділень з піхви, появи дискомфорту і роздратування в області статевих органів. Іноді подібні симптоми приймають за загострення молочниці і продовжують основне лікування, яке вже не потрібно.

Чим лікувати

Тільки лікар може визначити необхідність прийому відновлюючих препаратів, призначити курс терапії для відновлення мікрофлори, після проведених досліджень.

Форма випуску відновлювальних засобів, лактобактерій і пребіотиків, це свічки, тампони, капсули і таблетки. Також можуть використовуватися напої з вмістом пребіотичних культур.

медичні засоби для відновлення мікрофлори

Для місцевого застосування і відновлення мікрофлори піхви використовуються вагінальні свічки або тампони, просочені пребіотиками.

Свічки використовуються до двох разів на день, курс становить 1 – 2 тижні.

Щоб визначити тривалість лікування і призначити необхідний відновлюючий препарат, лікар бере мазок з піхви, а вже після отримання результатів, призначає свічки, тампони або капсули різної дії у необхідному обсязі.

До таких препаратів відносяться:

 • протигрибкові;
 • пребіотики з вмістом біфідобактерій;
 • імуномодулятори для відновлення імунітету.

Найефективнішими вважаються свічки: «Лактобактерин» і «Біфідумбактерин». Для балансу кислотності використовують «Вагінорм С». Серед лікарських препаратів найбільше поширення отримав «Ністатин».

Важливо знати, що для кожного з лікарських засобів є протипоказання. Визначити необхідність їх використання може тільки лікар.

Народні засоби для відновлення мікрофлори

народні засоби, які відновлюють мікрофлору

Широке застосування для відновлення мікрофлори після лікування молочниці отримали народні засоби. Народна медицина зі своїми давніми традиціями, завжди допомагала в пошуку вирішення проблем, пов'язаних зі здоров'ям. При лікуванні кандидозу, крім традиційної медикаментозної терапії, допомогу надають засоби, які пропонує сама природа.

Народними засобами можна відновити імунітет після захворювання, застосовуючи відвари, настої з трав, свіжі овочі і фрукти.

 • Імбир і часник допоможуть підсилити захисні сили організму і підвищити імунітет. Рекомендується заварювати чай з імбиром, їсти часник щодня.
 • З допомогою настоїв або відварів ромашки, календуры, шавлії роблять спринцювання піхви, відновлюючи пошкоджену слизову. Процедура робиться щодня, вранці та ввечері. Столова ложка сухої трави заварюється у літрі води, проціджується і використовується для спринцювань. Розчин або відвар готується щодня.
 • Тампони, просочені розчином біо-йогурту або біо-кефіру, вставляються в піхву на ніч, для відновлення мікрофлори. Тривалість процедур складає до 2-х тижнів.
 • За допомогою соди і йоду, народні цілителі успішно лікують молочницю і наслідки її прояву. З допомогою цих засобів робляться спринцювання і теплі ванночки. Чайна ложка соди розводиться у літрі кип'яченої води. Спринцювання починають робити у період загострення захворювання, 5 — 6 разів на день та після закінчення лікування – 1 раз в день. За допомогою соди і йоду робиться розчин з розрахунку 1 чайна ложка соди 1 чайна ложка йоду на 1 літр води. Розчин виливається в таз або ванну, де необхідно посидіти в теплій воді від 15 до 20 хвилин.

Щоб позбавити себе від непотрібних проблем і тривалих процедур відновлення, не варто займатися самолікуванням. Звернувшись до фахівців, можна швидко відновити здоров'я, позбавитися від молочниці і небажаних наслідків цього захворювання.

Переглядів: 424