Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Як може вплинути молочниця на плід при вагітності

Вагітність є для будь-якої жінки радісним моментом у житті. Але саме в цей період необхідно особливо ретельно стежити за своїм здоров'ям. На думку фахівців, таке захворювання як молочниця зустрічається дуже часто саме в період вагітності. Звертаючись за консультацією до фахівця жінки, досить часто задають питання, чи впливає молочниця на вагітність і що необхідно робити, для того, щоб запобігти захворюванню.

Вагітність і молочниця

 1. Причин для виникнення захворювання у період вагітності може бути досить багато. Однією з перших, є зниження імунітету під час вагітності, тому що організм починає перебудовуватися, і всі сили спрямовує на збереження здоров'я майбутньої дитини і формується плід.
 2. У жінок під час вагітності відбувається гормональна перебудова, яка сприяє підвищенню активності численних бактерій і грибків, які знаходяться в кожному організмі, але тільки за певних умов починають розмножуватися і становити небезпеку для людини.
 3. Якщо жінка до початку вагітності страждала низкою хронічних захворювань, то в період виношування дитини, ці хвороби починають турбувати і створювати додаткове навантаження на організм. В тому числі розмноження грибка кандида, в цей період збільшується. Організм уже не здатний в повну силу боротися з інфекцією, тому необхідно пройти обстеження на ранніх термінах вагітності, щоб запобігти розвитку низки захворювань, в тому числі сприяють розвитку молочниці.
 4. Знижений імунітет, наявність хронічних захворювань травного тракту, діабет, неправильне харчування, ожиріння, алергічні реакції, не дотримання гігієнічних правил, все це може сприяти тому, що молочниця може з'явитися саме в період вагітності і пологів. Це загрожує в першу чергу, як самої мами, так і майбутньому дитині, який може заразитися ще у внутрішньоутробному періоді, а в результаті захворіти з перших днів свого життя. Плід піддається зараженню молочницею в утробі матері, про це необхідно пам'ятати всім жінкам, виношує дитину.
 5. Під час вагітності ймовірність розвитку молочниця в кілька разів вище, ніж у звичайному стані жінки. Причина ще й у тому, що відбуваються зміни середовища піхви, яка стає кислою, а саме це сприяє збільшенню активності грибка. Лужне середовище запобігає розмноженню, а ось кисла навпаки сприяє. З цієї причини в першу чергу рекомендується підмиватися содовим розчином, який здатний ощелачивать слизову і пригнічувати активність грибка.

 6. Статеві контакти в період вагітності також можуть вплинути на початок захворювання, особливо якщо партнер є його носієм. Чоловіки не завжди знають про наявність захворювання, у них воно може протікати безсимптомно. А для жінок при вагітності ризик зараження будь-яким інфекційним захворюванням збільшується в багато разів, в зв'язку з змінами, що відбуваються у всьому організмі і, зокрема, у піхві. Плід, що розвивається, може бути заражений так само як і сама майбутня мама, тому необхідно дуже уважно ставиться до власного здоров'я в період вагітності.

Якщо зараження все-таки відбулося і з'явилися перші симптоми хвороби, відразу слід звернутися за консультацією, здати необхідні аналізи і, якщо потрібно, розпочати лікування різними препаратами від дріжджовий інфекції.

В першу чергу, ще до постановки діагнозу, можна використовувати содовий розчин, щоб зняти неприємні симптоми хвороби, поява нальоту, виникає свербіж або подразнення слизової. Дуже обережно слід проводити дану процедуру, бажано щодня, кілька разів на день. Спринцювання використовувати не слід, якщо лікар не рекомендує цього робити.

Під час вагітності навіть незначне пошкодження піхви, слизової і статевих органів може призвести до небажаних наслідків для майбутньої матері.

Підмивання з допомогою содового розчину

Підмивання з допомогою содового розчину ніякої шкоди принести не можуть. Для того, щоб приготувати склад, необхідно взяти звичайну харчову соду, приблизно чайну ложку і змішати її з кип'яченою водою, але не окропом у пропорції 1:250 мл. Повністю розчинити соду, остудити розчин і підмиватися цим складом. Поліпшення зазвичай наступають вже на другий день застосування содових ванн.

Якщо не почати обстеження і лікування молочниці, вона буде доставляти жінці численні проблеми, зокрема впливати на сам плід, передаючи інфекцію в утробі.
Особливо ретельно необхідно стежити за гігієною, в період вагітності.

Гігієна при вагітності

 • проводити щоденні процедури по підмиванню і приймати душ, як мінімум два рази в день;
 • не носити синтетичну білизну, замінити його на бавовняне;

 • якщо жінка використовує щоденні прокладки, то міняти їх потрібно як можна частіше, щоб не створювати сприятливого середовища для розвитку бактерій, грибків та інфекції;
 • приймаючи душ, не використовувати концентровані миючі засоби, гелі для душу з сильним запахом, шампуні і мила з більшим вмістом барвників і концентратів;
 • бажано не використовувати кольоровий туалетний папір, яка містить хімічний барвник, здатний потрапити на слизову піхви.

Дуже важливо знати кожній жінці, що якщо молочницю не вилікувати вчасно, то розвивається плід може заразитися інфекцією ще до народження.

Під час пологів, при наявності захворювання, може виникнути ряд ускладнень, в тому числі розриви піхви, звуження родових шляхів.
На розвивається плід, під час вагітності, молочниця також може впливати не кращим чином і сприяти ураження багатьох органів і систем майбутньої дитини.

Лікування молочниці під час виношування дитини ускладнене тим, що багато протигрибкові засоби і препарати протипоказані майбутнім мама. Але якщо хворобу лікувати необхідно, то це можна робити тільки під контролем фахівця, який підбере індивідуальну терапію для жінки, виключивши можливість побічних ефектів від застосовуваного лікування. Зазвичай призначається щадна терапія з використанням народних засобів, лікарських трав для проведення гігієнічних процедур, а також застосовуються препарати місцевої дії, такі як крем, мазь, гель. Використання свічок, що володіють протигрибковим ефектом, теж не завжди можливо в період вагітності. Самолікуванням займати категорично не рекомендується, щоб не посилити проблему і не нашкодити як матері, так і майбутньої дитини.

Переглядів: 203