Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Способи зараження молочницею

Кандидоз або молочниця – це популярне, поширене грибкове захворювання, що виникає із-за розвитку грибка. Досить часто молочниця зустрічається у чоловіків, жінок, навіть маленьких дітей. Виключення у зоні ризику – немає. Щоб запобігти зараженню, кожна людина зобов'язаний ознайомитися з основними ознаками і причинами виникнення недуги, щоб уникати їх. Багато мучаться досить актуальним і логічним питанням, як можна заразитися молочницею? Однозначної відповіді на це питання – ні. Щоб розібратися з ним, необхідно ретельно все вивчити і осмислити. Існує досить багато шляхів зараження таким захворюванням, як молочниця або кандидоз (наукова назва хвороби).

Зараження інфікування здійснюється ендогенним способом, пов'язаних з активізацією і розмноженням кандидозного грибка, який знаходиться в кожному живому організмі. Розмноження і розвиток відбувається при певних і сприятливих обставин, а також тоді, коли знижується імунітет і опірність організму до різних вірусів/інфекціям.

Способи та шляхи зараження молочницею

Головні способи інфікування молочницею/кандидозом:

 1. Несприятлива екологічна обстановка і її погіршення.
 2. Порушення особистої інтимної гігієни, недотримання.
 3. В період вагітності, пологів та лактації, відбувається інфікування малюка.
 4. Під час контакту з кандидоносителем.
 5. Контакт з хворим, який має гостру форму кандидозу/молочниці.
 6. Багато фахівці підтверджують дуже цікавий факт, який стверджує, що в сорока п'яти випадках зі ста, зараження відбувається в процесі статевого зносини з партнером.
 7. Контакт або зв'язок з різноманітними предметами, приладами, речами, які мають забруднення грибком кандида. Вони здатні перебувати і зберігатися на поверхні предметів до чотирнадцяти днів. Існує ймовірність того, що здорова людина може підчепити таку інфекцію повітряно-крапельним шляхом.
 8. Процес зараження відбувається з шлунково-кишкового тракту, так як це самий ідеальний резервуар для розвитку грибків і бактерій.

Причини розмноження грибів кандидозних

Причини занадто активного функціонування і розмноження кандидозних грибів при молочниці.

Найчастіше молочниця або кандидоз розвиваються і проявляються в наступних випадках:

 1. Виснаження організму, яке відбувається внаслідок онкологічних захворювань та інших важких випадках, пов'язаних зі здоров'ям.
 2. Події, що викликають збої в організмі та порушення гормонального балансу, а саме: менструальний цикл, годування груддю, вагітність, клімакс.
 3. Авітаміноз, гіповітаміноз.
 4. Цукровий діабет.
 5. Знижений імунітет і ослаблена захисна функція організму. Подібні явища пов'язані з вірусними хворобами, стресом, депресивним настроєм, знервованістю, емоційним перенапруженням, зміною часового поясу та клімату.
 6. Вживання різноманітних гормональних медичних препаратів, а також оральних засобів контрацепції.
 7. Порушений обмін речовин, частіше всього білковий або вуглеводний. Ожиріння.
 8. Надмірне захоплення і дотримання дієт, анорексія.
 9. ВІЛ–інфекція.
 10. Оперативні втручання, опіки, порізи, ранки, подряпини, тріщини на слизових оболонках.
 11. Неправильний прийом антибіотиків широкого дії, що пригнічують корисну і збалансовану мікрофлору в кишечнику. Подібні явища сприяють створенню сприятливих умов для розмноження дріжджових грибків.
 12. Несприятливі та шкідливі умови праці, побуту.
 13. Нерозбірливі статеві контакти, а також незахищений секс.
 14. Зловживання спиртними напоями, тютюновими виробами та наркотичними.
 15. Постійне носіння бікіні, тісної або мокрої білизни. Бажано носити бавовняні трусики і вільні.
 16. Приховані захворювання, що протікають паралельно, а саме: уреаплазмоз, бактеріальний вагіноз, хламідіоз, трихомоніаз та багато інших.
 17. Постійне використання ароматизованих гелів, мазей і дезодорантів, призначених для інтимної гігієни.

Дії при виявленні молочниці

Коли ви виявите у себе ознаки кандидозу, ви повинні терміново звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням, інакше ви можете завдати непоправної шкоди власному здоров'ю та життю.

Фахівець може призначити вам кваліфіковане лікування тільки після того, як огляне вам, проведе деякі аналізи, візьме мазки. Потім вам необхідно приймати спеціальні медикаментозні засоби, виконувати всі рекомендації лікаря і дотримуватися дієти. Молочниця – це неприємне і болісне захворювання, що вимагає своєчасного лікування.

Переглядів: 265