Розділ: Препарати для лікування молочниці

Лікарські засоби для жінок від кандидозу

Молочниця займає перше місце за кількістю скарг серед російських жінок. На щастя, вилікувати її досить просто, враховуючи, що на фармакологічному ринку представлені сучасні, недорогі, але ефективні препарати. Які з доступних кожній жінці медикаментів найчастіше призначаються лікарями, і якими критеріями вони при цьому керуються?

Діагностика захворювання

Ефективний спосіб виявлення захворювання – аналіз клінічної картини та проведення світлової мікроскопії. Основним показником розвитку молочниці є не сам факт виявлення Candida у ході посіву, а їх кількість, тому ДНК-діагностики (ПЛР) і імунофлюоресценція(ПІФ) не можуть мати діагностичного значення. У процесі діагностики проводиться також визначення чутливості штамів виявлених на той або інший препарат, на основі чого виявляється, який краще, і призначається відповідний курс лікування.

Важливо відзначити, що лікування кандидозу — найчастіше комплексне: вимагає усунення шкідливих факторів, придушення процесу розмноження його збудників, а також приведення мікрофлори організму жінки у нормальний стан. Існують різні препарати для лікування кандидозу, які в загальному можна поділити на декілька груп:

 • протигрибкові препарати, надають місцеву дію: вагінальні таблетки, свічки або креми;
 • протигрибкові препарати із загальним впливом: таблетки для орального застосування;
 • протимікробні ліки місцевого впливу;
 • об'єднані медикаментозні засоби місцевої дії.

Також широке поширення одержали нові одноразові лікарські засоби від молочниці, які швидко усувають всі симптоми і зручні в застосуванні. Але варто пам'ятати, що ми лікуємо не тільки зовнішні прояви захворювання, а його причину. Тому призначити медикаментозний лікування, який запобіжить подальше виникнення проблеми, має можливість тільки лікар.

Відео про препарати проти молочниці (кандидозу):

Перелік дієвих засобів боротьби з захворюванням:

 • Флуконазол – таблетки і капсули, у вигляді розчину для ін'єкцій (2 мг/мл). Лікування ґрунтується на гальмуванні активності грибкових ферментів. Добре підходить при системних грибкових ураженнях.
 • Дифлюкан (на основі флуконазолу) – таблетки, капсули, розчин для вливань, сироп. Пригнічує життєдіяльність грибків на клітинному рівні при їх будь-якої локалізації і ступеня розмноження.
 • Мікомакс (на основі флуконазолу) – таблетки і капсули, порошок для суспензії (2 мг/мл), розчин для інфузій (5 мг/мл), Препарат протидіє більшості відомих сьогодні штамів Candida, за винятком С. glabrata та С. krusei.
 • Ливарол – вагінальні супозиторії. Завдяки своїй безпеці відмінно підійде для лікування молочниці (5-денний курс) або хронічного кандидозу (10-денний курс) у майбутніх мам.
 • Гексикон – вагінальні супозиторії, гель, розчин. Діюча речовина, хлоргексидинобиглюконат, володіє антисептичною дією, у зв'язку з чим використовується для відновлення мікрофлори піхви в місяці вагітності, а також для проведення передпологовій санації.
 • Флюкостат – таблетки і капсули, сироп, 0,2%-ний розчин для інфузій, порошок для суспензії. Може використовуватися проти грибка, пригнічуючи його життєві процеси на рівні клітини, як під час загострення, так і для профілактики.
 • Пімафуцин – таблетки в кишковорозчинній оболонці, 2%-ний крем, супозиторіїв для вагінального застосування. Має протигрибкові та протимікробні впливу, пригнічуючи більшість провокують кандидоз, вульвіт, дерматомікоз і трихомоніаз мікроорганізмів.
 • Мірамістин – 5%-ві розчин і мазь. Препарат чинить необхідне антисептичну дію, використовується для лікування і профілактичного використання при постановці діагнозу молочниці у жінок.
 • Клотримазол — 1%-ві зовнішні мазь, крем або розчин, вагінальні таблетки, вагінальні свічки. Має широкий спектр протигрибкової дії.
 • Мікосист (на основі флуканозола) – таблетки і капсули, сироп, розчин для інфузій. Впливає на ферменти різних видів грибків, застосуємо при вагінальному і генерализированном типах кандидозу. Не рекомендується для застосування майбутнім і годуючим мамам.
 • Тержинан – вагінальні таблетки. Дієвий препарат з протигрибковою, протимікробну, протизапальну та противопротозойным дією.

Пам'ятайте, що організм жінки реагує на медпрепарати індивідуально. Тому, щоб уникнути побічних ефектів і домогтися максимальної ефективності лікувального курсу, обов'язкова попередня консультація з фахівцем.

Переглядів: 127