Розділ: Лікування молочниці у жінок

Затримка місячних через молочницю

затримка місячних через кандідозБагато жінок стикаються з захворюванням під назвою молочниця. Може статися так, що затримка місячних і молочниця наздоженуть вас в один час. Жіночий організм набагато більше, ніж чоловічий піддається цьому захворюванню. Наслідки кандидозу іноді бувають дуже серйозними, тому відноситися до даного захворювання як до простого і швидко виліковного не варто.

Дуже часто жінки не звертаються за допомогою до медиків, а намагаються обійтися народними засобами для лікування молочниці або радами подружок. Таке ставлення може призвести до хронічного перебігу захворювання, коли лікування затягується на довгі місяці, а з наслідками доводиться розбиратися роками.

Хвороба, яка перейшла в хронічну стадію, дуже небезпечна для жінок різними ускладненнями, пов'язаними з порушенням роботи сечостатевої системи, запальними процесами в придатках і яєчниках. Так само можлива затримка менструації і збій усього циклу в період лікування кандидозу. Молочниця безпосередньо не впливає на затримку або збій циклу. Причиною можуть стати супутні захворювання і проблеми, пов'язані з перебудовою жіночого організму в цілому.

Молочниця виникає з ряду причин

причини молочниці

 • наявність захворювань різних органів і систем в хронічній формі;
 • ослаблення або повна втрата імунітету;
 • часта зміна статевих партнерів;
 • перерване лікування захворювання і як наслідок виникнення прихованої форми молочниці;
 • вживання алкоголю, неправильне харчування;
 • порушення обмінних процесів, ожиріння;
 • проблеми з роботою щитовидної залози;
 • гормональні збої і клімакс.

Жінки, приходячи на прийом до гінеколога, дуже часто пред'являють скарги на те, що місячні йдуть не регулярно, відбуваються затримки чи цикл збивається повністю.

Або після початку лікування кандидозу відбуваються різні збої, які раніше не спостерігалися. Причини можуть бути різноманітні і діагностику проводять тільки фахівці, щоб відсікти можливі помилки в постановці діагнозу. Але однією з найпоширеніших причин затримки місячних може стати лікування гострої або хронічної форми кандидозу розпочате до початку менструального циклу. Є й інші причини порушень, але фахівці схильні стверджувати, що розпочате лікування молочниці лікарськими препаратами, все ж може стати причиною виниклої проблеми.

Під час місячних кожен раз у жінки відбувається невелика перебудова організму, активуються видільні функції, очищається кров. Спровокувати зростання грибкового захворювання може саме менструальний цикл, під час якого хвороботворні бактерії і дріжджові грибки починають вільно переміщатися в підходящому для них середовищі. Говорити про те, що місячні і молочниця пов'язані безпосередньо, не варто. Однак невеликий зв'язок спостерігається саме в активності грибків у період місячних. При хронічній формі захворювання провокується загострення.

У період перед і після місячних може спостерігатися:

симптоми молочниці

 • інтенсивний свербіж статевих органів;
 • подразнення слизової оболонки, відчуття різі та печіння;
 • виділення стають рясними, може з'явитися специфічний запах.

Ці симптоми, що виникають під час місячних, говорять про наявність в організмі жінки молочниці. Якщо хвороба продовжує прогресувати, у зв'язку з відсутністю необхідного лікування, то поступово зростання грибка збільшується на стільки, що може вплинути на функції жіночого організму. Зокрема відбувається затримка місячних, тому що вся статева система поступово дисгармонізується.

Є думка фахівців, що тривалий перебіг прихованої форми молочниці може призвести до серйозних порушень дітородних функцій, аж до безпліддя.

Щоб відновити регулярність місячного циклу необхідно вилікувати основне захворювання, щоб привести в порядок процеси, які відбуваються в організмі.

Лікувати молочницю бажано до або відразу після місячних. Це значно спрощує завдання, тому що під час менструації не всіма засобами від молочниці можна користуватися.

Що не рекомендується робити при молочниці під час місячних

протипоказання при молочниці

 1. Такі традиційні засоби для лікування, як вагінальні свічки і таблетки не можна застосовувати в період місячних.
 2. Після закінчення циклу можна включати в терапію будь-які препарати, здатні впливати на дріжджоподібні грибки.
 3. Лікування в період місячних може бути тільки таблетками і підмиваннями з використанням лікарських розчинів або відварів цілющих трав.

Варто ще раз підкреслити, що затримка місячних не пов'язана безпосередньо з молочницею. Ослаблений організм, є основною причиною розвитку захворювання, але щоб хронічне захворювання не проявлялося під час місячних, необхідно усунути молочницю. Подальше обстеження та лікування супутніх хвороб відновить менструальний цикл.

Жіночий організм під час місячних стає незахищеним від впливу і поширення хвороботворних мікроорганізмів, які можуть виявитися в будь-якій системі, а надалі посилити хронічні хвороби або сприяти їх прогресу.

Ще одним фактором затримки місячних може послужити безпосереднє лікування кандидозу, розпочате до початку циклу. Деякі лікарські препарати впливають на статеву систему і можуть привести до деяких збоїв і нерегулярного циклу. Безпосередньо з молочницею це ніяк не пов'язано, але багато хто помилково приписує симптоми самому захворюванню.

Необхідно знати, що причина затримки може бути пов'язана з безліччю факторів, серед них:

причина затримки місячних під час молочниці

 • штучне переривання вагітності, медикаментозні аборти;
 • менопауза;
 • вагітність;
 • зміна клімату, пов'язана з переїздом в іншу кліматичну зону;
 • жорсткі монодієти і як наслідок виснаження всього організму;
 • заняття активними видами спорту, силові тренування;
 • стрес, депресивні стани;
 • інфекційні захворювання сечостатевої системи;
 • венеричні захворювання;
 • гормональний збій;
 • порушення роботи щитовидної залози;
 • застосування гормональних контрацептивів або різка їх відміна.

Лікування затримки місячних може бути кардинально протилежним лікуванню молочниці і не мати з нею ніякого зв'язку.

Виходячи зі сказаного, можна зробити висновок, що найбільш небезпечним в цьому питанні є самодіагностика і самолікування, що призводить тільки до погіршення стану, не виявляючи основні причини хвороби.

Молочницю і затримку місячних потрібно розглядати як абсолютно різні проблеми і лікувати їх слід тільки спеціально підібраною терапією, призначеною фахівцем.

Для дослідження і отримання результатів діагностики, жінкам необхідно звертатися до гінеколога і тільки з допомогою індивідуально підібраних препаратів, можливе повне видужання.

Переглядів: 661