Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Чи реально завагітніти при кандидозі?

Мрія про народження дитини і становлення матір'ю, є самим природним бажанням для будь-якої жінки. Проте жінка, як крихка ваза, вимагає дбайливого ставлення до себе і свого здоров'я. Існує безліч різних захворювань, заважають жінці завагітніти, у зв'язку з тим, що мікроби сильно знижують ймовірність, а іноді й зовсім виключають настання вагітності.

Дуже часто задають лікарям найпоширеніший питання: чи можна завагітніти при молочниці і як вона впливає на розвиток плоду? Перш ніж на нього відповісти, давайте разом розберемося, що ж відбувається в жіночому організмі при прояві цього неприємного недуги – вагінального кандидозу або в простолюдді – молочниці.

Дане захворювання найчастіше вражає статеві органи, однак іноді страждають і слизові оболонки ротової порожнини. Викликається воно збудником – патогенних грибком кандид. Він існує в організмі кожної здорової жінки. Але в тому випадку, якщо імунітет функціонує правильно, грибок спить і не розмножується. В іншому випадку, порушується мікрофлора піхви, і грибок починає стрімко рости і розмножуватися.

Як кандидоз заважає настанню вагітності


Безумовно, жінка при молочниці може завагітніти, але це буде досить складно. Чому? У здорової жінки піхвова мікрофлора складається на 90% з молочнокислих паличок, що підтримують потрібну кислотність, виробляючи при цьому перекис водню і молочну кислоту. Подібні умови несприятливі для розвитку різних хвороботворних мікроорганізмів, тобто жіночий організм як би сам себе захищає від різного роду інфекцій. Тим не менш, у випадку появи молочниці здорова мікрофлора перестає повноцінно функціонувати, починає розвиватися патогенна грибкова мікрофлора.

Кислотно-лужний баланс видозмінюється, кислотність піхви при цьому зменшується, що створює прекрасне середовище для розвитку бактерій. Сперматозоїди не можуть вижити в такій лужному середовищі, тому при зниженій кислотності завагітніти жінці можливо, але досить непросто. Так що, якщо ви рішуче налаштовані, завагітніти, то молочницю попередньо потрібно вилікувати.

Перед плануванням вагітності

Якщо ви почали планувати в найближчому майбутньому вагітність, то першим ділом жінці дуже важливо пройти повне клінічне обстеження, здати комплексний аналіз і при необхідності провести ефективне і якісне лікування усіх виявлених захворювань, які можуть в подальшому зашкодити дитині. Захворівши молочницею, багато жінок під час статевого контакту не охороняються, помилково вважаючи, що їх репродуктивна функція не працює. Насправді при кандидозі, можливо все – таки завагітніти.

Якщо це сталося, вам насамперед потрібно негайно записатися на прийом до лікаря — гінеколога, щоб він призначив правильне, м'яке і досить ефективне лікування. Адже, під час вагітності дане захворювання суттєво шкодить не тільки вам, але більшою мірою і вашій дитині.

Як молочниця здатна нашкодити майбутньому маляті

Як кандидоз впливає на дитину? Вагітність – особливий стан організму. Збудник швидко потрапляє до плоду через плаценту, викликаючи грибкове ураження багатьох внутрішніх органів, вади і аномалії розвитку, ранню загибель. Дуже небезпечно зараження малюка кандидозом особливо в першому триместрі: це досить часто призводить до недонашиванию і іноді навіть до викиднів. Якщо ж дитина народжується інфікованим, це сильно послаблює організм і знижує імунітет, який і так ще ослаблений і не до кінця сформований.

У новонародженого кандидоз є широко поширеним і вкрай небезпечним захворюванням, що не становить великої загрози для дорослої людини, але вкрай негативно для малюка. У дітей молочниця проявляється у формі кандидозного стоматиту: грибок вражає слизову оболонку порожнини рота. Якщо вчасно не вилікувати захворювання, у дитини в подальшому можливий розвиток серйозних системних і хронічних хвороб. Саме тому жінці потрібно пильно стежити за своїм здоров'ям і вчасно виконувати всі настанови і рекомендації лікаря, щоб уникнути багатьох серйозних проблем під час вагітності і після народження малюка.

Важливість та необхідність своєчасного лікування

Часто вагітні жінки, дізнавшись про те, що у них молочниця, не поспішають починати лікування, помилково вважаючи, що грибки вже так і так потраплять до малюка в матку. Однак це думка абсолютно помилково — вони не можуть потрапити в порожнину матки, тому що шийка матки надійно захищена щільною слизової пробочкой. Тому, вчасно почавши лікування і позбувшись від молочниці, жінка забезпечує своєму малюкові сприятливу і корисну мікрофлору для розвитку. Лікування кандидозу під час вагітності не представляє ніякої загрози для малюка і ніяк не шкодить йому. Та й щаслива, здорова мама дитині набагато потрібніше, ніж засмикана і зла.

У висновку давайте разом відповімо на питання, яке цікавить багатьох дівчат: заважає молочниця завагітніти? Відповідь тут неоднозначна – молочниця доставляє жінці безліч неприємних відчуттів і сильний дискомфорт, особливо під час інтимного життя з партнером. Відповідно, молочниця, насправді, є свого роду величезною перешкодою для виникнення вагітності.

Переглядів: 105